Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Apple, Mac Os X, iPhone, iPad, iPod, Apple TV, aplikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Ten iMac co tam stoi to max 6,600zl takze twoje oko jest kiepskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten iMac co tam stoi to max 6,600zl takze twoje oko jest kiepskie :)

:facepalm:

Nie mam zamiaru więcej dyskutować ile co kosztuje, może nawet 1tys zł kosztować, wali mnie to.

Chciałem pokazać pokaźny "arsenał" który ktoś posiada i tyle w temacie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie tylko to Ty zaczales wypisywac ile co kosztuje odwolujac sie nawet do sklepu Appla, gdzie tak naprawde pisales bzdury.

Tyle w temacie cen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tak i w dodatku nie wrzuca nic ciekawego do systemu to samsung ich polknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zwolennicy innych telefonów nie powinni sie tu wypowiadać...

Ludzie którzy kupują produkty Apple , patrzą w innych kategoriach niż ludzie którzy kupują pozostałe produkty... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz przekonywać...osobiscie mialem wszystkie iphone'y włącznie z 4s, nastepnie wymienilem go na sgs2 i teraz sgs3 - mam jeszcze macbook air i ipada2 i zastanawiam się nad wymiana go na galaxy tab 2 - wiec uwierz nie jestem osoba, ktora ma inny telefon / nie miala do czynienia z nadgryzionym jablkiem i dywaguje ot tak...jabłuszko nie jest złe...ale niestety obiektywnie rzecz ujmując jego pozycja leci w dół...i jesli 5 nie będzie jakimś wielkim szałem...tak jak 4s nie był to APPLE bedzie w lekkiej pupie....

---------- Post dopisany at 08:15 ---------- Poprzedni post napisany at 08:13 ----------

natomiast fajnie z ich strony byloby bo chyba widac tam port miniusb ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ze miałeś tyle telefonów. Ale nie chce mi sie w tym wątku pisać/czytać o wyższości/ nizszosci jednych nad drugimi, tylko o rozwiązaniach technicznych i nowosciach Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaprezentują IPhone'a 5 w takiej postaci, jak Koledzy powyżej pokazali, to na pewno już kolejnego nie kupię:thumbdown: Mam nadzieję, że finalnie wybiorą/wybrali ciekawszy wzór niż ten klon.. Przyznam szczerze, że zawiodłem się nieco na 4S - liczyłem, że będzie jakaś rewolucja po poprzedniku, a tu klops - oby za chwilę nie wyszedł kolejny:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie miał na myśli wywyższać innych marek ani tym bardziej się chwalić, a tylko właśnie chodziło mi o to co kolega Koval napisał. chetnie wrociłbym do iphona 5 pod warunkiem ze bedzie to cos sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki iphone jak zaprezentują będzie genialny? Czemu? bo obecna konstrukcja iphone 4 i 4s jest rewelacyjna, jedynie co zostanie zmienione to zmniejszony dock (na plus) zmienione miejsce wejścia słuchawek na doł (na plus) jako, że telefon wsadzany jest zawsze do góry nogami w kieszeń.

Ekran zostanie delikatnie powiększony. Fani 4,5 cala i więcej jako telefon chyba zapomnieli czasów gdy im mniejszy telefon tym droższy -no chyba, że w tych czasach jeszcze sikali do nocnika i myślą im większy tym lepszy - podstawową funkcją jest szybka komunikacja. W tej kwestii oprogramowanie iOS jest znacznie bardziej dopasowane jak android. Poruszać tematu stabilności Androida poruszać nie będe bo chyba dla każdego jasne, że jest 5lat za apple.

@Kerczi

Chętnie posłucham w czym to ipad jest gorszy od galaxy taba?

Osobiście miałem (ale nie tego najnowszego) i szczerze nie zapłaciłbym za niego więcej jak 800zł

Apple jest innym urządzeniem jak android, jest mniejsza możliwość integracji w system, co powoduje, że jest bezpieczniejszy.

