Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klimatyzacja w zimie


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy Jesli temperatura otoczenia jest ponizej 15 stopni i wlacze klime to istnieje jakas roznica w spalaniu jesli klima bylaby wylaczona? Zauwazylem w takich warunkach ze po odpaleniu samochodu wiatrak od klimy wlacza sie na pare sekund na wyzsze obroty a pozniej go juz nie slychac wogole (niesprawdzalem pod maske czy sie kreci czy nie). Wiem, ze niezaleznie od temperatury otoczenia gdy klima jest wlaczona to dziala osuszacz powietrza ale czy kompresor pracuje tez?

Bede wdzieczny za jakies informacje.

pozdrawiam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze niezaleznie od temperatury otoczenia gdy klima jest wlaczona to dziala osuszacz powietrza ale czy kompresor pracuje tez?

Jeżeli klima jest włączona to kompresor pracuje, jak wyobrażasz sobie działanie klimatyzacji gdyby kompresor nie pracował? Przy niskich temperaturach otoczenia klimatyzacja pracuje z minimalną potrzebna wydajnością i tylko osusza powietrze, niestety nie jest to pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że przy temperaturze poniżej 4st. sprężarka się nie włącza.

Nie ma sztywnej granicy "poniżej x stopni sprężarka się nie włącza", w temperaturach bliskich zeru albo się nie załączy, albo popracuje trochę i się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczym sprawdzacie czy sie wlacza kompresor czy nie? Po wiatraku? No bez jaj :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas deszczu mocno parują się szyby... i klima zawsze osuszała powietrze i szyby odrazu odparowane... nie wiem co teraz wymyślić :wink4:

ale nie jak jest temperatura minusowa :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli włączę to przez chwile obroty idą w dół,auto jest troszkę słabsze :cool1:

U mnie takie cos ma miejsce (tzn tylko obroty ida w dol leciutko bo na mocy nie odczuwam) gdy jest dosyc cieplo pow 13-15 stopni, ponizej tego nie odczuwam spadku obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas deszczu mocno parują się szyby... i klima zawsze osuszała powietrze i szyby odrazu odparowane... nie wiem co teraz wymyślić :wink4:

Jak masz filtr kabinowy "uwalony" i będzie duża różnica temp. to szyba (szczególnie przód) będzie parować :gwizdanie: (piszę z własnego doświadczenia :cool1:)

Co chcesz teraz wymyślić :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem klimaronik przed liftem to nie mogłem włączyć klimy bo zaraz sama się wyłączała przy niskich temperaturach ...

teraz mam zmienioną na poliftową i się włącza...przynajmniej tak mi się wydaje :) efekt taki że przy włączeniu tak jakby czuć to obciążenie że kompresor chodzi bo na chwilkę obroty zmuli :decayed: i szybciej mi odmarzają szyby, tzn. szybciej leci ciepełko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem klimaronik przed liftem to nie mogłem włączyć klimy bo zaraz sama się wyłączała przy niskich temperaturach ...

teraz mam zmienioną na poliftową i się włącza...przynajmniej tak mi się wydaje :) efekt taki że przy włączeniu tak jakby czuć to obciążenie że kompresor chodzi bo na chwilkę obroty zmuli :decayed: i szybciej mi odmarzają szyby, tzn. szybciej leci ciepełko :kox:

...ale wiecej doji wachy ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od włączonej klimy nie ma szans żeby szybciej leciało ciepło :P Chyba że tak obciąża silnik że ten się szybciej nagrzewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od włączonej klimy nie ma szans żeby szybciej leciało ciepło :P Chyba że tak obciąża silnik że ten się szybciej nagrzewa ;)

ale ponoć jest takie coś jak nagrzewnica elektryczna która załącza się w temp. poniżej 5 stopni...i funkcja Econ musi być wyłączona...czyli jak econ jest wyłączony to przecież działa klima tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest za zmino to klima nie działa nawet jeżeli nie jest wciśnięty ECON, nagrzewnica elektryczna to jest zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...