Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Wypadające zapłony?


skerim

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem prawdopodobnie z wypadającymi zapłonami. Na ciepłym silniku zwłaszcza, gdy próbuję mu przycisnąć potrafią wypaść serią - wówczas chwilowo zaczyna mrugać check engine. Przy spokojnej jeździe zdarzają się pojedyncze szarpnięcia. Gdy auto chodzi na wolnych obrotach jak się wsłuchać, to również pojawiają się pojedyncze zakłócenia i jest to równoznaczne z "drgnięciem" wskaźnika obrotów w dół. Osobiście obstawiam, że któraś z cewek poległa, może jednak ktoś z Was miał podobną przygodę i może mi coś zasugerować. :mysli:

p.s. szukam kogoś z VAG-iem w Stalowej Woli - nie chciałbym z byle pierdołą serwisu odwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Vag i sprawdzenie bledow.

Cewke uwalona mona sprawdzic przekladajac je i sprawdzajac na ktorej bedzie blad. Najlepiej porzyczyc od kogos jedna cewke, sprawdzac zamieniajac jak z obecnymi, zobacz tez czy kable trybja ktore ida do cewek:)

Nastepnie uklad dolotowy czy jest szczelny , lacznie z rurami od przepustnicy. Ztob tez test samej przepustnicy.

Tylko Gdybam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Vag nie pokarze ci błędów a cewki, świece, wtryski masz OK to przykrość wielka..... ja już walczę z tym od roku. Mam wymienione świece, cewki, wtryski, pompa paliwa, brak błędów i innych nieszczelności i ciągle to samo. Mam jeszcze jeden pomysł i będę go realizował we czwartek. Pisz na priv to odpowiem czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblukaj ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=191411.new#new [br]Dopisany: 29 Październik 2011, 15:24_________________________________________________Ale jak mruga check to obstawiam cewke :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdy już tak obstawiamy to stawiam na lpg, że rozjeżdża korekty lpg.

Aby to wyeliminować odłącz akumulator na kilkanaście minut i pojeździj na samej pb.

Na pewno nie zaszkodzi a może coś podpowie.

Kilka minut to za mało ale 1h wystarczy. Dobrze Kolega podpowiada winny może być też lpg. Zresetuj "dziada", odpal na samej benzynie i wtedy sprawdź czy problem powraca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już Twój wątek, jednak u mnie problem nie znika przy dodawaniu gazu a wręcz przeciwnie przy obciążeniu zapłony wypadają serią, nie ma też wzrostu mocy i powolnego spadku obrotów. Generalnie mam zamiar kupić cewkę - nawet jeśli to nie ona to na zapasie jedna mi nie zawadzi i jeżeli to nie wypali będę szukał dalej. Nie mnie jednak dziękuję za wskazówki. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już Twój wątek, jednak u mnie problem nie znika przy dodawaniu gazu a wręcz przeciwnie przy obciążeniu zapłony wypadają serią, nie ma też wzrostu mocy i powolnego spadku obrotów. Generalnie mam zamiar kupić cewkę - nawet jeśli to nie ona to na zapasie jedna mi nie zawadzi i jeżeli to nie wypali będę szukał dalej. Nie mnie jednak dziękuję za wskazówki. :hi:

Wpadnij do mnie na vaga a w razie czego mam 3szt. sprawnych cewek na podmianke (jedna prawie nowa) :naughty: No chyba że nie da się jechać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonów kolego to może byc nawet potencjometr przepustnicy,wytarte jego sciezki.Specjalnie dla ciebie upnołem pewnego PDF-a.Napewno sie przyda

http://www.przeklej.pl/plik/diagnozowanie-nowoczesnych-silnik-w-pdf-0034i67881dc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka świrowała na pewno, po wymianie mogłem w końcu się trochę pobawić autkiem. Autko wyleczyło się z problemu przy wolnych obrotach i mocnym przyśpieszaniu. Jednak przy testowaniu w okolicy 180km/h i pedale do dechy problem jeszcze raz się ujawnił - było to jednak na razie zdarzenie jednostkowe. Tak na oko zakładam dwie możliwości. Któraś ze świec niedomaga i to również mogło odbić się na cewce (świece na pewno nie są nowe i tak czy inaczej wymienię je) lub jeszcze jedna z cewek jest na wykończeniu. Więc na tą chwilę planuję wymianę świeczek, uzbrojenie się w cewkę na wszelki wypadek :) oraz podpięcie pod VAG-a przy najbliższej okazji. Dziękuję za Wasze sugestie i podpowiedzi. grzes1150 wielkie dzięki za cewkę i exspresową wysyłkę - dotarła do mnie dziś przed południem :good:

szacuneczek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...