Tylko nie piszcie iż minusem jest, że jest zamknięty a android otwarty, bo się przewrócę ze śmiechu. Mając otwarty system ile % osób ma dostęp do roota? około 1% a 99% przeczytało, że ma otwarty system i to jest lepsze a nie wie co to jest. A nawet mając już zrobionego tego roota to dalej nie ma ciekawych propozycji do czego to wykorzystać bo developer nie lubi androida (czemu to chyba każdy wie, jak nie to google).

Apple jest po to by cieszyć się prostotą i 100% działaniem, a przychodząc po 8h pracy do domu i spędzanie 2 godziny na instalowanie jakiejś aplikacji na androidzie, modyfikowaniu plików itp.

Już nie wspomnę o wsparciu, czy ktoś kiedyś miał do czynienia z serwisem apple? jak coś ci się zepsuje to często dostajesz nowy na poczekaniu. Czy może samsung tak zrobil?

Osobiście znam przypadek za czasów iphone4 gdy znajoma rozbiła szybkę, poszła do serwisu by wymienić (płatnie) i dostała nową sztukę.

Kolejną rzeczą apple to już przy komputerach, to jest wsparcie indywidualne (niestety w polsce jeszcze nie dostępne)

Kupując dowolny Laptop/komputer apple dostajesz Indywidualne uczenie 365 dni w roku max 1h dziennie.

Nowa reklama przedstawiająca tą usługę

Oczywiście naciągana, gdyż spotkanie (darmowe z dojazdem) trzeba umówić minimum 24h wcześniej.

Mogłbym wypisywać jeszcze wiele plusów:) a ktoś kto miał i pisze, że nie jest genialny to chyba nie potrafił odkryć jego potencjału :)

@Timac

za 6,600zl? Musze ci powiedzieć ze jest to zeszłoroczny model w maxymalnej konfiguracji z 2x 256 SSD raid w zeszłym roku za samo to apple doliczało po 4800zł za sztukę, wiec sam dysk 8 tys + 14 tys za resztę max konfiguracji.

Dokładna cena to 22 tyś, jeżeli mi sprzedasz takiego za 6,600zł biore teraz od Ciebie w ciemno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się odpisywać...

odpowiem tylko tyle....nie musze "rootować" andka zeby znalezc całą masę aplikacji przydatnych do zycia codziennego i nie tylko podczas gdy w iOSie musiałem walic jailbreaka i ladowac telefon dwa razy czesciej.

To ze w apple maja taka politykę?! Oczywiscie jest dla nas przyjemne/fajne - ale wiąże się tylko najzwyczajnie w siecie z polityką/niczym innym.

Apple doszlo do wniosku ze nie ma sensu utrzymywania serwisow/serwisantow itd skoro moga dac nowa sztukę której produkcja w przaypadku iP3gs kosztowała 2dolary a w przyapdku iP4 8dolarów.

Jeśli chcąc przesłać komuś plik przez bluetootha, albo ustawić sobie dzwonek w telefonie musze łamać system albo kupić go w appstorze to serdecznie dziękuje - za świetność i stabilność systemu. Windows 3.11 też był bardzo stabilny - pytanie co można było za pomocą jego zrobić/edytować i w dużym skrócie td

@misqkrk chyba zartujesz wyjezdzając z cenami w watku appla bo drozszych produktow od Nadgryzionego Jabluszka nie ma.

A w czym galaxy tab 2 jest lepszy od ipada2? - dokładnie ta sama bajka co w przypadku telefonów

i tak jak napisałem powyzej - nie napisałem powyzszych postow zeby się pochwalić, a tylko i wyłącznie dlatego że również od dawna jestem fanem APPLE - ale nie dajmy się zwariować.

p.s. jedyne czego do tej pory nie mozna odebrac APPLE to jakości materiałów z których zrobione są ich sprzety

i jak zawsze jeden woli ogorki, drugi ogrodnika córki

a czas pokaze czy jesli apple wypusci taka PIĄTKE jak powyzej i nie zmieni znaczaco systemu (chociazby wizulanie) to zobaczymy czy podbije swiat.

