Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6/B7] Zmiana turbiny ze 140km na 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bo kumpel twierdzi ze wlozyl do swojej A4 2.0 TDI 140km B7 turbo z 3,0 TDI B7 podobno mu bez problemu podeszlo i teraz szykuje sie na zmiane softu...

nie jest tak przypadkiem że w 2.0 turbinka jest sterowana podciśnieniowo a w 3.0 elektrycznie? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

A jak to jest z FMIC, bo przegladalem kilka forow i bardzo rozne opinie sa co do softu... jedni mowia ze po zalozeniu FMIC koniecznie trzeba zmienic soft, bo dawka powietrza sie zwieksza i dawka paliwa musi byc zwiekszona a drudzy mowia ze nie zmienili softa i tez dobrze jest. :mysli:

Wiec nie wiem czy trzeba zmienic soft czy zostawic taki jak jest obecnie?? Bo troche mnie to martwi ze auto "mialoby" wiecej palic :thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

To jeszcze jedno pytanie jakie turbo? BRD ze 170km czy BV43 rowniez 170km?

Pozdrawiam!

Opublikowano

bv43 ona chya jezdzila w 140 konnym aucie?

hmm BRD albo najlepiej caha tylko jest więcej troszkę przerabiania

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie co muszę przerobić jak chce wsadzić BRD turbo?

Opublikowano
A jak to jest z FMIC, bo przegladalem kilka forow i bardzo rozne opinie sa co do softu... jedni mowia ze po zalozeniu FMIC koniecznie trzeba zmienic soft, bo dawka powietrza sie zwieksza i dawka paliwa musi byc zwiekszona a drudzy mowia ze nie zmienili softa i tez dobrze jest. :mysli:

Wiec nie wiem czy trzeba zmienic soft czy zostawic taki jak jest obecnie?? Bo troche mnie to martwi ze auto "mialoby" wiecej palic :thumbdown:

FMIC nie zwiększa ilości powietrza bo niby jak? Po FMIC maga ci w sofcie zmienić jedynie dawkowanie paliwa zależne od temperatury w dolocie bo FMIC ma na to wpływ i o to się walczy żeby powietrze było jak najzimniejsze, gęstsze z większa ilością tlenu.

Turbo z 3.0TDI na 100% nie podejdzie Ci bez przeróbek.

Opublikowano
  • Autor

Panowie co trzeba zmienic, zeby turbinka z BKD do BPW podeszla? Bo podobnie jakas lekka modyfikacja jest potrzebna?

Pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
to oczywiście że FMIC jest lepszą opcją:) no ale wtedy musisz mieć zderzak s line :)

mylisz się kolego da sie załozyć do kazdego zdeżaka i w A4 b5, b6 i b7:) z tym ż w b6 jest zdaje sie naj mniej miejsca

Opublikowano

aa nie prawda:wink:

z Piotrkiem98igo mamy te same coolery i u niego jest mniej miejsca

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie potrzebuje fachowej opinii.

Mam A4 1.9 TDI AVF quattro 130 KM, zderzak S4, seryjnie jest jeden intercooler od strony kierowcy.

Chcę dołożyć drugi, tak żeby to wyglądało jak najbardziej seryjnie. Jakie graty muszę kupić ? Czy intercooler od A4 B7 2.0 benzyny będzie pasował ?

Potrzebuję też łapę do intercoolera oraz tunel powietrza. Czy ten oryginalny od S4 B6 będzie pasował p&p ?

W przyszłości planuję włożyć turbo z BRD.

Opublikowano
to oczywiście że FMIC jest lepszą opcją:) no ale wtedy musisz mieć zderzak s line :)

mylisz się kolego da sie załozyć do kazdego zdeżaka i w A4 b5, b6 i b7:) z tym ż w b6 jest zdaje sie naj mniej miejsca

Naj mniej miejsca jest w b5:-D

  • 8 lat później...
Opublikowano
W dniu 18.10.2011 o 07:58, wrclaguna napisał:

Kolego kladi masz jakis wykres tego twojego 180 Konnego autka :naughty:

Ja mam a4 b8 143km fabrycznie a z chipem 190 ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.