Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Temperatura


rafiko259

Rekomendowane odpowiedzi

witam... jaka moze przyczyna zwiazana z temperatura.. spada z 90 st na 60 st podczas jazdy na trasie a w ruchu miejskim temperatura jest odpowiednia ( 90 st). za informacje dzieki bardzo. pozdrawiam :):szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czujnik :cool1:

Termostat :cool1:

termostat wymienialem z pół roku temu,,

Jakiej firmy ten termostat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat. Kupilem w kilka dni temu samochod audi a4 b5 z silnikiem 1.6 z 98 roku. Zaobserwowalem ze temperatura silnika nie dochodzi mi do 90 stopni. Dochodzi mniej wiecej tak do 78, jak postoje chwilke to delikatnie przekroczy 80 stopni. Teraz sprawdzalem na climatroniku i kod 49 pokazuje mi taka sama ilosc stopni jak na liczniku. A kod 51 pokazuje mi 90C. Czy to na pewno wskazuje ze winny jest termostat? Czy z tego powodu ze nie dogrzewa mi silinika moze byc wieksze spalanie? jesli tak to o ile mniej wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% termostat. Zwiększa spalanie, a o ile to Ci nikt nie powie, bo to różnie, ale jest więcej negatywów płynących z jazdy na niedogrzanym silniku...

Na 101% to termostat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wina termostatu.

Wymień albo na oryginal albo Wahlera :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% termostat. Zwiększa spalanie, a o ile to Ci nikt nie powie, bo to różnie, ale jest więcej negatywów płynących z jazdy na niedogrzanym silniku...

Na 101% to termostat :wink4:

Robercie, ja to już na 100% nigdzie nie piszę, bo nieraz takie jaja są że niczego pewnym nie można być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie tez latala temperatura i wymienilem termostat i bez zmian dopiero po wymianie czujnika wszystko wrocilo do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czujnik :cool1:

Termostat :cool1:

termostat wymienialem z pół roku temu,,

Jakiej firmy ten termostat ?

Robert miałem tak,wymieniłem termostat a okazało się ze nadal spada i rośnie temperatura , po wymianie czujnika jest wszystko ok :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ma chłopak wymieniać czujniki :mysli: a nie lepiej podpiąć VAGa i sprawdzić, jaki to problem :gwizdanie:

ale i tak moim zdaniem wadliwy jest termostat :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ma chłopak wymieniać czujniki :mysli: a nie lepiej podpiąć VAGa i sprawdzić, jaki to problem :gwizdanie:

ale i tak moim zdaniem wadliwy jest termostat :cool1:

Ja nie napisałem że na pewno ,ja tak miałem co do VAGa to masz racje :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ten czujnik wyszedl dopiero po vagu wiec kolego jak masz taka mozliwosc to podpinaj i wszystko bedziesz wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...