Bo mnie osobiscie raczej wydaje sie ze bedzie podobnie jak z 4s - dlatego tak szybko wypuszczaja 5 (majac jeszcze na wzgledzie sgs3)

---------- Post dopisany at 11:40 ---------- Poprzedni post napisany at 11:38 ----------

a czy wielkosc jest na + czy - ?? to juz kazdy musi sobie sam odpowiedziec.....swiat idzie w strone mobilnosci - ciezko przedgladac internet na nokii 8910i , a przeciez to byl jeden z drozszych telefonow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dostępu do roota masz takie same prawa na androidzie jak i na iOS, oba te systemy są systemami uniksowymi i strukturę plików i dostępów mają prawie identyczną. W jednym i drugim nie dostaniesz się bez roota do /etc co nie da Ci możliwości zrobienia kopi, wyłączenia reklam itp.

Wiec nie wiem czemu porównujesz jak w obu przypadkach jest tak samo?

Apple doszło do takiego wniosku - zgadzam się. Dla nich to grosz. Ale Ty kupując SGIII za 2799zł i jak rozbijesz po 3 dniach to lecisz po kolejnego bez zawachania i bez poruszenia kieszeni? Jeżeli tak to nie wnikam ile i jak zarabiasz. Dla przeciętnego kowalskiego wydać ponad 2K za telefon to dużo.

Dlatego to przewyższa każdą inną firmę.

Nie prześlesz plików przez BT bo BT w iphonie służy jedynie jako AUDIO, po co BT? jeżeli możesz wysłać przez WiFi? chyba android ma wi fi :)

Odnośnie dzwonka chyba ktoś Ci głupot nagadał, jeżeli nie wiesz jak to zrobić czemu piszesz, że trzeba koniecznie płacić? ściągasz gotowy dzwonek z kilkuset dostepnych stron internetowych, następnie chwytasz lewym przyciskiem myszki i przeciągasz do itunes po czym dajesz "synchronizuj dzwonki" to kosztuje???

Nie porównuj windowsa 3.11 bo wtegy gdy on był można było wiele zrobić, czego takiego na iphone nie możesz zrobić co zrobisz na androidzie?

Owszem apple ceny komputerów ma dla Polskiego zjadacza chleba dość wysokie

Jak szybko wypuszczają? co rok 1 model telefonu:) Samsung wydaje ich ile?

odnośnie 4S to to jest poprawiona wersja 4 (co sama nazwa sugeruje)

Posiadając Mac + iphone mam automatyczną synchronizację

Zdjęć

Muzyki

Kalendarza

Przypomnien

Kontaktów

Wiadomości

120115_zrzut_ekranu_2012-07-31_o_11.58.16.png

więc po co mi przestarzała forma podpinania kabla do kompa by zgrać jakiś plik??

Jak chce mieć jakiś plik inny niż zdjęcia film muzyka to mam do tego icload, dropbox, cubby. Mam na dysku folder synchronizacja i zaraz na telefonie się pojawi (również bez kabla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucinając dyskusje bo pewnie byłoby to never ending story....tak jak diesel czy benzyna.

Wystarczy mi chocby DRIVING MODE albo obsluga glosowa telefonu ktora to podczas jazdy samochodem przy dotykowym telefonie jest niezbedna.

I nie mow mi ze jest SIRI tylko nie ma polskiego jezyka

---------- Post dopisany at 12:20 ---------- Poprzedni post napisany at 12:14 ----------

a porownanie ze masz iclouda i inne wirtualne przestrzenie dyskowe jest nie na miejscu...bo do tego musisz miec wszystko APPLA, a jak przyjaciel z dawnych lat ma Twoje foto ale ma "tylko" Nokie e72 to już jest problem?!? BT to BT to forma komunikacji, dlaczego ja ograniczac do audio?

