Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Pasy bezpieczeństwa - Obrócone czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam obrócone przednie pasy bezpieczeństwa tzn. Jak pas wisi to klamra skierowana jest w stronę słupka. A jak jest zapięty to nie leży płasko na ciele tylko się obraca na drugą stronę. Czy tak wychodziły z fabryki ?

Opublikowano

Tak obrócone są fabrycznie, też się nad tym zastanawiałem jak kupiłem swoją a4 :)

Opublikowano
  • Autor

Czy ktoś obracał te pasy ? Rozumie że nie każdemu to przeszkadza. Mi np. tak i zastanawiam się jak zrobić żeby pasy były proste :) Obrócić dolne mocowanie pasa czy "przesunąć" załamanie w odcinek pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem tak żeby było to schowane pod plastikiem.

Opublikowano

Nie ma sensu się męczyc, walczyłem z tym już i lepiej od razu sobie odpuścić i po prostu przywyknac do tego TTTM (ten typ tak ma:))

Opublikowano

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Opublikowano
  • Autor

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Zrobiłem tak i to zagięcie miałem pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem na słupku. Ale uznałem ze może być problem z zwinięciem się pasa podczas kolizji. I wróciłem do stanu wyjściowego. Zastanawiam się czy można obrócić dolne mocowanie. Tak żeby wszystko było ok.

Opublikowano

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Zrobiłem tak i to zagięcie miałem pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem na słupku. Ale uznałem ze może być problem z zwinięciem się pasa podczas kolizji. I wróciłem do stanu wyjściowego. Zastanawiam się czy można obrócić dolne mocowanie. Tak żeby wszystko było ok.

:mysli: :mysli: :mysli: ale koledze Guregoru chodzi o odwrócenie samej klamry :wink4: takie odwrócenie nie przeszkadza przecież w zwijaniu pasa, po co chcesz obracać dolne mocowanie :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

uff a już myślałem że ktoś kombinował przy moich pasach :). Mnie też to drażniło że na ramieniu pas opierał się rantem, więc przekręciłem go na drugą stronę w słupku, ale efektem ubocznym jest ociężałe zwijanie się. muszę pomyśle o obróceniu klamry i przywróceniu do normalności w słupku

Opublikowano
  • Autor

Jak wam to przeszkadza to czemu po prostu nie zagniecie rantu pasa i nie przewiniecie klamry na pasie na drugą stronę :?:

Zrobiłem tak i to zagięcie miałem pomiędzy szpulą a górnym mocowaniem na słupku. Ale uznałem ze może być problem z zwinięciem się pasa podczas kolizji. I wróciłem do stanu wyjściowego. Zastanawiam się czy można obrócić dolne mocowanie. Tak żeby wszystko było ok.

:mysli: :mysli: :mysli: ale koledze Guregoru chodzi o odwrócenie samej klamry :wink4: takie odwrócenie nie przeszkadza przecież w zwijaniu pasa, po co chcesz obracać dolne mocowanie :mysli: :mysli: :mysli:

- Klamry tzn ?

Jak obrócę dolne mocowanie to cały pas się prostuje.

Opublikowano

- Klamry tzn ?

3_point_safety_seat_belt.jpg

Opublikowano
  • Autor

Guregoru A w tedy będę mieć obrócony pas. Jeśli klamra jest skierowana w stronę słupka to pas prosto wisi. Jeżeli go obrócę po przez przeciągnięcie załamania pasa przez klamrę to tak czy siak będę mieć obrócony pas. tylko że mogę zadecydować gdzie to obrócenie będzie się znajdować. tj. na tułowiu lub na podbrzuszu.

Opublikowano

Guregoru A w tedy będę mieć obrócony pas. Jeśli klamra jest skierowana w stronę słupka to pas prosto wisi. Jeżeli go obrócę po przez przeciągnięcie załamania pasa przez klamrę to tak czy siak będę mieć obrócony pas. tylko że mogę zadecydować gdzie to obrócenie będzie się znajdować. tj. na tułowiu lub na podbrzuszu.

Wiesz co ciężko mi teraz powiedzieć jak tego nie widzę :mysli: Jutro sprawdzę ale wydaje mi się, że po obróceniu klamry pas powinien się kłaść prosto :mysli:

Opublikowano

u mnie w b5 przedlift tez są "skrecone" i nie lezą jak w innych autach ;o

Opublikowano

Witam u mnie też był skręcony pas i wkurzało mnie wcięc obróciłem cały pas na rolce i jest :dance: a samej klamry to nie obrócisz.

Opublikowano

Da sie obrocic samą klamre :) mam tak z prawej strony....troche wysilku i da radę :kox:

  • 1 rok później...
Opublikowano

tak te pasy i klamra odwrócona wstrone słupka montowane są fabrycznie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.