Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nie dogrzewa na włączonym ogrzewaniu


Bartek85

Rekomendowane odpowiedzi

Pany. co może być przyczyną tego że jak tylko włącze ogrzewanie w samochodzie to natychmiast spada temperatura silnika. jak nawiewy są wyłączone to wszystko ładnie się nagrzewa i trzyma 90 C. jak włączę nawiew to zjeżdza do 70?

przychodzi mi do głowy tylko termostat :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci przychodzi do głowy miałem tak samo jak stawałem na przejezdzie kolejowym to temperatura spadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wymontować i do garnka wrzucić, wtedy zobaczysz przy jakiej temperaturze się otwiera tylko termometr też musisz mieć oczywiście

2. W dziale diagnostyka są tabele porównawcze dzięki którym z pomocą VAGA zobaczysz jaką masz temp. po przejechaniu odpowiedniego dystansu i na zimnym silniku tez sprawdź.

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. co może być przyczyną tego że jak tylko włącze ogrzewanie w samochodzie to natychmiast spada temperatura silnika. jak nawiewy są wyłączone to wszystko ładnie się nagrzewa i trzyma 90 C. jak włączę nawiew to zjeżdza do 70?

przychodzi mi do głowy tylko termostat :mysli:

W czasie jazdy tak Ci się dzieje? np przy tem na zewnątrz + 5-7 stopni?

Jak będzie -25 to już prawie na każdych światłach może spadać temp a na postoju po paru minutach spadnie do 70 stopni - w zeszłą zimę testowałem przy -25 tak było. Ciężko w mieście dogrzać do 90 stopni przy -25 jak co chwila stoisz na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. co może być przyczyną tego że jak tylko włącze ogrzewanie w samochodzie to natychmiast spada temperatura silnika. jak nawiewy są wyłączone to wszystko ładnie się nagrzewa i trzyma 90 C. jak włączę nawiew to zjeżdza do 70?

przychodzi mi do głowy tylko termostat :mysli:

W czasie jazdy tak Ci się dzieje? np przy tem na zewnątrz + 5-7 stopni?

Jak będzie -25 to już prawie na każdych światłach może spadać temp a na postoju po paru minutach spadnie do 70 stopni - w zeszłą zimę testowałem przy -25 tak było. Ciężko w mieście dogrzać do 90 stopni przy -25 jak co chwila stoisz na światłach.

chyba że masz webasto, i dogrzewasz dodatkowo ;)

ale potwierdzam do temp -10 nie ma prawa na postoju i w trasie spadać poniżej 75 st.

przy większych będzie to normalny objaw.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziękuwa. wymieniam termostat. a jeszcze wyjaśni mi ktoś na jakiej zasadzie ta tem spada??? termostat nie domyka do końca i jeżdzę cały czas na dużym obiegu? i dlaczego tylko jak jest ogrzewanie???

za wcześnie sie otwiera - właczasz nagrzewanie kabiny i ciepło idzie do środka, termostat ma za długi czas reakcji i zanim otworzy układ temp. silnika spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...