Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dymi na niebiesko przy porannym rozruchu


luk3534

Rekomendowane odpowiedzi

czasem mam to samo, tzn zauważyłem że działo się tak w jesieni przy porannym rozruchu, w lecie nic nie dymił i teraz jak temperatura spada do 0 i poniżej, (pewnie zaczynają grzać świece) już niebieskiej chmurki też nie puszcza, puszczał tylko w okolicach temperatury 5-10 stopni, troche to zastanawiające,oleju od wymiany do wymiany nie dolewam więc zbytnio w głowe nie zachodzę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki koledzy pozdrawiam [br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 07:50_________________________________________________dzisiaj u mnie minus pięć i śnieg za oknem więc zobaczymy czy będzie chmurka:)[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 07:51_________________________________________________no niestety też był dymek ale paliłem go jak było minus dwa [br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 12:47_________________________________________________koledzy a zastanawia mnie coś takiego jakby zwiększyć czas grzania świec może tutaj jest problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=270253?? przebieg auta ok 270tys /

Co do tego grzania to jakim vagiem się to zmienia ja mam vag com i takiej opcji w ogóle nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś identyczne "puszczanie dyma"z rana w golfie tdi 110KM,jak miałem spalone 2 świece żarowe,

:hi:

Mam to samo i wymieniam na 4szt nowe. Sprawdź, dużo czasu ta robótka nie zajmuje a masz 100% pewnośc.

Uszczelniacze zaworowe

Jak Ci będzie żarł 1l oleju na 10000km to bym je wymienił. Co do pompek to się nie wypowiadam bo mam zwykłe wtryski. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo sorki. A spytam się ile od wymiany minęło czasu bo wiesz jak dla mnie objawy wskazują na świecę,a że w temp.pow. 5stC świece nie grzeją to też nie było niebieskiej chmurki. Ale poniżej tych temp. źle działające świece będą powodowa właśnie takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego świece miesiąc temu z olejem oleju nie dolewam co 10tys od max do połowy stanu a dzisiaj wydłużyłem czas grzania świec vagiem to zobaczę co i jak pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=270253?? tutaj jest opisane co prawda do golfa ale wszystko działa tak jak tutaj jest opisane przez jakiegoś forumowicza pozdrawiam miłej zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGIC87 u ciebie są AL?, u mnie jest to samo. Znalazłem w necie taki post:

Pompki AL maja ta tendencje ze po pewnym zuzyciu kopca wlasnie po odpaleniu. Typowe, mialem dwa passaty z AA pompkami (odpowiedniki AL) i gryzlo w oczy po porannym odpaleniu. Czasem pomaga zaslepienie EGR ale to polowa przypadków.

Myślę że to kopcenie należy olać, chociaż bywa to wnerwiające;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój ze świecami, kilka osób piszę że miało niebialskie baki po zapaleni i że to normalne? :) normalne to jest jak po zapaleniu z rury lecą przezroczyste spaliny

niebieska rosa-bąk po zapaleniu zimnego silnika to ropa(nie spalona), idąc dalej masz problem z układem wtryskowym, układ dolotowy też ma tu znaczenie, w pierwszej kolejności do wymiany filtr powietrza i filtr paliwa oraz zmiana stacji cpn, do sprawdzenia cały dolot od turbo do kolektora ssącego pod kątem nieszczelności i spoceń

powiedz czy odkąd zauważyłeś niebieski baki nie wzrosło spalanie z 1L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiło sie po zmianie stacji i pierwszym zalaniu niby paliwa zimowego. A więc mysle ze to przez paliwo. Zmienie stacje na poprzednia i zobacze czy sie coś zmieni.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...