Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Interpratacja przepisów RD


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu poznikały w większości zielone strzałki spod sygnalizatorów na skrzyżowaniach. Jak są to wiadomo że trzeba się zatrzymać aby skręcić w prawo. Jest tak że zatrzymanie musi mieć miejsce przed przejściem dla pieszych a potem zatrzymanie nie jest koniecznie i może wynikać z warunków ruchu (tzn przepuszczania aut jadących poprzecznie - na zielonym). Moje wątpliwość nasuwa się w momencie kiedy jest skrzyżowanie z warunkowo zapalającą się strzałką w prawo ale nie przejeżdżam przez przejście dla pieszych. Wówczas obowiązkowym miejscem zatrzymania jest: 1 - "linia" sygnalizotora czy 2 - "linia" wyznaczająca skrzyżowanie.

Jakiś czas temu w moim mieście pojawiło sie takowe skrzyżowanie - zlikwidowano przejście dla pieszych ze względu bezpieczeństwa i usprawnienia ruchu. Pytam też z uwagi że centralnie przy tym skręcie "patrzy" kamerka miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia zatrzymania - w przepisach nie ma mowy o przejściu dla pieszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ale taka linia zatrzymania niemal zawsze jest przed przejściem dla pieszych ;)

No a na tym "moim" skrzyżowaniu musze sie kurcze przypatrzeć czy ona tam wogóle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis mówi wyrażnie :

zatrzymanie pojazdu nakazane czerwonym sygnałem powinno nastapić przed linią zatrzymania, a w razie jej braku - przed sygnalizatorem wysyłającym ten sygnał.

to samo tyczy sie sygnalizatora S-2 ze strzałką kierunkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymanie pojazdu nakazane czerwonym sygnałem powinno nastapić przed linią zatrzymania, a w razie jej braku - przed sygnalizatorem wysyłającym ten sygnał.

NO tak :th:

Tylko jak mam w głowie te "moje" skrzyżowanie to tak głupio zatrzymywać sie 4-5 metrów przed skrzyżowaniem gdzie sygnalizator no i wówczas niewiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zatrzymujesz się 2 razy.

Przed światłami i przed poprzeczną drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg przepisów przy lini sygnalizatora.... Skoro patzry kamerka to tak trzeba

To w takim razie zatrzymujesz się 2 razy.

Przed światłami i przed poprzeczną drogą.

No i wychodzi 2 raz sie zatrzymac jak nic nie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zatrzymujemy się na czerwonym świetle. Następnie jak jest zielona strzałka powoli włączamy się do ruchu, jeżeli wymaga to ponownego zatrzymania to się zatrzymujemy. I chyba ciężko coś jeszcze wymyślić, żeby się doczepić... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...