Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana tylnich hamulców...


Kristoph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przymierzam sie do wymiany tylnich hamulców chodzi dokładnie o tarcze i klocki (jeszcze niewiem jak z bębnami), tylko nie zabardzo wiem jak do tego sie zabrać, potrafie wymienic tarcze z klockami tylko nie wiem jak będzie z tarczo-bębnami. I jakiej firmy zakupić zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oprócz tarcz i klocków zaleca się wymianę łożysk i pierścieni abs-u (możesz też przełożyć za starych tarcz), nie jest prostą sprawą odkręcenie tłoczka do czego potrzeba już specjalny klucz.

Co do firmy to na forum jest dużo na ten temat :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już w trzecim samochodzie tej firmy i z czystym sumieniem mogę polecić, co do ceny to jakieś 120szt

120 zł za jedna tarczę? :mysli: a klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oprócz tarcz i klocków zaleca się wymianę łożysk i pierścieni abs-u (możesz też przełożyć za starych tarcz), nie jest prostą sprawą odkręcenie tłoczka do czego potrzeba już specjalny klucz.

Co do firmy to na forum jest dużo na ten temat :szukaj:

Jest jakiś temat/tutorial jak wymieniać na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz do TOM77, pracuje w hurtowni i dla klubowiczów ma dobre ceny , na pewno coś poleci

Mi TOM77 do A3 na tył tarcze z klockami sprzedał za 178zł więc ceny ma super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przymierzam sie do wymiany tylnich hamulców chodzi dokładnie o tarcze i klocki (jeszcze niewiem jak z bębnami), tylko nie zabardzo wiem jak do tego sie zabrać, potrafie wymienic tarcze z klockami tylko nie wiem jak będzie z tarczo-bębnami. I jakiej firmy zakupić zestaw ?

Jakie "tarczo-bębny"?? W a4 z tyłu są tylko hamulce tarczowe :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniałem klocki z tył, nie musiałem zmieniać tarcz, tylko przetoczyłem, klocki kupiłem boscha za bodajże ~70 zl, robocizna to pestka, a klucz do wciskania tłoczka kosztował 30zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klucz do wciskania tłoczka kosztował 30zł ;)

a klucz do szlifierki kupisz za 5 zł :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniałem klocki z tył, nie musiałem zmieniać tarcz, tylko przetoczyłem, klocki kupiłem boscha za bodajże ~70 zl, robocizna to pestka, a klucz do wciskania tłoczka kosztował 30zł ;)

W jaki sposób przetaczałeś tarcze? Trzeba je ściągać z auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie ściąga

najlepiej przed je wypiaskowac ale jest problem, którymi są łozyska

tarcze przetacza sie za jednym mocowaniem w uchwycie

jak bedziesz przekłądał to bedzie lipa, ogólnie tych tarcz sie nie przetacza bo jest problem

i z piaskowaniem a co za tym idzie z dokłądnym mocowaniem na tokarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem w warsztacie jak "przetaczali" tarcze z przodu na aucie, myślałem że z tyłu też tak można.

Nie chciałbym jeszcze ruszać łożysk, które nie dają oznak zużycia a ściągnięcie tarcz chyba się z tym wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie, żeby wymienić komplet klocki i tarcze tylko że do tego dochodzą jeszcze łożyska i pierścienie abs-u a to już zwiększa koszta do +/- 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, tyle to kosztuje

w Q jest o tyle łatwiej że nie ma łozyska w tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o radę -nie mogę "wcisnąć" tłoczka z tyłu w celu wymiany klocków,tłoczek się kręci ale w miejscu...wcisnąć sztylem z młotka próbowałem i bez efektu-proszę o radę ,ktoś pisał o kluczu do wciskania cylinderka,ale jeżeli kręcić idzie -tyle że w miejscu,stosowałem różne "przyżądy" do wciśnięcia w/w i nic ,popuściłem leciutko odpowietrznik hamulcowy,ale również bez efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...