Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Proszę o ocenę moich logów


Jey_Di

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o ocenę moich pierwszych logów które starałem się zrobic jak najlepiej. Dodam że wszystkie filtry mają przejechane około tysiąc km. Z góry dziękuję.

BS:

000 Log (37 - 000)

003 Log (25 - n/a)

004 Log (24 - n/a)

011 Log (38 - 011)

Statyczne:

000 Log (30 - 000)

001 Log (26 - 001)

003 Log (36 - 003)

004 Log (31 - 004)

007 Log (27 - 007)

008 Log (28 - 008)

010 Log (32 - 010)

011 Log (33 - 011)

Dynamiczne:

000 Log (18 - 000)

001 i 003 Log (20 - 001,003)

004 i 008 Log (22 - 004,008)

010 i 011 Log (29 - 010,011)

Logi dynamiczne zrobiłem po dwa naraz ze względu na słabą wytrzymałośc baterii. Dzięki za wszystkie opinię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa, jak powinno.

Brak oceny wtryskiwaczy (013).

Lać paliwo i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dawke zwiekszyl.Poprawila by sie dynamika

A ja bym nic nie robił ! - wszyscy zwiększają te dawki a później tylko turbinę czyszczą od tych dawek 3mg (pomijam PSJ).

Teraz jest optymalne (temp 85st. mówi, że dawka jeszcze się zwiększy po rozgrzaniu), a jeśli kierowca potrzebuje mocy to zrobi sobie program, bo silnik widać zadbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dawke zwiekszyl.Poprawila by sie dynamika

A ja bym nic nie robił ! - wszyscy zwiększają te dawki a później tylko turbinę czyszczą od tych dawek 3mg (pomijam PSJ).

Teraz jest optymalne (temp 85st. mówi, że dawka jeszcze się zwiększy po rozgrzaniu), a jeśli kierowca potrzebuje mocy to zrobi sobie program, bo silnik widać zadbany.

bzdura.Mozna zostawic oczywiscie.Ale na dawce 3mg napewno lepiej bedzie przyspieszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za ocenę :>. Z tego co rozumie zwiększenie dawki spowoduje polepszenie dynamiki auta a co za tym idzie zwiększenie zużycia się paliwa? :mysli: Pytam gdyż zwiększenie dawki nie jest jakimś wielkim problemem posiadając Vaga i klucz specjalny,ale jak to posunięcie miało by zwiększyć zużycie paliwa na 1l do 2l na 100km to raczej pozostanę przy tej dawce. Jak to widzicie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem bardzo dokładnie dawkę 3,0mg i dawkę 5,0mg, turbo nic bardziej nie zachodziło sadza z większa dawką i nic więcej nie dymiło z rury, spalanie identycznie było a przyjemność z wbijania się na rondo z dawką 3,0mg bezcenne :) na dawce 5,0mg auto było strasznie mułowate, makabra, każdy motor inaczej reaguje i trzeba indywidualnie sprawdzić jaka dawka mu najlepiej służy, u mnie poniżej 3,0mg mocy i zrywności już przyrastało mało, obecnie mam 2,6-2,8mg i spalanie takie samo jak na 3,0 czyli 5,5-5,8L przy dynamicznej jeździe :)

żeby ustawić właściwa dawkę należy najpierw rozgrzać motor do 90C, nie 85C, ma być min 87C, maja być wyłączone wszystkie urządzenia elektryczne: nawiew, światła, radio i dopiero wtedy patrzysz jaką masz dawkę i korygujesz na 3-4mg 1,58V, poniżej 3,0mg nie ma co, korzyść skromna, a powyżej 4,0mg będzie zdecydowanie bardziej ospały motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jey_Di już jeździł z taką dawką (3,0-3,2 mg/skok) bo razem ją zmieniliśmy ale wolał powrócić do obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z Waszych opinii logi zostały zrobione poprawnie i wszystko funguje jak powinno (poza dawką która została przestawiona na 5,0/4.8 mg/skok) i niema się tu czym zamartwiać? :mysli: Pytam gdyż pierwszy raz robiłem logi, a że nieuchronnie zbliża się zima wolałbym jak jest potrzeba zainterweniować teraz jak zimą :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawką nie masz się co zamartwiać bo jest w normie, do spokojnej jazdy obecna dawka jest zalecana, na zimę jak znalazł :) Fura zdrowa, świece sprawdź czy wszystkie sprawne i czy w aku wody jest w sam raz i czy klemy są czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w byłej A4 (AHU) jeździłem z dawką 2,2 . Po roku czasu miałem za katem (pustym) dużo sadzy, a wtryski dawałem do sprawdzenia.

Niektórzy mają większe doświadczenie, więc nie spieram się. Kolega ciahciah najlepiej opisał sprawę dawki.

Kolego Jey_Di nie masz się czym martwić - dawką możesz się pobawić, reszta śmiga jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...