Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] RNS-E czy stacja multimedialna


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Jestem na etapie wyboru radia do siebie na 2 DIN. Już mam sprawe z Markiem obgadaną tzn. jest w stanie załatwić mi RNS. Tylko chciałem się was doradzić czy nie lepiej jest kupić jakiejś stacji Alpine czy Pioneer?? Oczywiście RNS jako oryginał super się prezentuje i w ogóle. Ale laser trzeba czyścić a boję się żeby nic nie zepsuć. Moc wyjściowa tylko 4x20. A nie wiem jak jest z ustawieniami na poszczególne głośniki tzn. filtrami dolno i górno przepustowymi (pewnie nie ma). Pomóżcie mi dokonać wyboru bo muszę też Markowi dać znać co i jak. Wady RNS jakie są inne o ile są bo zalety chyba znam (nawi, mp3, sterownie z kiery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno stacja bedzie miala lepszy dzwiek i mimo wszystko wiecej mozliwosci (jesli zalezy Ci na tym to szukaj z BT i GPS). Wtedy RNS-E zostaje w tyle... minus stacji jest taki ze nie wyglada tak atrakcyjnie (jakiego modelu bys nie kupil) jak RNS-E - po prostu jest standardu 2DIN wiec jest wezsze od RNS-E. Jesli wyglad to sprawa drugorzedna to ze wzgledu na koszty i jakosc dzwieku wzialbym stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do pytania sam nie wiem co wybrać miałem sprawę jasną że piorę radio Pioneer 3300BT do momentu aż nie zobaczyłem że RNS-E jest takie tanie myślałem że kompletna to kosz ok 3tyś a tu tylko 1500zł czyli tyle co pioneer i też borykam się co teraz pioneer na pewno lepiej zagra i ma więcej funkcji ale rns-e ładniej wygląda , ale nie chce żeby się okazało że gra tak jak obecne radio symphony II jest bardzo ciche daje na 30 a głośniki dały by jeszcze radę bo ani charknięcia więc dlatego główny powód mojej zmiany radia , po prostu radio za słabe do głośników ... i druga sprawa to że daje zerowy bass..... doradźcie co lepsze czy rns-e czy lepiej pioneer ktory jest mocniejszy rożne korektory dźwięku itp. Pamiętam jak w E46 wymieniłem radio na JVC DVD 1din to jak narzekałem na audio tak od razu zmieniłem zdanie po zmianie radia po prostu standardowe radia nie wiele mogą mają mało funkcji które mogą ulepszyć dźwięk , Jeszcze pytanie odnośnie RNS-e czy potrzebuję jakieś adaptery ramki itp ? czy wystarczy stacja rns-e +antena GPS i mapa dvd ? obecnie radio 2din (symphony) a4 b6 cabrio , oraz pytanie odnośnie radia pioneer bo słyszałem że muszę kupić jakąś kostkę rca bo nie będą mi grały wszystkie głośniki czy to chodzi o taką ?http://car-tronic.pl/gniazdo-mini-iso-4xrca-do-audi-vw-skoda-p287.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ale do RNS-E podłączyć BT to jakieś 300zł więc już masz 1800zł...a ten link co wstawiłem do sprzętu...ta machina ma wszystko i jest bardzo podobna do RNS-E... tylko pytanie o jakość wykonania, dźwięku itd...

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacja ok ale droga jest i nie wiem jak z jakością dźwięku ja tam bym wolał jeżeli już idziesz na wygląd to rns-e ale ja chyba zdecyduję się na tego pioneera http://moto.allegro.pl/pioneer-avh-3300bt-gw-24m-door-to-door-nowosc-i1957428709.html bo głównie zależy mi na dobrym graniu a wygląd tego radia z ramką nie jest zły do tego pioneer nigdy mnie nie zawiódł i jest tańszy a ma w sobie bt jedyny minus nie ma navi trzeba dokupić jeszcze moduł ale ja navigacje mam osobną tak że nie zależy mi tak bardzo . fullj.jpg

Uploaded with ImageShack.us[br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 21:54_________________________________________________tak wygląda zamontowane radio 2din tak że nie jest tak źle a nawet ładnie , tyle że to nie ten model co chce kupić bo jak dla mnie potrzebuję przycisków do głośności oraz przełączania stacji/utworu

-Audi A4 2002-2006 Radio Installation Guide Part 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/macrom-m-dvd5542r-nowa-stacja-w-wa-od-ss-i1933569669.html

a moze cos takiego?zyjemy w 21 wieku i ekran dotykowy jest w vw i skodach a rnse audi nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam do was pytanie jaki adapter iso powinienem zakupić by grały mi wszystkie głośniki po założeniu radia pioneer ? dodam że auto to a4 Cabrio 7 głośników z przodu i dwa głośniki z tyłu bez subwofera i nie mam zielonego pojęcia czy to system bose , radio Symphony II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...