Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] DPF do wywalenia? 2.0 16V DTI 170KM.


lupo4801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy Tourana 2006, po odpaleniu gasnie, wolne obroty ma nieregularne między 780-830 około bo trudno odczytać. Grupa 004 pole czwarte 2.97. Po odpięciu przepływomierza nie telepie, dodatkowo bardzo śmierdza spaliny i duzo pary(podobno ubywa plynu). Powiedzcie co z tą synchronizacją czy to przyczyna telepania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego sprawdź PD w moim przypadku jak gasł to do wymiany były PD Oczywiscie te sławne Simennsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje 013 +/- 0.25 gr.18,23 OK. Użytkowany na krótkich trasach 5km. do tego uszkodzona pompka recyrkulacji dogrzewacza i temperatura silnika max 70st.C[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 17:30_________________________________________________ Koledzy co myślicie o tej synchronizacji 2.97 na czwartej pozycji, z tego co wiem ma być 00. Jak regulować przy dwóch wałkach.[br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 15:16_________________________________________________ Dopalilem DPF-a do 0.0 ale nie było łatwo, trochę trwało ale smrodlawe spaliny minęly, silnik zaczął chodzić równo po 15 min. zapopielenie wzrosło do 20.0% i znow ten smrod i telepka. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby padł PD Siemensa,to byś go już nie odpalił i nie miało by co gasnąć.Mam służbowego Paska 170 KM i spotkała mnie niedawno ta "przyjemność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ma oryginalne 210 tyś.(od Niemca) rozrząd 2.63 w czwartej pozycji, gr 013 przy zapchanym DPF-ie około 0.50 każdy. Po dopaleniu gr.013 prawie 0.0 czyli OK. Po dopaleniu nic nie śmierdzi, chodzi super ale chwile. Podniosłem czas grzania świec pali z półobrotu(Noris) Powiedzcie co myślicie o tym myslicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sprawdzasz logi one ci nic nie powiedzą w przypadku siemensa. Tutaj padają cewki to jak w żarówce nagle przestaną dzialać :naughty:

Korekcje nic ci nie pokażą ani nic ci nie da lanie STP i innych specyfików-TO SIEMENS :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...