[ALL B6] Pytania nowicjusza

Wojtasss

Od wczoraj ciesze sie B6 i mam z tym kilka pytan na ktore nie znalazlem odpowiedzi na forum.

1. Co znaczy komunikat na pol-fisie "przekroczenie predkosci 1" bo pojawia sie jak przekrocze 90, ale tylko czasami.

2. Ile powinno byc glosnikow w aucie? bo mam po dwa w drzwiach wszystkich i kolo nawiewu na szybe przednia cos jest i na polce chyba jakis basowy, moglby ktos to opisac co ijak?

3. Radio ktore jest nie gra wiec pewnie jest zepsute, lepiej kupic concert albo cos innego oryginalnego czy leppiej kupic cos innego? Chodzi mi o to przedewszystkim zeby mialo ladny dzwiek, mpr usb gra mniejsza role.

4. Czy to normalne ze przycisk awaryjnych podswietla sie caly czas nawet po zamknieciu auta z zewnatrz?

5. Po otwarciu drzwi tylnych lewych nie pojawia sie info na polfisie i nie podswietlaja sie drzwi i miejsce na nogi, jak to naprawic?

Z gory dzieki.

jest możliwość ustawienia takiej "blokady", że po przekroczeniu pewnej wartości na prędkościomierzu jest "piknięcie", jest jeszcze możliwość ustawienie jeszcze jednego takiego progu. Generalnie to tylko taka informacja dla kierowcy. Poszukaj na forum gdzieś pisze jak to ustawić lub wyłączyć

- normalna sprawa

co do radia to ja bym kupił oryginał bo ładnie prezentuje się z resztą wnętrza i wcale źle nie gra, no chyba że jesteś audiofilem, ale ja się na tym nie znam - dla normalnego człowieka nic lepszego nie trzeba. Najpier to trzeba by zbadać czemu radio aktualnie zamontowane nie gra. Najlepiej podaj co za model aktualnie tam siedzi

Najprawdopodobniej kable między drzwiami a budą (w gumowej przelotce widzianej po otwarciu drzwi) się poprzecierały - trzeba sprawdzić i ewentualnie polutować. Jak z kablami wszystko OK i dalej nie działa to do wymiany mikrostyk z drzwi (w zamku)

- normalna sprawa

1 Ok, dzieki, zastanawialo mnie aby dlaczego cvzasem jest tak a czasem nie, ale to pewnie wylaczylem przypadkiem.

3 No wlasnie tez mi sie podoba wyglad tego, chcialbym posluchac tego gdzies zeby moc porownac bo jednak lubie jak dzwiek jest czysty i soczysty.

Co do radia to wieczorem sprawdze i napisze bo teraz nie ma mnie w domu, jakas alpina tam byla.

Drzwi jutro sprrobuje ruszyc.

Dzieki za szybka odp.

podepnij vaga i może coś wyjdzie co jest nie w porządku z radiem, choć pewnie wyjdzie brak kontaktu z radiem - jak w ogóle się ono nie włącza

Jak masz jakąś alpine to raczej nie jest to oryginalne radio więc Vag ci nic nie pomoże, a nie gra dlatego, że pewnie jest źle podłączone. Ale jak myślisz o zmianie radia to kup concerta i będzie git. Przy kupnie zwróć uwagę żeby radio było z B6, a nie z b7 (jest to ważne, aby wszystkie głośniki grały, a nie tylko przód). Jak będziesz kupować przez allegro to proś sprzedającego zawsze o podanie rocznika radia spisanego z obudowy, a nie wierz mu na słowo że pasuje do B6.

- normalna sprawa

Jeśli po zamknięciu drzwi podświetla się na ok. 30 sekund, a potem gaśnie, to "normalna sprawa".

Natomiast jeśli świeci cały czas, to coś jest "nie tak".

Pozdrawiam.

Sławek

Mógłbyś napisać dlaczego :mysli: .

Przecież za tył odpowiada wzmacniacz w bagażniku, a każdy Concert ma wyjścia na wzmacniacz.

Mógłbyś napisać dlaczego :mysli: .

...jak będzie z B7 jeszcze łatwiej potem o dołożenie kiery multi z B7 , pozatym te radyjka niczym sie nie różnią :wink4:

Kiery na razie nie planuje, a radio jutro sprawdze chyba, ALPINE CDE-9871RR, wie ktos jak to gra?

Araryjne gasnie tak jak powinno.

6 Jeszcze jedno pytanie, na jakiej podstawie komputer wylicza ile przejade km na baku? bo mialem niby jeszcze 40km zatankowalem 17l i najpierw bylo 340 a po kilometrze spadlo do 280km.

7 Jaka kostrka jest potrzebna zeby graly glosniki z tylu na nieoryginalnym radiu?

Jeśli chodzi o concerta z B7 to ostatnio z przy okazji montażu tempomatu u mnie kolega Sieman rozwiązywał też problem z radiem w B6 u jednego z forumowiczów (nie grały tylne głośniki). Może poprostu jest mniej kombinacji przy montażu - mówie tylko z czym się spotkałem. Może kolego Sieman coś napisze w wątku to się wyjaśni. :hi: