Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Instalacja HHO w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Znalazłem coś takiego, rozwiązanie innowacyjne. Zastanawia mnie jaka jest wydajność takiego rozwiązania?

Widział ktoś coś takiego zamontowane w aucie?

Opublikowano

hm no ciekawe :)

Opublikowano

z tego co kiedyś czytałem to montaż dla osobówki to koszt ok. 2200zł

a oszczędność ok. 20-30% chyba, że pod dużym obiążeniem pracuje to oszczędność może być nawet 50%

Opublikowano

ma to ktos z forum zalozone w swoim aucie??ciekaw jestem jak to sie sprawuje ??

Opublikowano

jeśli ktoś ma, to poprosimy o jakiś opis, jak to się sprawuje :hi:

Opublikowano

1400 zł i takie oszczędności ? Tylko ja to czytałem ? Producenci aut nie? Wielkie koncerny dwoją się i troją by urżnąć parę procent ,a tu aż tyle ? Nie chcę krakać ,ale to nie czasem taka korzyść jak z magnetyzerów ? Poza tym ,nie może to produkować więcej wodoru ,by obejść się bez on/pb ? No i żadnego komentarza tylko jakieś odchody muzyczne.

Opublikowano

1400 zł i takie oszczędności ? Tylko ja to czytałem ? Producenci aut nie? Wielkie koncerny dwoją się i troją by urżnąć parę procent ,a tu aż tyle ? Nie chcę krakać ,ale to nie czasem taka korzyść jak z magnetyzerów ? Poza tym ,nie może to produkować więcej wodoru ,by obejść się bez on/pb ? No i żadnego komentarza tylko jakieś odchody muzyczne.

Dokładnie, jedynie kto tutaj coś zyska to ludzie "wciskający" ten kit i montujący to w aucie...

Opublikowano

Dokładnie, jedynie kto tutaj coś zyska to ludzie "wciskający" ten kit i montujący to w aucie...

A czemu tak twierdzisz? Używałeś, widziałeś na własne oczy, sprawdzałeś jak działa? W USA i Australii to jest popularne u nas jeszcze nie.

Czemu miałoby to nie działać, zasada działania jest bardzo prosta.

Opublikowano

Nie no oszczędzanie w TDI :polew: jeszcze niech sobie ktoś założy taka instalkę w 1.9TDI 90KM bo mu za dużo pali. :kox:

Opublikowano
1. Jak to działa?

W komorze reakcyjnej generatora HHO po doprowadzeniu do niej prądu z układu elektrycznego samochodu, zachodzi proces elektrolizy wody, w wyniku czego otrzymujemy dwa gazy tlen oraz wodór. Następnie mieszanka tlenu i wodoru jest doprowadzana do komory spalania silnika. Gdzie w połączeniu z benzyną oraz powietrzem jest spalana. Więcej o elektrolizie wody : http://www.eioba.pl/a72979/elektroliza_wody

2. Co zyskujemy?

* zmniejszenie emisji spalin

* zwiększenie mocy silnika

* lepsza wydajność przez całkowite spalanie mieszanki paliwowej

* zwiększona żywotność silnika (zmniejszenie emisji dwutlenku węgla)- przede wszystkim łożysk,tłoków i pierścieni

* równa, cicha i spokojna praca silnika

* zmniejszenie wizyt w zakładach naprawczych

* zmniejszenie tzw. carbon print , przeciwdziałanie ocieplaniu klimatu, z rury wydechowej wydobywa się przede wszystkim woda i tlen

* oszczędności na kosztach paliwa od 20-50% - zakres zależny od sposobu jazdy, sprawności silnika i jego kondycji

3. Czy to jest bezpieczne?

Tak, ponieważ produkcja wodoru odbywa się tylko podczas pracy silnika, wyprodukowany gaz jest natychmiast spalany, nie jest magazynowy pod ciśnieniem, a prąd pobierany jest podczas pracy alternatora twojego pojazdu. Dawka wodoru jest dostosowana do pojemności silnika – dzięki temu nasze systemy są bezpieczne

5. Eksplotacja generaorów HHO - jak często?

* Co 25 000 km - serwis, czyszczenie generatora i wlanie nowego elektrolitu.

* Co około 800 km – dolewanie wody destylowanej

6. Z czego powinna się składać instalacja HHO

Profesjonalna instalacja HHO do diesla to:

* PWM (Power Wave Module) wodoodporny (zalecany)

* odpowiednio dobrane przewody prądowe wg.norm PN połączone, zaizolowane i zabezpieczone

* przekaznik o odpowiednich parametrach

* bubler (separator wodny)

* generator HHO (elektrolizer)

* zbiornik z zabezpieczony przeciw wchlapywaniu elektrolitu do seperatora z wskaźnikiem cieczy

* przewody odpowiednio zabezpieczone przed przetarciem i przegrzaniem

* zabezpieczenie temperaturowe (na wypadek braku elektrolitu)

* bezpiecznik na odpowiedni prąd wg. norm PN

* mocowania odpowiednimi śrubami i łącznikami

* złączki i materiały antykorozyjne

* mrozoodporny elektrolit

7. Jakie ma zastosowania generator HHO i wodór H2:

* Bezkonkurencyjne spawanie (metale szlachetne, kwarc, miedź, aluminium, szkło, wosk, żeliwa, tworzywa sztuczne. Itd.)

