Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy tak mozna ? Szersze z przodu węższe z tyłu ?


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem gdyż muszę zmienić opony ale tylko tył i chciałbym założyć węższe z tyłu.

Teraz mam 4 x 215/55/16 a teraz chciałbym założyć na tył 205/55/16 i chciałbym się dowiedzieć czy nie wpłynie to jakoś negatywnie na jazdę i czy nic mi się nie będzie działo z autem ? Decyzja o takiej zmianie dlatego gdyż przód mam jeszcze w miarę a w przyszłości planuje mieć wszystkie 205. Co o tym sądzicie ?

I czy ma ktoś doświadczenie z oponą Roadstone N3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz q to powinno być ok, chociaż lepiej żeby z tyłu były szersze a z przodu węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założę 205 to będzie niżej siedziało ? Chcę założyć 205/55/16 a mam 215/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedzi. Czyli szersze na tył a węższe na przód ! A coś na temat opony Roadstone N3000 może coś powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstaw osi jest szerszy z przodu niż z tyłu.. wiec w zamyśle inżynierowie robią szersze z przodu a węższe z tyłu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstaw osi jest szerszy z przodu niż z tyłu.. wiec w zamyśle inżynierowie robią szersze z przodu a węższe z tyłu....

no właśnie...rozstaw z tyłu jest mniejszy żeby weszły szersze koła...z tego co ja wiem i słyszałem własnie powinno się dawać szersze opony z tyłu do ośki bo wtedy jest lepsza przyczepność i tył nie ucieka...ale to jest moje zdanie i ja tak to widzę, ja na tył zakładam zawsze szerszą opone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmelc jakich wiele, dobra na suche (w miarę), na mokrym tragedia:/

Mógłbyś mi napisać na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Gdyż czytałem kilka opinii i ludzie sobie chwalą tą oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założone takie nowe z rocznika 2008 i przejeździłem na nich 2,5 roku. Rozmiar 225/40 R18. Aktualnie mam continentale contisportcontact, używki, ok 4,5 mm bieżnika i na mokrym różnica jest ogromna. Ludzie sobie chwalą, bo chyba wychodzą z założenia, że każda opona na mokrym jest dupiata... Ja generalnie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza na tył? W samochodzie z przednim napedem? :polew: :polew: :polew:

Szersza opona ma być tam gdzie jest przekazywana (spora) moc a nie tam gdzie lepiej wygląda.

no nie mów, że ty byś założył szersze opony do przodu :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza na tył? W samochodzie z przednim napedem? :polew: :polew: :polew:

Szersza opona ma być tam gdzie jest przekazywana (spora) moc a nie tam gdzie lepiej wygląda.

no nie mów, że ty byś założył szersze opony do przodu :blink:

A po co mi szeroka opona na tylnej osi? Czy Audi jest nadsterowne? Czy zarzuca tyłkiem przy ruszaniu? Nic z tych rzeczy.

Szersza opona ma poprawić trakcję i dlatego w RS3 fabrycznie są 235/35 z przodu a 225/35 na tyle, obie 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest nadsterowne....tu trafiłes w sedno...tylko nie wiem czy to dotyczyło B5 i B6...mam gdzieś właśnie testy z 2003 roku...zobacze i podam żródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza na tył? W samochodzie z przednim napedem? :polew: :polew: :polew:

Szersza opona ma być tam gdzie jest przekazywana (spora) moc a nie tam gdzie lepiej wygląda.

no nie mów, że ty byś założył szersze opony do przodu :blink:

A po co mi szeroka opona na tylnej osi? Czy Audi jest nadsterowne? Czy zarzuca tyłkiem przy ruszaniu? Nic z tych rzeczy.

Szersza opona ma poprawić trakcję i dlatego w RS3 fabrycznie są 235/35 z przodu a 225/35 na tyle, obie 19".

co :?: :blink:

skąd ty masz takie informacje :?:

po pierwsze: Audi RS3 ma napęd na 4 koła, a nie na przednią oś :!:

po drugie: Audi RS3 fabrycznie wyjeżdza na oponach:

-letnie 225/35 R19 (przód) i 255/30 R19 (tył)

-zimowe 225/60 R17 [br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 21:23_________________________________________________

A może jakieś informacje o Nankang NS 2 bo też o takich myślałem.

kolego z takimi pytaniami proszę tutaj :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6630.975

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co :?: :blink:

skąd ty masz takie informacje :?:

Choćby stąd:http://www.buyacar.co.uk/audi_rs3_sportback/car_25t_fsi_rs3_quattro_5dr_s_tronic_33909.jhtml

Sprawdź swoje źródło :tongue4:

po pierwsze: Audi RS3 ma napęd na 4 koła, a nie na przednią oś :!:

Co nie przeszkadza mu być potwornie podsterownym a gdzie tracimy przyczepność tam wstawiamy szersze gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mi szeroka opona na tylnej osi? Czy Audi jest nadsterowne? Czy zarzuca tyłkiem przy ruszaniu? Nic z tych rzeczy.

Szersza opona ma poprawić trakcję i dlatego w RS3 fabrycznie są 235/35 z przodu a 225/35 na tyle, obie 19".

:facepalm:

tos mu polecił

Seryjny AWX i walka z trakcja. o moj boze :polew:

przy lacku 205 mozna spokojnie ruszac z 400 Nm :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...