Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dystanse zmieniające rozstaw śrub


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiedziałem gdzie umieść ten temat więc jeżeli jest w złym miejscu z góry przepraszam :( . A mój problem jest taki że kolega z forum zaproponował mi zamianę felami moje 17' za jego 16' tylko problem jest taki że jego felgi mają rozstaw 5x100 a audi ma 5x112 i jedynym wyjściem są dystanse zmieniające rozstaw śrub co o tym myślicie ogólnie ?? czy to jest bezpieczne ??? i może ma ktoś takie dystanse na zbyciu bo nie chce bulić 290zł na 2 koła czyli na 4 koła 560zł za same dystanse :( proszę o jakieś rady i opinie jeśli chodzi o takie dystanse z góry dziękuje i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze oś takiego jak szpilki pływające ponoć do 2mm dają rade ale nigdy z czymś takim nie miałem styczności może ktoś sie wypowie

Ale tu jest różnica 12mm więc szpilki się nie nadają, to po pierwsze a po drugie to daruj sobie tą zamianę. Tak jak napisałeś koszt dystansów jest wysoki a do tego dochodzi koszt śrub. Sprzedaj te swoje 17" a kupisz taniej 16" i będziesz bardziej zadowolony, nie wsponinając już o kwestii bezpieczeństwa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze oś takiego jak szpilki pływające ponoć do 2mm dają rade ale nigdy z czymś takim nie miałem styczności może ktoś sie wypowie

a myślisz że w tym wypadku to podejdzie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje muszę sprzedać swoje 17' i kupić jakies fajne 16 z rantem :)

:facepalm:

wiesz że rant w feldze pomniejsza ją optycznie o jeden rozmiar :?: więc te 16" będą wyglądać jak 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdziesz przegladu z dystansami wiec nie polecam.

Kurde, ale kolego dowaliłeś teraz :shocked:. Rozwiń temat bo ja nie widzę żadnych przeciwskazań. Pewnie kilkanaście procent ludzi tutaj na forum jeździ z dystansami (ja też w innym aucie :naughty: ) i nigdy żaden diagnosta nawet nie wspomniał o tym. Poza tym te dystanse mają certyfikaty bezpieczeństwa a w Niemcowni nawet TUV i skoro tam przechodzi to czemu tutaj ma nie przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie przejdzie ?? tzn...ja akurat miałem wiele razy dystanse na kołach i normalnie przechodziło auto przegląd...no chyba że pojedziesz do ASO VW AUDI to może tam faktycznie by się doczepili...ale i na to jest rada....RH HR ARTEC wypuszczało dystanse z homologacja drogową i jelsi auta przechodziły TUV w Niemczech to nie wierze że w Polsce nie przejdzie....generalnie dystanse możesz spokojnie zakładać ale nie węższe niż 20mm...wiem że na VW ZONE chłopaki jeżdzą na 17mm ale oni są hardcorami...generalnie 20mm jest bezpieczną gruboscią :good: tylko musisz to uwzględnić przy dobieraniu ET bo jesli koła kolegi z 5x100 mają ET 35 i dołozysz adaptery to masz ET 15 i będą tak wystawały że położysz sobie na nich szklankę hehehehe więc muisz to miec na uwadze

powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdziesz przegladu z dystansami wiec nie polecam.

To nabijacz postów do działu sprzedam - to wiele wyjaśnia tzn. pisanie żeby tylko pisać, a że się pisze bzdury... kogo to interesuje. On chce coś sprzedać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale coś w tym jest, w mojej byłej zabawce miałem dystanse 3cm na stronę i Pan na stacji diagnostycznej nie chciał mnie puścić :wallbash: Także jak trafi się na zgniłego starucha co na przekór wszystkiemu będzie chciał postawić na swoim to może zajść taka sytuacja! Ale z drugiej strony wtedy się zakłada zimówki i przechodzi bezproblemowo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię "cwaniaków" i "cwaniactwa". Nie on pierwszy nieostatni :wink4:

Panowie ze stacji diagnostycznych są niesamowici, mi kiedyś nie chciał podbić przeglądu bo mam "ksenony" a byłem świeżo po wyrezaniu lamp poliftowych. O hidach jeszcze mi się wtedy nie śniło.

Skoro dystanse są zabronione to dlaczego policyjne alfy mają je zamontowane :decayed::wink4:?

Podejrzewam, że chodzi raczej o koła wystające za rant błotników a nie dystanse same w sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samoróbki nie mają homologacji ale markowe adaptery maja, jeśli diagnosta ma watpliwości zdejmujesz koło i pkazujesz mu to co tam jest na nich wybite....i tyle :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...