Skocz do zawartości
IGNOROWANY

partycja recovery w lapku lenovo - kopia na DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kumple posiada laptopa lenovo N100 3000, ma na nim osobną partycję recovery (partycja jest ukryta z poziomu systemu operacyjnego i zależy mi, aby na nowym dysku też taką była) do odzyskiwania systemu. Obecnie w lapku jest problem z dyskiem tzn. udało się jego skanowanie i remap sektorów i obecnie laptop działa, ale sądzę, że dni dysku są już policzone. Ma ktoś pojęcie jak zrobić taką kopię partycji recovery na DVD tak aby podczas kupna nowego hdd można było ją przywrócić na nowy dysk. Znalazłem parę programów do klonowania dysków ale wszystkie operują na metodzie HDD->HDD a nie HDD->DVD, niestety kumpel ma teraz cienko z kasą i nie chce kupować nowego dysku póki mu ten nie padnie całkiem. Dzwoniłem już ze 3 razy na infolinię Lenovo, ale jest z nią jak z eti - wszyscy o niej słyszeli, ale nikt się tam nie dozwonił (na początku rozmowy pan ładnie mówi, że wszystkie linie są zajęte po czym po koło 15-20min włącza się sygnał jak by ktoś miał zaraz odebrać i znowu 15min czekania i nic :wallbash:. Zależy mi na odpowiedź kogoś co już czegoś takiego próbował, a nie kogoś co słyszał o czymś takim, bo za namową innych zainstalowałem już chyba z 5 programów i ani jeden nie jest wstanie tego zrobić.

aha dodam jeszcze, że partycja recovery jest partycją bootowalną, którą uruchamia się przyciskając przycisk na laptopie podczas uruchamiania laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takiego lapka, postaram się sprawdzić jak to zrobić, myślę, że można wyjąć ten dysk i za pomocą przejściówki dostać się na to HDD i zgrać tą partycję a potem wypalić jako np. bootowalny obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...