Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Hałas z okolic łańcuszka rorządu


KYLOMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jak w temacie , czy to może być winną napinacza ? ciśnienie sprawdziłem oleju wyszło tak na rozgrzanym i lekkim ostudzeniu przy 70st. 2-3 bar na jałowym przy dodaniu gazu jest 6-7bar ,czyli ok ? jak myślicie czy to będzie napinacz czy tylko łańcuszek ?jak to sprawdzić ten napinacz czy jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo. Rzęziło z tyłu silnika. Powodem napinacz, łańcuszek był dobry ale mechanik stwierdził żeby wymienić komplet. Teraz cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd miałeś te części ja chyba kupie te febi co myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mam fantastycznego mechanika i on to kupował. Co do napinaczy innych producentów to się nie wypowiem bo nie miałem do czynienia. Może ktoś inny się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem jak w temacie , czy to może być winną napinacza ? ciśnienie sprawdziłem oleju wyszło tak na rozgrzanym i lekkim ostudzeniu przy 70st. 2-3 bar na jałowym przy dodaniu gazu jest 6-7bar ,czyli ok ? jak myślicie czy to będzie napinacz czy tylko łańcuszek ?jak to sprawdzić ten napinacz czy jest ok ?

Jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wysypał przy 220 000 i wszystkie znaki na ziemi wskazują że przebieg nie kręcony :naughty: chociaż którz to wie...... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem zestaw Febiego całość z uszczelkami ( pokrywy kpl.) 590zł ;//// ale jak trzeba wrr . mechanik krzyczy za wymianę 200zł dużo czy mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie mechanik nie wymienił łańcucha bo stwierdził ze jest ok ,wymienił tylko napinacz bo był walnięty, ten dolny nie trzymał . Tylko mnie wkurza ze , oczywiście go nie słychać jak w tedy . na zimnym go nie słychać a na rozgrzanym słuchać go jak sobie chodzi , czy u was tez jest tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie mechanik nie wymienił łańcucha bo stwierdził ze jest ok

qurwa co za debil :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

wymienic napinacz nie wymieniając łańcucha

skąd wiedział że jest dobry ??????

ja też podczas wymiany stwierdziałem że jest ok, tylko skąd ten hałas ????????

wymieniałem łańcuch i od razu było o niebo ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qtwa powiedział żeby łańcuszek wymienić trzeba rozwalać rozrząd cały i cały przód ;/ jak to wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robi to za darmo baran jeden ?????

nie trzeba zdejmowac całego przodu

rozpinasz pasek, sciagasz pokrywę, demontujesz wałki, sciagasz i zakładasz nowy łańcuch

wyciagasz popychacze i wyciskasz z nich olej, potem składasz

podaj mail to wysle Ci manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luknąłem dziś na ten łańcuch i jest chyba ok według instrukcji 16 oczek a15_0193_137.png

a pokrywa nie jest starta czyli to coś innego sprawdzę ciśnienie na mocno rozgrzanym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz był wymieniany , ale jak przyłożywszy ucho do pokrywy to słyszałem ze problem jest nie na łańcuchu tylko tak jakby na walku wydechowym a dokładnie w tym miejscu (zaznaczone)

panowie co to może się dziać (popychacze) ?

1285794402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...