Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Czas amortyzatorów


szymonaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Już niedługo czas na wymianę amortyzatorów w mojej A4.Niestety problem się pojawia bo nie mam pojęcia jakie wybrać.Jest to sedan z silnikiem 3.0 ASN,z napędem na przednią ośkę..Jeśli macie jakieś pomysły dotyczące firm Kayaba, Bilstein czy Sachs to bardzo bym prosił.Chodzi głownie o numer katalogowy amortyzatora.Obecnie są założone Sachsy czerwone.Zawieszenie z wlepki to 1BE.Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAYBA

Zestawienie dostępnych części zamiennych KYB - Przód

Numer katalogowy KYB Part

341845 Excel-G AMORT

SM5446 Suspension Mounting Kit

Zestawienie dostępnych części zamiennych KYB - Tył

Numer katalogowy KYB Part

341814 Excel-G AMORT

910003 Protection Kit

Bil_004878

BILSTEIN - B4 Gas

do roku prod. 09.02 cisnienie gazu, dla pojazdów z zawieszeniem standardowym, do nr. podw. 8E-2-400 000;

Bil_004880

BILSTEIN - B4 Gas

do roku prod. 09.02 cisnienie gazu, dla pojazdów z zawieszeniem sportowym, do nr. podw. 8E-2-400 000;

Bil_005745

BILSTEIN - B6 SPORT

do roku prod. 09.02 cisnienie gazu, dla pojazdów z zawieszeniem standardowym, do nr. podw. 8E-2-400 000;

Bil_007514

BILSTEIN - B6 SPORT

od roku prod. 10.02 cisnienie gazu, dla pojazdów z zawieszeniem standardowym, od nr. podw. 8E-2-400001;

Bil_005746

BILSTEIN - B8 SPRINT

do roku prod. 09.02 cisnienie gazu, dla pojazdów z zawieszeniem sportowym, do nr. podw. 8E-2-400 000;

Bil_007515

BILSTEIN - B8 SPRINT

od roku prod. 10.02 cisnienie gazu, dla pojazdów z zawieszeniem sportowym, od nr. podw. 8E-2-400001;

...ja osobiście zakładam Kayaba i nie miałem nigdy problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za podpowiedzi,również stawiałbym na kayabe ale mam obawę że przy typie 1BE auto pójdzie mi w górę jeżeli użyję standardowych amortyzatorów...Naprawdę będę wdzięczny za poradę,jeżeli ktoś z typem zawieszenia 1BE zmieniał amory i nic nie stało się z "wysokością" auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "wysokość" auta odpowiadają sprężyny a nie amortyzatory, jeśli masz krótsze sprężyny (1BE) powinieneś założyć amortyzatory o skróconym skoku, jeśli założysz standardowe ich żywotność się skróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...