Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Cieknący szyberdach


carlsten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem. Już ładny kawał czasu zbierała mi się woda na podłodze "w nogach kierowcy". Wszystko było sprawdzone, uszczelnione itd, ale bez rezultatu. Całkiem niedawno okazało się, że to szyber puszcza. Czy można zmienic tj. czy są dostępne w sprzedaży uszczelki szyby? Czy trzeba zmienia cały dach? Dach mam szklany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda przez uszczelkę leci, ponieważ są spore szpary. Nalewałem na dach wiadrem wodę i widac jak się leje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko bd z sama uszczelka . a nie lepiej cały szyber ? ja wymieniałem i na szrocie w bardzo dobrym stanie dorwałem za 200zł a wymiana to pikus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przerabiałem ten problem w moim A4. Sprawa wygląda tak że przez uszczelki od szyber duchu woda przedostaje się zawsze bo jest on tak zamontowany aby bez oporów mógł się otwierać i zamykać. Wokół szyberdachu są specjalne rynienki w których zbiera się woda a następnie jest odprowadzana gumowymi przewodami które wychodzą przy zawiasach przednich drzwi oraz pod tylnym zderzakiem. Dopóki przewody są drożne wszystko jest ok ale jak się zapchają... to robi się mokro. Musisz je po prostu przepchać. Z przednimi nie będzie problemu - otwórz szyberdach i z przodu po prawej i lewej strony będziesz miał otwory od rynienki przez które odprowadzana jest woda. Wkładając od góry jakiś kabel np. 1,5mm przepchaj przewód tak aby kabel wyszedł przy zawiasie u dołu przy drzwiach przednich. Natomiast z jeśli chodzi o przewody z tyłu trzeba ściągnąć tapicerkę na nadkolach w bagażniku. Tam znajdują się odprowadzenia wody które wychodzą pod zderzakiem. Są tam dwa dość grube gumowe przewody (podobne grubością do węża ogrodowego). Wchodzą one w dwa gumowe mocowania w błotniku. Trzeba je wyciągnąć z nich a w mocowaniach gumowych warto zrobić większe otwory (są tam tak jakby zaworki) tak aby problem nie powracał i nie gromadził się tam brud. Następnie wszystko poskładać i cieszyć się za sprawnego szyberdachu:) To chyba tyle. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak kolega pisze. Przez uszczelke zawsze woda bedzie sie dostawac, bo to polaczenie nie jest szczelne na 100%. Przeczysc odplywy i powinno pomoc. Ewentualnie problem moze jeszcze lezec po stronie tych palstikowych elementow opdlpywu, ktore sa na koncach rynien szberdachu. Moze zdarzyc sie ze mazidlo na ktore sa one wklejone jest juz nieszczelne i puszczaja wode, ale to raczej malo prawdopodony scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...