Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Cholernie Parujące Szyby


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, tak jak w temacie nie wiem co już mam robić, tak mi cholernie w środku szyby parujją, nawet jak jest włączone ogrzewanie czy klima, najbardziej szyba tylna, oraz tylne boczne, denerwuje mnie to niemiłosiernie bo po pierwsze auto wygląda jakby przed chwilą ktoś się w nim kotłował, a po drugie przeszkadza mi to trochę w jeździe, jest na to jakiś sposób, oprócz otwierania szyb ? ( teraz jest trochę za zimno na zimny łokieć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aucie jest sucho raczej, jakiś czas temu pękło mi piwo z tyłu i się wylało sporo ale to miejsce jest już suche i wyczyszczone! :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kabinowy :cool1:

kiedy ostatnio wymieniałeś filtr kabinowy i powietrza?

dobrze mówią. Jedyne słuszne rozwiązanie: FILTR KABINOWY do wymiany i bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam od 15 miesięcy i w tym czasie nie zmieniałem tego ścierwa, gdzie to się znajduje i koszt mniej więcej Panowie bym prosił was:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć podszybie, z lewej strony jak stoisz przed autem w takiej plastikowej obudowie pod podszybiem masz filtr kabinowy. Koszt ok. 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztu nie pamietam ale jak będziesz kupował to bierz z węglem aktywnym.

Znajduje się pod maska na podszybiu przy rurkach od kimy. Trzeba zdjąc osłone przy szybie i znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt ok 30zł a przestaną wytykać ci ciągłe bzykanie w aucie :kox:[br]Dopisany: 25 Październik 2011, 20:19_________________________________________________

benzyny w kabinie ??

używasz jako dodatku? afrodyzjaka? opowiadaj :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt ok 30zł a przestaną wytykać ci ciągłe bzykanie w aucie :kox:[br]Dopisany: 25 Październik 2011, 20:19_________________________________________________

benzyny w kabinie ??

używasz jako dodatku? afrodyzjaka? opowiadaj :naughty:

nie ma żadnego bzykania w aucie :gwizdanie:

Dobra jutro sie biore za to badziewie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam od 15 miesięcy i w tym czasie nie zmieniałem tego ścierwa, gdzie to się znajduje i koszt mniej więcej Panowie bym prosił was:>

To najprawdopodobniej musisz go zmienić i najlepiej na węglowy. Jest lepszy :good:. Przy każdym filtrze jest instrukcja jak go wymienić jak dobrze pamiętam. Jak by nie było to mogę Ci wysłać w formie PDF'a :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kolego umył szyby zwykłym płynem do szyb, takim domowym.

Ja używałem do mycia szyb zawsze specjalnych ściereczek i była jedna wielka kupa, szyby cały czas parowały i tylko na klimie można było normalnie jechać.

Na początku też myślałem, że to filtr kabinowy. Wymieniłem, ale bez efektu. Samochód był kilka razy "suszony", a szyby dalej parowały.

W końcu dorwałem jakiegoś Clina czy coś takiego i mam spokój :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też gdzieś czytałem, że trzeba odtłuścić szyby porządnie jakimś np. alkoholem, a potem umyć porządnie jeszcze płynem, tylko pizga na dworze a ja nie mam gasrażu, no i jakim alkoholem to umyć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne efekty są również po czyszczeniu/nabłyszczaniu deski i reszty plastików PLAKiem. Opary PLAKa unoszą się w powietrzu i osadzają na szybach powodując przyspieszone parowanie szyb.

Ja bym zaczął od wymiany filtra kabinowego, sprawdzenia czy odpływy przy akumulatorze wężyk od klimatyzacji nie są zapchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie odpływy wody z podszybia, może po deszczu Ci tam stoi woda i do samochodu dostaje się wilgotne powietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj zmienic filtr, ale zajalem sie polerka auta, rowniez wyczyscilem dokladnie szyby od srodka ( tylna szyba w sedanie :chytry: )

zobaczymy jak bedzie... kupilem jakis plyn z alkoholem. Zjem zaraz obiad i pojde sprawdzic te odplywy jak mowicie..[br]Dopisany: 26 Październik 2011, 17:08_________________________________________________Skyliner, jak mozesz to wyslij ta instrukcje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...