Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pasy bezpieczeństwa - Obrócone czy nie ?


Mosiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam obrócone przednie pasy bezpieczeństwa tzn. Jak pas wisi to klamra skierowana jest w stronę słupka. A jak jest zapięty to nie leży płasko na ciele tylko się obraca na drugą stronę. Czy tak wychodziły z fabryki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obracał te pasy ? Rozumie że nie każdemu to przeszkadza. Mi np. tak i zastanawiam się jak zrobić żeby pasy były proste :) Obrócić dolne mocowanie pasa czy "przesunąć" załamanie w odcinek pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem tak żeby było to schowane pod plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Zrobiłem tak i to zagięcie miałem pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem na słupku. Ale uznałem ze może być problem z zwinięciem się pasa podczas kolizji. I wróciłem do stanu wyjściowego. Zastanawiam się czy można obrócić dolne mocowanie. Tak żeby wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Zrobiłem tak i to zagięcie miałem pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem na słupku. Ale uznałem ze może być problem z zwinięciem się pasa podczas kolizji. I wróciłem do stanu wyjściowego. Zastanawiam się czy można obrócić dolne mocowanie. Tak żeby wszystko było ok.

:mysli: :mysli: :mysli: ale koledze Guregoru chodzi o odwrócenie samej klamry :wink4: takie odwrócenie nie przeszkadza przecież w zwijaniu pasa, po co chcesz obracać dolne mocowanie :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff a już myślałem że ktoś kombinował przy moich pasach :). Mnie też to drażniło że na ramieniu pas opierał się rantem, więc przekręciłem go na drugą stronę w słupku, ale efektem ubocznym jest ociężałe zwijanie się. muszę pomyśle o obróceniu klamry i przywróceniu do normalności w słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Zrobiłem tak i to zagięcie miałem pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem na słupku. Ale uznałem ze może być problem z zwinięciem się pasa podczas kolizji. I wróciłem do stanu wyjściowego. Zastanawiam się czy można obrócić dolne mocowanie. Tak żeby wszystko było ok.

:mysli: :mysli: :mysli: ale koledze Guregoru chodzi o odwrócenie samej klamry :wink4: takie odwrócenie nie przeszkadza przecież w zwijaniu pasa, po co chcesz obracać dolne mocowanie :mysli: :mysli: :mysli:

- Klamry tzn ?

Jak obrócę dolne mocowanie to cały pas się prostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guregoru A w tedy będę mieć obrócony pas. Jeśli klamra jest skierowana w stronę słupka to pas prosto wisi. Jeżeli go obrócę po przez przeciągnięcie załamania pasa przez klamrę to tak czy siak będę mieć obrócony pas. tylko że mogę zadecydować gdzie to obrócenie będzie się znajdować. tj. na tułowiu lub na podbrzuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guregoru A w tedy będę mieć obrócony pas. Jeśli klamra jest skierowana w stronę słupka to pas prosto wisi. Jeżeli go obrócę po przez przeciągnięcie załamania pasa przez klamrę to tak czy siak będę mieć obrócony pas. tylko że mogę zadecydować gdzie to obrócenie będzie się znajdować. tj. na tułowiu lub na podbrzuszu.

Wiesz co ciężko mi teraz powiedzieć jak tego nie widzę :mysli: Jutro sprawdzę ale wydaje mi się, że po obróceniu klamry pas powinien się kłaść prosto :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też był skręcony pas i wkurzało mnie wcięc obróciłem cały pas na rolce i jest :dance: a samej klamry to nie obrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...