Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej castrol pol syntetyk czy mineralny?


Marcin81GT

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm kupilem niedawno audi A4 z 1996 roku o pojemnosci 1.6 101PS i chce wymienic olej w silniku wiem tyle ze lany byl castrol ale niewiem czy pol syntetyk czy mineralny jaki najlepiej wlac?? czy to jest jakas roznica czy wplywa to jakos na silnik i jego zluzycie ? czy jesli byl mineralny to cos sie stanie jak wleje polsyntetyk lub odwrotnie i czy to ma byc 10W-40 czy 15W-40 jak najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Nasz silniki powinny jeździć na pełnym syntetyku!

W ogóle jak można myśleć o zalaniu mineralnego, paranoja.

W ostateczności, jak zupełnie nie masz pojęcia co było lane to wlej półsyntetyk.

serwisow zmieszane z najtanszym lotosem

a tak na marginesie lotos robi dobre oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się jak najbardziej z Kaziem najlepiej wlać półsyntetyk co do syntetyka to tego typu oleje wypłukują wszelkie naleciałości i jeśli był wcześniej mineralny a ty wlejesz syntetyk może dojść do rozszczelnienia i będzie się działo, bo będzie kapało tak że półsyntetyk on nie zaszkodzi na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :a4fan: Ja także mam wlany olej 10w40 castrol magnatec i jestem bardzo zadowolony. Wczesniej jeździłem na jakimś fordowskim (10w40), ale to była porażka. :wallbash: Po zmianie oleju, odrazu dało sie odczuć lepszą i cichą pracę silnika. :th: Osobiście polecam castrola magnatec 10w40 ( ale to tylko moja osobista opinia). :audi: Pozdrawiam Paweł. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...