Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dymi na niebiesko przy porannym rozruchu


luk3534

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problemem moim jest dymienie mojego audi na niebiesko podczas porannego rozruchu gdy samochód stoi np tydzień to rano zapali od kopa ale puści dość mocną chmurkę niebieskiego dymu. Silnik oleju mi nie pobiera tylko chce zaznaczyć że gdy logowałem kanał 7 czujniki temperatury to czujnik paliwa wynosił 0,9 powietrza w dolocie 1,7 a czujnik cieczy pokazuje 4,5stopnia a na fisie wskazania temperatury na zewnątrz miałem -2,5. Świece żarowe wszystkie nowe prąd dochodzi gdy jest np 10 stopni na plusie takich objawów nie mam tylko gdy się chłodniej robi. Proszę o odp[br] dym pojawia się tylko przy odpaleniu jakieś do 5s potem nie ma go w ogóle nawet jak mocno mu cisnę oczywiście jeśli się zagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś identyczne "puszczanie dyma"z rana w golfie tdi 110KM,jak miałem spalone 2 świece żarowe,

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego ja mam wymienione miesiąc temu wszystkie świece żarowe[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 22:17_________________________________________________i kolego gdyby to były uszczelniacze to puszczałby mi dyma w lecie również a tak jak pisze przy 10 stopniach dymka nie uświadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taka akcje rano. Niestety podejrzewam że moje uszczelniacze nadają się do piachu ale jakoś do wymiany się nie zbieram, 1l oleju na 10 000km jest do przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem coś takiego, po dłuższym postoju niebieska chmura przy odpaleniu. Przyczyną były oringi pompek, w gorszym wypadku wybite gniazda pompek w głowicy (częsta przypadłość silników PD przy większych przebiegach). Na start sprawdź czy prąd do świec dochodzi skoro piszsz że robi się tak na zimnym tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko przy rozruchu ale tylko jeśli temperatura spadnie np poniżej 5stopni auto pali od strzała ale ten dym sam nie wiem wydobywa się max 3do 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ile tego dymu ci wyleci przez te 4 sekundy jest to jakaś chmura ? czy po odpaleniu lecisz patrzeć do tylu auta i go wypatrujesz :) bo jeśli to drugie to bym się tym nie przejmował bo chyba to jest przypadłość silników TDI a szczególnie w niskich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego jak odpalam w garażu blaszaku to widzę tą chmurę w lusterku taki obłoczek poleci ale tak jak mówię 4sekundy i po dymieniu jeśli samochód postoi dzień to mało tego dymku ale widać a jak tydzień to dość dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie i turbo padło po 4 tygodniach , niestety mechanik powiedział ze to para wodna hehe buc jeden . A jak zjawiłem sie po 4 tygodniach u niego w warsztacie z rozwalonym turbo to uciekł i zięcia do mnie wysłał . Mam nadzieje ze turbo masz dobre i to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo czy dobre sam nie wiem raczej tak bo mi nie kopci jak jadę i auto mocne no nic będę pewnie musiał zostawić tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...