Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Klimatyzacja w zimie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Czy Jesli temperatura otoczenia jest ponizej 15 stopni i wlacze klime to istnieje jakas roznica w spalaniu jesli klima bylaby wylaczona? Zauwazylem w takich warunkach ze po odpaleniu samochodu wiatrak od klimy wlacza sie na pare sekund na wyzsze obroty a pozniej go juz nie slychac wogole (niesprawdzalem pod maske czy sie kreci czy nie). Wiem, ze niezaleznie od temperatury otoczenia gdy klima jest wlaczona to dziala osuszacz powietrza ale czy kompresor pracuje tez?

Bede wdzieczny za jakies informacje.

pozdrawiam :naughty:

Opublikowano

Wiem, ze niezaleznie od temperatury otoczenia gdy klima jest wlaczona to dziala osuszacz powietrza ale czy kompresor pracuje tez?

Jeżeli klima jest włączona to kompresor pracuje, jak wyobrażasz sobie działanie klimatyzacji gdyby kompresor nie pracował? Przy niskich temperaturach otoczenia klimatyzacja pracuje z minimalną potrzebna wydajnością i tylko osusza powietrze, niestety nie jest to pompa ciepła.

Opublikowano

A nie jest tak że przy temperaturze poniżej 4st. sprężarka się nie włącza.

Opublikowano

A nie jest tak że przy temperaturze poniżej 4st. sprężarka się nie włącza.

Nie ma sztywnej granicy "poniżej x stopni sprężarka się nie włącza", w temperaturach bliskich zeru albo się nie załączy, albo popracuje trochę i się wyłączy.

Opublikowano

w mojej niuni,jeśli temperatura jest 0 już się nie włączy :cool1:

Opublikowano
  • Autor

A poczym sprawdzacie czy sie wlacza kompresor czy nie? Po wiatraku? No bez jaj :cool1:

Opublikowano

jeśli włączę to przez chwile obroty idą w dół,auto jest troszkę słabsze :cool1:

Opublikowano

dzisiaj przy temperaturze -0,5 chciałem włączyć klimę żeby odparować szyby lecz klima sie nie uruchamia czy to dlatego że jest za zimno... i klima się nie uruchomi ? to jest ok czy coś nie tak ? :rolleyes:

Opublikowano

jest ok :hi:

Opublikowano

podczas deszczu mocno parują się szyby... i klima zawsze osuszała powietrze i szyby odrazu odparowane... nie wiem co teraz wymyślić :wink4:

Opublikowano

podczas deszczu mocno parują się szyby... i klima zawsze osuszała powietrze i szyby odrazu odparowane... nie wiem co teraz wymyślić :wink4:

ale nie jak jest temperatura minusowa :cool1:
Opublikowano
  • Autor

jeśli włączę to przez chwile obroty idą w dół,auto jest troszkę słabsze :cool1:

U mnie takie cos ma miejsce (tzn tylko obroty ida w dol leciutko bo na mocy nie odczuwam) gdy jest dosyc cieplo pow 13-15 stopni, ponizej tego nie odczuwam spadku obrotow.

Opublikowano

podczas deszczu mocno parują się szyby... i klima zawsze osuszała powietrze i szyby odrazu odparowane... nie wiem co teraz wymyślić :wink4:

Jak masz filtr kabinowy "uwalony" i będzie duża różnica temp. to szyba (szczególnie przód) będzie parować :gwizdanie: (piszę z własnego doświadczenia :cool1:)

Co chcesz teraz wymyślić :?: :?: :?:

Opublikowano

jak miałem klimaronik przed liftem to nie mogłem włączyć klimy bo zaraz sama się wyłączała przy niskich temperaturach ...

teraz mam zmienioną na poliftową i się włącza...przynajmniej tak mi się wydaje :) efekt taki że przy włączeniu tak jakby czuć to obciążenie że kompresor chodzi bo na chwilkę obroty zmuli :decayed: i szybciej mi odmarzają szyby, tzn. szybciej leci ciepełko :kox:

Opublikowano
  • Autor

jak miałem klimaronik przed liftem to nie mogłem włączyć klimy bo zaraz sama się wyłączała przy niskich temperaturach ...

teraz mam zmienioną na poliftową i się włącza...przynajmniej tak mi się wydaje :) efekt taki że przy włączeniu tak jakby czuć to obciążenie że kompresor chodzi bo na chwilkę obroty zmuli :decayed: i szybciej mi odmarzają szyby, tzn. szybciej leci ciepełko :kox:

...ale wiecej doji wachy ;)))

Opublikowano

pewnie więcej zdoi :kox: ale ja jak komuś nie chce się skrobać rano to taki wynalazek w sam raz :naughty:

Opublikowano

Od włączonej klimy nie ma szans żeby szybciej leciało ciepło :P Chyba że tak obciąża silnik że ten się szybciej nagrzewa ;)

Opublikowano

Od włączonej klimy nie ma szans żeby szybciej leciało ciepło :P Chyba że tak obciąża silnik że ten się szybciej nagrzewa ;)

ale ponoć jest takie coś jak nagrzewnica elektryczna która załącza się w temp. poniżej 5 stopni...i funkcja Econ musi być wyłączona...czyli jak econ jest wyłączony to przecież działa klima tak???

Opublikowano

Jeżeli jest za zmino to klima nie działa nawet jeżeli nie jest wciśnięty ECON, nagrzewnica elektryczna to jest zupełnie inna sprawa.

Opublikowano

ale czuć jakby kompresor się załączał...obroty zamula na moment

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.