Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wmontowanie potencjometru regulacji natężenia podświetlenia do licznika a6


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wlutowałem potencjometr do licznika od a6. Potem wstawie fotostory. Mam pytanie jak wgrac wsad do licznika bo jak zczytywałem błędy to wyszło mi że mam inny vin i mam licznik od kombi, a ja mam sedana. Spalanie średnie pokazuje mi 4.2 l/100 km, więc podejrzewam że wsad mam zły. Na forum nie ma instrukcji wgrania wsadu, a przy okazji jak ktoś ma wsad do 1.9 tdi 99 rok po lifcie to bym prosił o przesłanie. wskazówki mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wgrywaj wsadu od a4 bo uwalisz licznik :).

Po drugie we wszystkich licznikach na vagu pisze kombiinstrument czy jakoś podobnie ;). Co do vinu to nie wiem czy ma to jakie kolwiek znaczenie.

Żeby znaleźć wsad musisz podać też numery swojego licznika bo nie wszystkie wsady pasują zamiennie.

Wgrać można np vag can commanderem, na allegro jakieś 75 zł za chińczyka - mi takim poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wgrywaj wsadu od a4 bo uwalisz licznik :).

Po drugie we wszystkich licznikach na vagu pisze kombiinstrument czy jakoś podobnie ;). Co do vinu to nie wiem czy ma to jakie kolwiek znaczenie.

Żeby znaleźć wsad musisz podać też numery swojego licznika bo nie wszystkie wsady pasują zamiennie.

Wgrać można np vag can commanderem, na allegro jakieś 75 zł za chińczyka - mi takim poszło bez problemu.

a6 to calkiem inny licznik.Ten na ringach od razu rozpierdol. sie z miejsca.Jezeli masz taki bez ringow mozna probowac,choc tez sie ryzykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to możesz skonfigurowac vagiem. pierwsza sprawa to przekodowac licznik na 4 cylindry jesli był 2.5tdi. Numer vin nic tam nie namoci. Zczytujesz immo dospisujesz kluczyk i jazda. Ewentualnie jak jeszcze coś Tobie świeci to popatrz pinologie wtyczek. Licznik masz poliftowy?? Ja u Siebie mam polift od A6, potencjometr przelutowalem od starego i smiga az milo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha ok, a jak sprawdzic czy jest od 2.5 TDi a nie od 1.9 Tdi?? Mam na ringach. Jak spalanie na vagu wyregulowac?? Czym się różni licznik poliftowy z a6 do przedliftowego na pierwszy rzut oka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci masz opisanie kodowanie licznika. Przeprowadz na nowo kodowanie. Wczesniej tez miales licznik poliftowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci masz opisanie kodowanie licznika. Przeprowadz na nowo kodowanie. Wczesniej tez miales licznik poliftowy??

już kupiłem z takim. Czyli normalnie przeprowadzić kodowanie. Tylko teraz jak. Pierwszy raz będę to robił. Wchodzę w sołectw potem 17- instruments, potem w recode -07 a potem co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...