* Wyżarzania

* Lutowanie

* Cięcie

* Tworzenie kamieni półszlachetnych (np.: produkcja Rubinów)

* Odsalania woy

* Wiercenie

* Magazynowanie energii

* Wspomaganie spalania paliw kopalnych (wewnętrznych i zewnętrznych)

* Cięcie płomieniowe na cienkie kawałki metalu, plastiku etc.

* Wiercenie płomieniowe

* Polerowanie płomieniowe (szkło, plastik, kwarcu i ceramika)

* Żłobienie

* Neutralizacji odpadów radioaktywnych

* Nanoszenie powłok ceramicznych

* Podgrzewanie

* Tworzenie próżni

* Suszenie sublimacyjne, destylacja

* Spiekanie

* Hartowanie

* Unieszkodliwiania odpadów

* Podwodne cięcie i ogrzewanie

* Łagodzenie bólu

* Pomoc w rozwoju roślin

* Tworzenie nowych materiałów

* Znaczny wzrost w odzysku rudy

* Super-skuteczne ogrzewanie

* Obróbka powierzchniowa materiałów

Jest jeden, ale za to kardynalny problem w tej historii,

prąd w układzie elektrycznym samochodu nie jest za darmo

cykl elektroliza wodór + tlen spalanie wodoru ma ujemny bilans energetyczny, tj. trzeba włożyć więcej energii niż się jej uzyskuje.

mniejsze problemy:

- dużo wyższa temp spalania (mieszanina idealna ~2500*C )

- dodatkowa masa i objętość w samochodzie (instalacja)

- koszty

- problematyczne strojenie (opanowanie warunków spalania)

reasumując,

spalając benzynę na potrzeby wytworzenia wodoru uzyska się mniej energii niż bezpośrednio spalając benzynę,

gdyby było inaczej wystarczyłoby spalić niewielką ilość wodoru i napędzić generator uzyskując więcej wodoru,

w fizyce nazywa się to perpetum mobile i niestety nie istnieje

:hi:

Opublikowano

i wszystko jasne :wink4:

Opublikowano

Dokładnie, jedynie kto tutaj coś zyska to ludzie "wciskający" ten kit i montujący to w aucie...

A czemu tak twierdzisz? Używałeś, widziałeś na własne oczy, sprawdzałeś jak działa? W USA i Australii to jest popularne u nas jeszcze nie.

Czemu miałoby to nie działać, zasada działania jest bardzo prosta.

Nie twierdzę czy działa, czy nie. Po prostu szczerze w to wątpię, a dlaczego to wyjaśnił Ci kolega kamosor :hi:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U mnie od prawie 2 lat jeżdzi passat 90konny z LPG, namawiam kumpla żeby mi probił fotki tej instalacji, pracuje jako dystrybutor instalacji gazowych i maja takiego passata w wersji testowej :naughty: jak sie wkońcu doprosze fot to wkleje

Opublikowano

U mnie od prawie 2 lat jeżdzi passat 90konny z LPG, namawiam kumpla żeby mi probił fotki tej instalacji, pracuje jako dystrybutor instalacji gazowych i maja takiego passata w wersji testowej :naughty: jak sie wkońcu doprosze fot to wkleje

fajnie by było,ciekawe ile za instalacje trzeba wyłożyć
Opublikowano

ciekawy artykuł ale następuje tutaj jednoczesne spalania gazu oraz ropy

pytanie ile gazu + ileś tam ropy = jakiś tam ogólny koszt przejazdu 100 km

ogólnie artykuł dotyczy ciężarówek ewentualnie jakieś tam dostawczaki i teraz :mysli: czy przy zamontowaniu w osobówce nie okazałoby się żę jednak sama ropka wychodzi taniej ?

Opublikowano

ciekawy artykuł ale następuje tutaj jednoczesne spalania gazu oraz ropy

pytanie ile gazu + ileś tam ropy = jakiś tam ogólny koszt przejazdu 100 km

ogólnie artykuł dotyczy ciężarówek ewentualnie jakieś tam dostawczaki i teraz :mysli: czy przy zamontowaniu w osobówce nie okazałoby się żę jednak sama ropka wychodzi taniej ?

nie

Opublikowano

a jednak mi się wydaje że będzie drożej spali tak czy owak ileś literków gazu + ileś tam literków ropy po przeliczeniu moim skromnym zdaniem koszt przejazdu 100 km będzie droższy

Opublikowano

a jednak mi się wydaje że będzie drożej spali tak czy owak ileś literków gazu + ileś tam literków ropy po przeliczeniu moim skromnym zdaniem koszt przejazdu 100 km będzie droższy

do spalania potrzeba mu według zapewnień znajomego 20-30% ropy w mieszance paliwowej, kolega zapewniał ze jest taniej, to auto juz troche czasu uzytkują :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.