Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pompka centralnego zamka wyje!!!


kajdan87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poblem z pompką centralki. Mianowicie jak wczesniej otwieralem samochod z pilota lub zamykałem pompk wyla 2-3sekundy i bylo ok. Teraz przy otwieraniu zamykaniu wyje 10-15sekund. Wszystko otwiera i zamyka normalnie tylko duzo dluzej pracuje. Co jest nie tak? Prosze o podpowiedzi. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sie jej popindoliło albo masz gdzies minimalna nieszczelność w układzie..

jesli wszystko jest szczelne to w pompce jest taka krancowka, musisz rozebrac pompke i taka blaszka wychyla sie przy otwieraniu w jedna a przy zamykaniu u druga manke i tam mozesz poregulowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy miałem tuż przed samounicestwieniem pompki :kwasny:

Teraz sprawdź szczelność (być może któreś drzwi nie zamykają sie, lub zamykają sie później)

Zajrzał bym do środka pompki, jeśli jest tam czarny syf podobny do sadzy to rozejrzyj się za inną.

Ja wstawiłem silniczek z pompki od golfa. Zmieściłem się w 50 zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z pompką centralnego w B5 Avant, czasami musze odczekać z 5 sekund zanim otworzy mi się reszta drzwi, później co jakiś czas słychać jakby pompka otwierała klabe bagażnika, tylko robi co kilka razy. Stawiać na nieszczelność w układzie, czy bardziej na zbliżającą się śmierć pompki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw na przegladniecie instalacji, np zaslep na jakis czas klape bagaznika i bedziesz wiedzial wiecej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie drzwi otwieraja i zamykaja sie w takim samym tempie jak wczesniej, teraz poprostu dluzej ja slychac. czyli koniec pompki jest bliski?[br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 22:12_________________________________________________czy jak bede szukal nowej wazna jest litera na koncu numeru? ja mam K ale nie moge takiej znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie drzwi otwieraja i zamykaja sie w takim samym tempie jak wczesniej, teraz poprostu dluzej ja slychac. czyli koniec pompki jest bliski?

Dopisany: 22 Listopad 2011, 22:12

--------------------------------------------------------------------------------

czy jak bede szukal nowej wazna jest litera na koncu numeru? ja mam K ale nie moge takiej znalesc

Rozkrec stara, wypinasz dwie kostki i hmm jak dobrze pamietam 2 wezyki i odpinasz od niej dno, takie zatrzaski plastikowe.. i tak jak pisalem wczesniej dognij taka blaszke tzw "krancowke" i jeszcze pochodzi bo teraz jak zamkniete a ona dalej buje powietrze to sie szybko skonczy.. nic cie to nie kosztuje, pietnascie minut roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łatwo będzie znaleźć sztukę o takich samych oznaczeniach, ale jeśli się uda to oczywiście nic więcej nie potrzebujesz.

Zastanów się nad możliwością wymiany samego zespołu tłoczącego, wyjdzie taniej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafie znalesc na allegro pomke ale pytalem o sam zespol tloczacy wiec nie wiem po co mi ten link?nie wiedzialem poprostu ze to nazywa sie kompresorek...a jak wyglada wymiana?duzo tam jest rzeczy do zrobienia? jak bede mial pompke z inna literka na koncu to co wtedy? bde musial cos wgrywac czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprawdź najpierw szczelność przewodów. U mnie były identyczne objawy przy nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie sprawdze przewody jutro a masz moze jakis konkretny sposob jak to robiles?[br]Dopisany: 24 Listopad 2011, 22:08_________________________________________________naprawilem wielkie dzieki za pomoc Lukaszxxx zrobilem tak jak mowiles i jest ok masz u mnie wielki piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam poblem z pompką centralki. Mianowicie jak wczesniej otwieralem samochod z pilota lub zamykałem pompk wyla 2-3sekundy i bylo ok. Teraz przy otwieraniu zamykaniu wyje 10-15sekund. Wszystko otwiera i zamyka normalnie tylko duzo dluzej pracuje. Co jest nie tak? Prosze o podpowiedzi. Dzieki

Witam i sie podpinam bo mam ten sam problem a już chyba i większy :(...jako że wczoraj mi to sie stało to zaczne szukać przyczyny po świętach...Od wczoraj już tylko pompke słychać a centralny już nie otwiera i nie zamyka,jak z kluczyka tak z pilota.Mam zamiar samemu sprawdzić tą pompkę i jak by jeszcze była OK to szukał bym przyczyne nieszczelności w układzie

No i tu pytam: Wiem że pompka jest w bagażniku w lewym boczku...by sie dostać do niej trzeba cały lewy boczek sciągać? no i jak sprawdzić czy jeszcze pompuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...