Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi a4 b5 sedan a wygoda ??


Tracer9

Rekomendowane odpowiedzi

no tak więc mi bardziej odpowiada A4 B5 sedan , tylko liczę że z przodu będzie wygodnie i będe się miecił :chytry:

Kolego,najlepiej podjedz do komisu(chyba że masz kogoś znajomego) gdzie jest A4B5 i przymierz się do niej :wink4: .Sam zobaczysz czy nie będzie Ci ciasno.A co do wyboru silnika to poszukaj na forum-są o tym temaciki.

PS: 1.8T Q :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega niżej pisał. podjedź do jakiegoś komisu i przymierz się do A4 wtedy zobaczysz czy nie jest ci za ciasno. A co do wyboru silnika to zależy czy będziesz tylko jeździł po mieście, ale mimo wszystko ja bym brał 1.8T. Jeżeli dotychczas jeździsz polonezem to poszukaj 1.8T 180km- wcale nie pali dużo a ja po przesiadce z 90 konnej Audi 80 do A4 1.8T czułem jakbym jechał conajmniej 220 konnym autem :) Mi 1.8T 180km pali w mieście ok.11litrów PB98 a w trasie przy spokojnej jeździe do 120km/h ok. 9litrów. Silnik 1.6 jest moim zdaniem do A4 zbyt słaby. Krótko mówiąc szukaj 1.8T quattro i będziesz zadowolony. Chociaż za kwotę 15 tyś nie wiem czy uda znaleźć się zadbane 1.8T a handlarzy omijaj z daleka bo A4 od handlarzy jest mnóstwo- niestety 90% to złomy :wink4:

Ps. Poszukaj może jakiegoś auta z forum jest większa szansa że będzie zadbane i niebite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłbym diesla. BDB silniki, mało palą, twarde. Wymieniasz tylko olej, filtry i paski i nic więcej o silnik nie musisz się martwić :tongue4:

:polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no diesel to ie wiem czy byłby to dobry wybór , gdyż nie będe robił samochodem jakiś długich tras maxymalnie 100km jedego dnia raz na jakiś czas..

Więc bierz 1.8T albo coś z stajni V6 bo silniki 2.4 jak i 2.8 dobrze tolerują gaz. A kultura pracy V6 jest nieporównywalna, cisza w środku itp. :) Zakładasz dobrą instalację gazową do 2.8 i koszty utrzymania nie będą ogromne a 2.8 ma 193km więc jest czym pocisnąć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4 w quattro spalanie benzynki 8-9 litrow trasa 10-13 miasto jesli chodzi o benyne. Gaz w trasie to 9 litrow a miasto to okolo 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie zalezy od stylu jazdy ale w dranicach 10-14l/100km przy 2.4 i 2.8 a 1.8T pewnie cos ok 8-10l/100km .

Ja w moim 1.6 spalanie mam w granicach 6-8l/100km ale kiedy termostat był do wywalenie to potrafił 10l wciagnac :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm opcja 2.4 V6 wygląda całkiem ciekawie , gdyż napewno nie ma tzw turbodziury która pewnie występuje w modelu 1.8T (chyba że się myle to poprawcie mnie)

tylko jeszcze czy części dużo droższe są do silnika 2.4 ?

Jak zastanawiasz się jednak nad V6 to ja bym na twoim miejscu wźiął 2.8 bo to praktycznie ten sam co silnik co 2.4. 2.8 nie pali dużo więcej niż 2.4 w zasadzie prawie tyle samo-tak mi się wydaje z opinii osób na forum.No i moc jest większa. Co do kosztów części to są trochę droższe ale czy dużo wyższe to dokładnie nie wiem, podpytaj osób z forum które mają 2.4 albo 2.8 :) Turbodziura w 1.8T? Hmm, może się nie znam ale ja tak owej u siebie nie odczuwam. Jeżeli ważne są dla ciebie koszty i spalanie to 1.8T byłby dla ciebie odpowiednim wyborem. Mi udało się wyrwać 1.8T w mocniejszej wersji czyli nie 150 a 180km i od 2.8 po tyłku niedostałem. Oczywiście 1.8T też można zagazować :) Ja swojego 1.8T nie będę traktował lpg bo mimo że auto ma 180km to w mieście mieści się w 10,5 litra przy włączonej klimie. w trasie udało mi się zejśc do 8 litrów ale to przy oszczędnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w 2.8 jest nawet do 2 litrow wieksze.

Aha, no to zwracam honor, niekiedy czytałem że nie jest ono dużo większe więc wnioskowałem że ok. 0,5-1,0 litra więcej

A tak z ciekawości podpytam założyciela tego wątku. Będziesz szukał poliftowej A4 czy przedliftową?Bo za 15 tyś zł to nie wiem czy znajdziesz A4 w dobrym stanie chociaż teraz jest taki rynek że powinieneś coś znaleźć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej zależało by mi żeby to był właśnie model po II lifcie czyli minimum -99r

Kupował będe tak jak pisałem już na wstępie że na wiosnę.

To do 15tyś prędzej uda mi się znaleźć zadbane 1.8T czy 2.4 V6 czy może 2.8 V6 (chociaż w to akurat wątpie i raczej spalanie już za duże jak dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej zależało by mi żeby to był właśnie model po II lifcie czyli minimum -99r

Kupował będe tak jak pisałem już na wstępie że na wiosnę.

To do 15tyś prędzej uda mi się znaleźć zadbane 1.8T czy 2.4 V6 czy może 2.8 V6 (chociaż w to akurat wątpie i raczej spalanie już za duże jak dla mnie)

W sumie jeżeli masz taką możliwość to może warto wybrać się na zachód po auto bo 80% A4 na allegro i na giełdach to auta od handlarzy a jak wiadomo handlarze dobrych opinii nie mają. Chociaż ja w sumie autko kupiłem w polsce z właśnie tego forum i dotychczas jestem b.zadowolony. Więc przeglądaj ogłoszenia na forum bo jest większa pewność że auto jest zadane, niebite itp. :wink4:

Skoro spalanie jest dla ciebie ważne i koszty utrzymania też to szukałbym 1.8T w quattro. Ja też miałem dylemat jaki silnik wybrać- wybrałem 1.8T i nie żałuje ani sekundy :wink4:

Ale najpierw przymierz się do jakiejkolwiek A4 i zobacz czy nie będzie dla ciebie to zbyt małe autko bo przy twoim wzroście miejsca z tyłu będzie b.mało w zasadzie usiądą tam jakieś dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega 195 cm przymierzał sie do mojego sedana po lifcíe. I problemem nie bylo to ze mało miejsca nad głową po pare cm jeszcze mial ale pod kierownicą ciasno jeśli chodzi o kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...