Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Stukanie w silniku


DementorIRL

Rekomendowane odpowiedzi

castrol to bardzo dobry olej ale często podrabiany nawet bardzo często prawie tak często jak mobil.

Jak ori to nie ma obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie mam pojęcia, zresztą zawsze jeżdżę na wymiany oleju gdzieś do warsztatu i tam przeważnie już mają oleje.. chociaż chyba zacznę to robić sam, aczkolwiek nie mam za bardzo warunków ale coś się wymodzi..

Coraz trudniej tu o sprawiedliwość w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam warunków do takich prac ale zawsze robię to sam,muszę tylko uważać na to żeby nie rozlać oleju na miejscu parkingowym chociaż i tak jest tam syf po mojej skodzie, która się spaliła ;) . Nie wiem dlaczego ale nie ufam mechanikom i nie dlatego, że się na nich naciąłem tylko ze względu na opowieści znajomych(nie dokręcone koło pasowe, silikon zamiast uszczelek, podłączanie kabelków na krótko i co mnie najbardziej zaskoczyło sprawdzanie napięcia ale nie multimetrem tylko kawałkiem kabelka-jak zaiskrzy to napięcie jest :polew:). Co do cen to też są nieziemskie więc lepiej posiedzieć przy czymś osobiście, zrobić to dobrze, a przy okazji nie wydać za dużo pieniędzy i zdobyć nowe doświadczenie. A wracając do tematu to dzisiaj rano przejechałem około 40km, zgasiłem auto i po około 20minutach odpaliłem je ponownie i dźwięk znowu się pojawił ale tylko na chwilę-jakieś 5 sekund. Sprawdziłem poziom oleju i na bagnecie było trochę poniżej połowy więc dolałem(trochę poniżej 3/4 skali). Za chwilę będę musiał podjechać na miasto i wtedy zobaczę czy znowu będzie dzwoniło. Jak znowu pojawi się ten dźwięk to sprawdzę ciśnienie oleju i go wymienię. Gdzie wpiąć manometr, żeby sprawdzić ciśnienie oleju i czy da się wpiąć gdzieś zegar na stałe i podprowadzić go do kabiny, żeby zawsze mieć to ciśnienie na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opis jak to zrobić :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=60191.0;highlight=wska%BCnik+ci%B6nienia+oleju+adr

25/11/2011 dzisiaj Audi dostało w prezencie nowy olej Mobil S pół-syntetyk + filtr oleju i nastała cisza :) Bałem się wlać syntetyka i poczekam z tym do remontu silnika. Popychaczy nie słyszałem dzisiaj ani razu, a zrobiłem już ponad 200km. Wiem, że to pewnie odwlecze problem, bo w końcu znowu zagrają i trzeba będzie je wymienić i dlatego mam do Was pytanie. Po nowym roku będę robił remont silnika(panewki, popychacze, rozrząd, pompa wody, pompa wspomagania, pompa oleju,uszczelniacze, a jak już się za to wezmę to może dojdą do tego nowe pierścienie). Chciałem zapytać na jakie zamienniki zwrócić uwagę(żeby za pół roku nie robić jeszcze raz). Jakie polecacie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...