Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Dymi na niebiesko przy porannym rozruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam problemem moim jest dymienie mojego audi na niebiesko podczas porannego rozruchu gdy samochód stoi np tydzień to rano zapali od kopa ale puści dość mocną chmurkę niebieskiego dymu. Silnik oleju mi nie pobiera tylko chce zaznaczyć że gdy logowałem kanał 7 czujniki temperatury to czujnik paliwa wynosił 0,9 powietrza w dolocie 1,7 a czujnik cieczy pokazuje 4,5stopnia a na fisie wskazania temperatury na zewnątrz miałem -2,5. Świece żarowe wszystkie nowe prąd dochodzi gdy jest np 10 stopni na plusie takich objawów nie mam tylko gdy się chłodniej robi. Proszę o odp[br] dym pojawia się tylko przy odpaleniu jakieś do 5s potem nie ma go w ogóle nawet jak mocno mu cisnę oczywiście jeśli się zagrzeje

Opublikowano

miałem kiedyś identyczne "puszczanie dyma"z rana w golfie tdi 110KM,jak miałem spalone 2 świece żarowe,

:hi:

Opublikowano
  • Autor

ale kolego ja mam wymienione miesiąc temu wszystkie świece żarowe[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 22:17_________________________________________________i kolego gdyby to były uszczelniacze to puszczałby mi dyma w lecie również a tak jak pisze przy 10 stopniach dymka nie uświadczy

Opublikowano

Ale jakimś cudem olej spala przy rozruchu

Opublikowano

Pewnie gromadzacy olej w dolocie jest spalany przy uruchomieniu . :naughty:

Opublikowano

Ja też mam taka akcje rano. Niestety podejrzewam że moje uszczelniacze nadają się do piachu ale jakoś do wymiany się nie zbieram, 1l oleju na 10 000km jest do przeżycia.

Opublikowano

U mnie z rana po odpaleniu chwile szklanki pograją jeszcze :decayed:

Opublikowano

Przerabiałem coś takiego, po dłuższym postoju niebieska chmura przy odpaleniu. Przyczyną były oringi pompek, w gorszym wypadku wybite gniazda pompek w głowicy (częsta przypadłość silników PD przy większych przebiegach). Na start sprawdź czy prąd do świec dochodzi skoro piszsz że robi się tak na zimnym tylko.

Opublikowano

Od pompek to przewaznie siwy, lub czarna chmura no i rzucanie silnikiem.

Opublikowano
  • Autor

u mnie żadnego rzucania silnikiem nie ma a prąd dochodzi do pompek

Opublikowano

Tu opisali co moze byc przyczyna gdy auto dymi:

http://www.motofakty.pl/artykul/dym_z_rury_wydechowej.html

ale jezeli masz to tylko przy rozruchu i pozniej jest wszystko w porzadku to nie przejmuj sie tym zbytnio bo to niepotrzebne koszta jak narazie wg mnie :hi:

Opublikowano
  • Autor

to jest tylko przy rozruchu ale tylko jeśli temperatura spadnie np poniżej 5stopni auto pali od strzała ale ten dym sam nie wiem wydobywa się max 3do 5s

Opublikowano

kolego ile tego dymu ci wyleci przez te 4 sekundy jest to jakaś chmura ? czy po odpaleniu lecisz patrzeć do tylu auta i go wypatrujesz :) bo jeśli to drugie to bym się tym nie przejmował bo chyba to jest przypadłość silników TDI a szczególnie w niskich temperaturach

Opublikowano
  • Autor

no kolego jak odpalam w garażu blaszaku to widzę tą chmurę w lusterku taki obłoczek poleci ale tak jak mówię 4sekundy i po dymieniu jeśli samochód postoi dzień to mało tego dymku ale widać a jak tydzień to dość dużo

Opublikowano

moj ma to samo... niebieska chmurka, troche zatrzesie buda

Opublikowano
  • Autor

kolego ale mi nie trzęsie a u Ciebie jeśli taki objaw jest to świece do wymiany

Opublikowano

Mialem podobnie i turbo padło po 4 tygodniach , niestety mechanik powiedział ze to para wodna hehe buc jeden . A jak zjawiłem sie po 4 tygodniach u niego w warsztacie z rozwalonym turbo to uciekł i zięcia do mnie wysłał . Mam nadzieje ze turbo masz dobre i to co innego

Opublikowano
  • Autor

turbo czy dobre sam nie wiem raczej tak bo mi nie kopci jak jadę i auto mocne no nic będę pewnie musiał zostawić tak jak jest

Opublikowano

obserwuj sytuację i śpij spokojnie... napisz jeszcze jaki przebieg auta?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.