Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] - Stacyjka, Zamek i Imobilaizer


Delfin32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój drugi post na tym forum. Proszę o wyrozumiałość.

Mam taki problem:

Miałem włamanie do mojego audi A4 B7 2005r 2.0 TDI. Złodzieje "wyjeli" centralny, wyłamali stacyjkę i na wyświetlaczu tam gdzie jest licznik przebiegu jest napis "SAFE". Samochód odpala ze śrubokręta ale gaśnie po 1-2 sekundzie. Dodam, że mam zabezpieczenie swoje też taki przycisk. Który odcina coś tam.. Może to uratowało mój samochód. Ubezpieczalnia odmówiła wypłaty odszkodowania bo samochód stał pod blokiem zamieszkania, a w umowie agent zaznaczył mi, że auto będzie garażowane. I teraz tak chciałem to zrobić w miarę tanio... (nie 5 tys zł jak mi krzyknęli w serwisie). Chciałem się dowiedzieć czy stacyjka i zamek (chcę mieć dalej jeden kluczyk do tego i tego )od AUDI B6 będzie pasował do mojego AUDI? Czy muszę kupić nowe w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód gaśnie ci po 2 sek bo wyłącza jego immo, przyłóż kluczyk oryginalny do stacyjki i wtedy odpal.A co do wkładów to raczej tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacyjka jest wyłamana, nie ma anteny immo a części policja zabrała. mi gość powiedział, że zrobi to ale musze stacyjkę skęcić ale nie wiem czy od B6 to będzie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milałem taki sam włam i oddałem auto do serwisu Audi we Wrocławiu a za wymiane stacyjki orginalna dorabiana w fabryce (czekałem dwa tygodnie) i obudowy i anteny zapłaciłem niecałe 2000pln, znaczy ubezpieczalnia zapłaciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dosyc duzo.. ja mam wylamana stacyjke. nie iwem jak to zrobic.. chyba zrobie tak jak Ty

Można kupić z używki na alledrogo czy poprzez inne źródła:wink:

Stacyjka od b6 z tego co się orientuję jest inna niż w b7.

Wygląda tak samo tylko jest inna długość grota kluczyka(w b7 krótszy).

Ja bym zrobił tak:kupił używaną stacyjkę od b7 z grotem a w miejsce uszkodzonej wkładki w drzwiach-zamontował całą tylną lewą klamkę.

Rozwiązanie ma jeden minus-jak padnie aku -nie wejdziesz do auta,ale i ma też + zainteresowani twoim autem nie mają jak wejść do auta:decayed:

2 rozwiązanie-kupiłbym używaną stacyjkę i wkładkę z drzwi-mogą być z innych źródeł i dał do magika ażeby dopasował je pod mój kluczyk-u mnie w mieście coś takiego zrobią bez problemu.

Koszt stacyjki + wkładki jakieś 400-450zt w zależności jak tanio uda nam się wyłapać-więc o wiele taniej niż w ASO.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ubezpieczalie to idź do sądu i napewno wygrasz idź do jakiegoś rzeczoznawcy samochodowego od takich spraw i on ci powie co masz zrobić, jeśli jednak nie chcesz to na allegro znajdziesz cały komplet stacyjkę z immo i wkładkę z kluczykami i w 2tys napewno się zmieścisz najtaniej i tak samo jak w aso z tym że używka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ubezpieczalnia to nie bo nie mialem casco ,tak sie sklada;d .. Chyba zrobie tak ze kupie uzywana stacyjke B7 no i dam do jakiegos szpeca zeby dospasowal pod kluczyk, a na tym imo mi nie zalezy, jesli w ogole mozna bez tego.. a aku bede musial pilnowac hehe ;) DZIEKI

---------- Post dopisany at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany at 09:35 ----------

ps wole te koszty do 500 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...