Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy da radę sprawdzić tuleję na cylindrze bez rozbierania?


snajper75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czapka poszła w górę i ..... głowica jest popękana ale mechanikowi nie podoba się jeszcze tuleja na 2 cylindrze jest możliwość sprawdzenia tulei bez rozebrania doszczętnie silnika ?

Oferuje mi silnik z pasata 101 km z 2006 roku za 1500 , nie wiem jakie ma oznaczenia . Pasował by do mojego ?[br]Dopisany: 24 Październik 2011, 18:50_________________________________________________Pany nie ma mądrego :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedział mechanik , ja się na tym nie znam . Dziś jadę do niego wezmę głowicę do sprawdzenia .

A silnik pasował by ten 101 KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM ma blok z tulejami cylindrowymi? :mysli:

Wszelkie wysokoprężne R4 grupy VAG oparte są na konstrukcji, której pierwowzorem był silnik o oznaczeniu CK z 1976r skonstruowany wspólnie z firmą Ricardo, gdzie przestrzeń cylindra wykonana jest bezpośrednio w kadłubie z żeliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , miał ktoś przypadek albo słyszał żeby gładź cylindra pękła ?

Najlepsze jest to że mechanik stwierdził że głowica jest popękana , miedzy wtryskiwaczem a zaworem wydechowym widać rysę na każdym cylindrze .

A gdy zawiozłem głowicę do sprawdzenia gość mówi że 90% głowice mają w tym miejscu pęknięcia i są szczelne .(głowica będzie sprawdzana jak wszystko będzie Ok , to zostanie poddana regeneracji 250zł )

Dla niego ewidentnie widać że uszczelka puściła .

Idzie zgłupieć :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pęknięcia to się zgadza. To częsta przypadłość, że pęka w tym miejscu, ale tam nie ma ani kanału olejowego, ani przestrzeni chłodzacej, więc mnie ma to wpływu na pracę, no chyba, że pęknięcie jest duże, to wtedy problemy mogą się pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...jesli bedzie nieszczelnosc komory spalania np jak twój mechanik twierdzi ze pekniety jest cylinder to przy odpaleniu na zimnym silniku płyn wyrzuca ci ze zbiorniczka bo odrazu cisnienie wali w uklad chłodzenia i przy tym nierówna praca silnika/rzucanie na boki.

profesjonalne zakłady które zajmują się obróbka posiadaja sprzet gdzie moga poddac blok lub głowice przeswietleniu - rentgenem. jesli usterka nie została wykryta.

po za tym mysle ze gosc probuje ci wcisnac ten motor aby sie go pozbyc i tyle...dlatego ci wymysla ze pekniete to tamto itd bo widzi ze sie nie znasz. a tacy klienci sa najlepsi na zarobek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie miales problemow innych z silnikiem to wcale sie nie pchaj w jego zmiane.lepiej zrob uszczelke i dalej smigaj nigdy nie wiesz co kupisz.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...jesli bedzie nieszczelnosc komory spalania np jak twój mechanik twierdzi ze pekniety jest cylinder to przy odpaleniu na zimnym silniku płyn wyrzuca ci ze zbiorniczka bo odrazu cisnienie wali w uklad chłodzenia i przy tym nierówna praca silnika/rzucanie na boki.

profesjonalne zakłady które zajmują się obróbka posiadaja sprzet gdzie moga poddac blok lub głowice przeswietleniu - rentgenem. jesli usterka nie została wykryta.

po za tym mysle ze gosc probuje ci wcisnac ten motor aby sie go pozbyc i tyle...dlatego ci wymysla ze pekniete to tamto itd bo widzi ze sie nie znasz. a tacy klienci sa najlepsi na zarobek... :)

Głowica się robi :) jutro odbieram

nie dzwonili czyli głowica jest OK :>

a co z rozrządem co pisałem wyżej jest dobry ?

szukam jeszcze uszczelnienie-pompowtryskiwacz oferował gostek na allegro Boscha za 37 zł ale k.... nie mogę teraz z należ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...