Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ramiona wycieraczek


wojtek123

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie trochę z innej beczki - ma ktoś sposób w jaki można ściągnąć stare ramiona wycieraczek bo już próbowałem WD40 i za bata nie chcą zejść :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WóDe to na imprezie .... :decayed: , jak nie były ramiona ściągane od nowosci to jest ciężko ( ściągacz by się przydał ) .

BTW: Mam coś lepszego niż "gorzała" daj znać jutro o której będziesz w domu to podjadę i siekniem po "setce" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już były raz ściągane bo wymieniałem mechanizm i myślałem że gładko pójdzie - ale nic z tego.

Adaś - jestem wieczorkiem cały czas - jakby co zapraszam do siebie albo podjadę do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie (2001 rok) tez szukalem tylko samych wycieraczek by ramion nie wymieniac ale nawet w service audi nie mieli czegos pasujacego, wiec wymienilem na aero z ramionami, co ori to ori, a nie jakies srubki, druciki czy "kropelka" :>

musialem wymienic szybe i wkoncu czysta szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my już z Adamem (PIXI) trochę się poszarpaliśmy ... ale oczywiście z wycieraczkami, trochę zmutowanego WD :naughty: i poszło - a efekt po wytarciu o niebo lepiej niż zwykłe pióra póki co :good: co się będzie dalej działo wyjdzie w praniu :gwizdanie:

Adam (PIXI) dzięki za pomoc :notworthy::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymienilem same piora ;] I smigaja poki co jak zloto :)

nie do kazdej wersji mozna dobrac same piora, ale warto bylo wymienic caly komplet co nowe to nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my już z Adamem (PIXI) trochę się poszarpaliśmy ... ale oczywiście z wycieraczkami, trochę zmutowanego WD :naughty: i poszło - a efekt po wytarciu o niebo lepiej niż zwykłe pióra póki co :good: co się będzie dalej działo wyjdzie w praniu :gwizdanie:

Adam (PIXI) dzięki za pomoc :notworthy::hi:

polecam wysmarowac frezy smarem miedzianym :good: O niebo lepiej potem schodza ramiona :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o smarze miedzianym myślałem ale nie mieliśmy pod ręką - a teraz to już musztarda po obiedzie bo już są na furmance :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o smarze miedzianym myślałem ale nie mieliśmy pod ręką - a teraz to już musztarda po obiedzie bo już są na furmance :gwizdanie:

Tomek - damy radę , załatw "miedź" na spocie we wtorek to ogarniemy :good:

polecam wysmarowac frezy smarem miedzianym :good: O niebo lepiej potem schodza ramiona :wink4:

Wandej dzieki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymienilem same piora ;] I smigaja poki co jak zloto :)

nie do kazdej wersji mozna dobrac same piora, ale warto bylo wymienic caly komplet co nowe to nowe :)

ja kupilem nie same piora, a z tymi matalowymi ramionami, zdjalem z nich piora i przelozylem na te od audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka dobrych wycieraczek AERO :naughty: bez potrzeby zmiany ramion jakie występowały w rocznikach 2001-03

to polecam te wycieraczki . Śmigam na nich już pół roku i jedno co mogę o nich powiedzieć to, że bardzo cicho pracują i na prawdę warte są swojej ceny jeżeli ktoś nie chce wymieniać swoich starych ramion. Ja nad ich kupnem nawet się nie zastanawiałem bo nowe ramiona do których można załozyć AERO do wersji angielskiej kosztują ponad 100 pandów :wallbash:

Może nie jest to jakaś znana firma typu Valeo albo Bosh ale naprawde dają rade :good: więc polecam

http://www.ebay.co.uk/itm/2-Gelenklose-Aero-Scheibenwischer-AUDI-S4-A4-8E5-B6-2001-2003-Avant-Lumousine-/260901427500?pt=DE_Autoteile&hash=item3cbeefd92c

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDEJMOWANIE RAMION WYCIERACZEK

Ja włożyłem pomiędzy ramię a mechanizm klin.

Za klin posłużyła końcówka pilnika (do obsadzania rączki)

Trzeba wsunąć jak najbliżej osi obrotu i poruszać z obu stron.

Schodzi bez wódy 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: Trafiłem całkiem przypadkiem na wątek zmiany ramion wycieraczek. Posiadam (niestety te nieszczęsne zaczepy) auto z Holandii i wkurza mnie ta ciągła wymiana samych piór wycieraczek. Choć nowe pióra to i tak coś piszczy albo chrobocze aż ciarki przecodzą :no: Co radzicie zrobić? Wiem, że wymiana ramion to najlepsze wyjście, ale jakoś ostatnio nie mam drobnych wiecie żona,dzieci i inne wydatki... Podeślijcie fotki jak to wygląda nie kupując ori ramion (choć i tak to mnie chyba nie minie :wallbash: )[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 06:50_________________________________________________Wymiana samych piór -> chodziło mi o same gumki oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: Trafiłem całkiem przypadkiem na wątek zmiany ramion wycieraczek. Posiadam (niestety te nieszczęsne zaczepy) auto z Holandii i wkurza mnie ta ciągła wymiana samych piór wycieraczek. Choć nowe pióra to i tak coś piszczy albo chrobocze aż ciarki przecodzą :no: Co radzicie zrobić? Wiem, że wymiana ramion to najlepsze wyjście, ale jakoś ostatnio nie mam drobnych wiecie żona,dzieci i inne wydatki... Podeślijcie fotki jak to wygląda nie kupując ori ramion (choć i tak to mnie chyba nie minie :wallbash: )[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 06:50_________________________________________________Wymiana samych piór -> chodziło mi o same gumki oczywiście

Nie kombinuj tylko odłóż parę Euro na sprawdzony zestaw.

A samych gumek to już chyba w żadnym samochodzie się nie wymienia - zawsze ze stelażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wymiana na zestaw AERO za ok. 300 zł albo do starych można wypróbować pióra do których kolega wyżej wkleił link - tylko pytanie czy takie pióra można dostać w PL :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...