Z Samsunga moge zarzadzac/zmieniac programy tv i miec wspolna przestrzen z dyskiem wewnatrz sieci (windowsowej) - z iphone juz gorzej. No ale co my bedziemy rozmawiac o drogim sgs3 skoro do zajebistosci appla i jego synchronizacji trzeba miec wszystko APPLE - i ot to juz jest bardzo istotna dla mnie roznica w systemach - niedlugo bedziesz musial miec za przeproszeniem kibel APPLE bo wtedy sie bedzie fajnie ze soba synchronizował. Glupie skopiowanie kontaktow z IPHONA na inna platforme....szkoda gadac...tak wiem da sie przez konto EXCHANGE albo GMAILA - ale czy o to chodzi ze podstawowe czynnosci musza byc sprowadzone do formy rezania???

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ----------

no i druga sprawa jak CI spadnie iphone to APPLE wcale nie da Ci nastpnej sztuki za 8dolarow - wiec porownanie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem siri :) chyba wiesz, że po za siri jest asystent głosowy po polsku?

Włącz muzykę/Zatrzymaj/Przewiń ...

zadzwoń do... :)

Całkowicie wystarcza:)

---------- Post dopisany at 12:41 ---------- Poprzedni post napisany at 12:22 ----------

a porownanie ze masz iclouda i inne wirtualne przestrzenie dyskowe jest nie na miejscu...bo do tego musisz miec wszystko APPLA, a jak przyjaciel z dawnych lat ma Twoje foto ale ma "tylko" Nokie e72 to już jest problem?!? BT to BT to forma komunikacji, dlaczego ja ograniczac do audio?

To Otwieram dropbox albo cubbe zaznaczą fotkę tej osoby i wysylam mu na fb/sms itp :) albo podaje link osobiscie by przepisał i juz ma:)

Jeżeli miałeś naprawdę apple to chyba używałeś go jedynie jako podkładki do książek :) bo zrobienie czegokolwiek jest znacznie szybsze niż na androidzie.

Podam przykład z zycia. Ostatnio jade samochodem i wypadek (a kobieta jak to kobieta jak się spoźnisz to awantura) trzeba było szybko wysłać zdjęcie korku. Jechałem z kumplem który ma HTC, zapytałem czy zrobi to na swoim szybciej niż ja? Ja zrobiłem zdjęcie i odrazu podając kontakt wysłało automatycznie zmniejszająć, On Musiał zrobić zdjecie, wejść w maila zaznaczyć je i czekać aż mu się wyśle plik 3 mb (jemu trwało to dobre 5 min bo nie połaczyło go w 3g a Edge), ja zrobiłem to w poniżej 10s:)

To jest właśnie prostota:) Ostatnio Pablo wysyłał mi fote z sg3 to też mu poszło plik gigantyczny i zanim doszło mi na poczte minął czas 40 min bo o ile pamiętam za 3 razem mu wysłało dopiero)

Skończmy ten temat bo pokazując czarno na białym plusy i tak ich nie dostrzegacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez w sgs3 mam tak samo zaznaczam zdjecie i wybieram w jakiej wielkosci fotka ma poleciec, tez moge odrazu na fb/na maila/mms co tylko sobie zyczysz...jakos nie widze w tym przypadku wiekszosci iOSa nad andkiem

a dla Twojej informacji DROPBOX jest tez przeciez na andku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest, jest na kazdej platformie, pisalem odnosnie sposobu przeslania fotki, znacznie lepszym jak przez bt. A jezeli masz roota w andku powiedz gdzie jestes i wlacz BT daj mi 5 min i wszystkie twoje fotki kontakty i smsy bede mial u siebie na pc :)

ale upieraj sie ze to taki bezpieczny tel.

Nie wierzysz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...