Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Biała maź w odmie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:)Proszę fachowców o określenie,co jest przyczyną białej mazi w odmie Silnik 1.8 ADR

Opublikowano

Robi się coraz chłodniej, jeździsz pewnie w większości na krótkich dystansach to normalne. Nie ma się czym przejmować.

Opublikowano

rozgrzać motor i przegonić ? :naughty: :gwizdanie:

Opublikowano

ta biała maź to parafina i inne jakieś jej pochodne, które wytrącają się z oleju przy niedogrzanym silniku. Albo jak napisał virus191

jeździsz na krótkich odcinkach i nie ma kiedy się nagrzać albo coś w układzie chłodzenia i silnik się nie nagrzewa do właściwej temp. pomimo przejechanego sporego kawałka drogi. Wskaźnik temp. wskazuje Ci normalną temp. czy wskazówka nie podnosi się za wysoko??

Pozdrawiam

Opublikowano

termostat masz sprawny?

Opublikowano
  • Autor

Temperatura jest ok,mysle że termostat tez

Opublikowano

Jeździsz na krótkich odcinkach ( np częste odpalanie/gaszenie po mieście), bo nie napisałeś?

A na korku wlewu oleju ( od spodu ) jest też emulsja ( biała maź) ?

Opublikowano

Jesień idzie wilgoć wszędzie. W odmie olej miesza się z wilgotnym powietrzem stąd biała maź. Jak na korku wlewu oleju jej niema a w zbiorniczku wyrównawczym nie pojawiają się tłuszcze to nie masz się czym martwić.

Opublikowano

jak się dobrze grzeje nic się nie dzieje z autem to nie ma sie co martwić tylko jeździć

Opublikowano

jezdzic i sprawdzac stan oleju

Opublikowano

Jeśli nie ubywa płynu chłodzącego to nie ma problemu

Opublikowano

wymień jeszcze raz olej, ale dobrze rozgrzej auto i nawet dodaj tego środka do mycia silnika

Opublikowano

Moja teoria - silnik w Twoim aucie jest prawdopodobnie dość stary i ma przedmuchy przez pierścienie do skrzyni korbowej. To nic nadzwyczajnego przy tym roczniku.

Produktem spalania jest m.in. para wodna i teraz, jak temperatura na zewnątrz jest dość niska, ta para się skrapla i łączy z olejem, tworząc emulsję. Jeśli silnik jest faktycznie zużyty, to wiele na to nie poradzisz, ale nie jest to powodem do niepokoju. Możesz od czasu do czasu zostawiać otwarty korek wlewu oleju, żeby ta woda odparowywała. Niestety, łatwo o tym zapomnieć, a potem odpalisz auto z otwartym korkiem i komora silnika zapaćkana :D

Opublikowano

Widze ze kolege Marwyka ponioslo ze srodkami do czyszczenia silnika?? :chytry:

Opublikowano

A czemu tak sądzisz

Kiedyś auto po zalaniu z którego wyszło (z silnika ) 12 litrów płynu (olej, woda, szlam) 3 razy pod rząd olej wymieniałem ze środkami do czyszczenia.

Opublikowano

w starych autach takie specyfiki mogą rozszczelnić silnik. Tzn jak auto ma już swoje nalatane to napewno gdzieś uszczelki już niedomagają, ale są pozalepiane jakimś właśnie syfem. Jak się go usunie, to automatycznie może zacząć się pocić. Słyszałem też gdzieś, że to może zaszkodzić jakoś na zawory...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

nie dodoawaj zadnego srodka do plukania ,pozniej bedzie olej wyciekal

Opublikowano

U mnie też się pojawiła biała maź pod korkiem i w odmie, najbardziej obawiam się o ezektor, bo ta maź zatyka go całkowicie... trzeba bardziej zagrzewać silnik, raz to wyczyściłem a teraz po prostu częściej śmigam dłuższe trasy i już niema tego...

Opublikowano

Ja mam słuzbowe auto wiec moim jezdze bardzo mało i tez tak miałem :> :> :> ale wyczyscilem to, pojechałem na 88 z Bytomia na Gliwice jest tam dosc dobra droga przegonilem go do 180 km tam i spowrotem i jak narazie mam spokuj. :) :) :) :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.