Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Wyskakujący bieg


zapaj

Rekomendowane odpowiedzi

prosto i jasno- potrzebna POMOC!-mam problem z 4 biegiem, (audi A4 99r. 1.9 TDI ) przy wrzuceniu czworki i dodaniu gazu, bieg automatycznie wyskakuje, kiedys- (3mc temu) wyskakiwala np. za 3 razem, teraz za kazdym;/, dodam jeszcze iz przy wrzuceniu 5tki wyczywalny jest zgrzyt!?.----------Co to moze byc?, synchronizator czy cala skrzynia do wymiany...prosze o pomoc;), z gory dzieki;)

pzdr.

Poprawiłem nazwe tematu, na przyszlosc zapraszam do lektury forum, regulaminu... * Flyer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w poprzednim aucie tez wyskakiwały biegi i bylo to wina poduszki pod skrzynią. natomiast jesli chodzi o ciężko wchodzący bieg to faktycznie może byc synchronizator. dzieje sie tak na wyłączonym silniku? sprawdz rowniez poziom oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak-5tka zgrzyta przy jezdzie, jak by zgrzytala 'na sucho' nie bylo by dla mnie problemu;), rano zgrzyta tez 2ka ale ale tylko przy zimnym silniku po 5min. juz jest ok, dalej najwiekszy problem to 4bieg ktory wyskakuje i bardzo mnie utrudnia.pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie mozliwosci zgrzytanie synchronizator i niski poziom oleju. ( po rozgrzaniu olej zwieksza objetosc). natychnmiast do sprawdzenia - nie zaszkodzi wymienic.

wyskakiwanie biegow to wina elementow wewnetrznego mechanizmu zmiany beigow ( blokady). jednak moze to byc rowniez spowodowane zuzyeciem elementow zewtrznego mechanizmu zmiany biegow. - od tego bym zaczal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie zgodze z moim poprzednikiem co ma do wyskakiwania biegów synchronizator :kwasny: to wina zatrzasku na wodziku w skrzyni biegów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...