Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z xenonem


czajnik1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam audi a4 b6 z 2004 r i mam problem z światłami. Lewa < lampa za wysoko mi świeci. Może to śmieszne ale już tłumaczę o co chodzi. Po odpaleniu świateł wszystko ładnie pięknie się ustawia i jest dobrze ale jak tylko zapalę światła długie i znowu chce przełączyć na mijania lewa już świeci wysoko... Nie świeci już tak dobrze i nisko jak przed zapaleniem długich. Denerwuje mnie ciągłe mryganie światłami kierowców, jak już zapale długie to później kaplica. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , po co ta "gorączka" samo się nie naprawi ..... trzeba zakasać rękawki i tak jak Domin79 napisał wyzej "poszperać" w lampie bo na bank coś jest nie tak - jakieś zwarcie

Czy przypadkiem lampa Ci nie paruje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że chyba wszystko w niej dobrze jest[br]Dopisany: 14 Listopad 2011, 11:12_________________________________________________Nie pomoże mi nikt?

To jest zwykły xenon czy "bixenon"'. Jak "bixenon" to może przesłona się nie zamyka :mysli:

Piszesz, że:

Chodzi o to że chyba wszystko w niej dobrze jest[br]

,jak by było dobrze to nie miał byś z nią problemu :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , po co ta "gorączka" samo się nie naprawi ..... trzeba zakasać rękawki i tak jak Domin79 napisał wyzej "poszperać" w lampie bo na bank coś jest nie tak - jakieś zwarcie

Czy przypadkiem lampa Ci nie paruje :mysli:

Paruje ta druga (dobrze działająca). Pewnie nie szczelna, ale rozbierałem i niby nie ma nigdzie żadnej szczeliny, nie wiem jak to możliwe że paruje. Co do tej złej: nie wiem czy to xenon czy bixenon,jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa bixenon ma przetwornice z tyłu i jak patrzysz od tyłu na lampe to obok soczewki jest elektromagnes do sterowania przesłoną , a xenon ma przetwornice od dołu lampy i brak elektromagnesu , a jak ci paruje lampa to chyba masz bixenon,bo w niej woda dostaje sie przez sruby regulacji wysokosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prosty sposób :Długie światła świecą z soczewki czy z osobnej żarówki ??? a jaki masz środek lampy czarny czy srebrny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na wszystkie pytania jak będę pojutrze w domu, dziękuje za zainteresowanie tematem.[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 11:34_________________________________________________Więc tak, to są chyba zwykłe xenony bo na długich obok niebieskiej soczewki zapala się jeszcze żarówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bixenonie tez po zapaleniu zapala sie zarówka h7, ta obok soczewki. Sprawdź gdzie masz przetwornice, czy z tyłu lampy czy pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...