Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zakłócenia w tylnych głośnikach


wojtek123

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak w temacie , a mianowicie po przekręceniu zapłonu i włączeniu świateł i obojętne czy radio jest włączone czy nie w tylnych głośnikach słychać takie bzyczenie , natomiast gdy światła wyłączę bzyczenie ustaje . Dodam że jak odepnę wtyczkę od wzmacniacza tego co jest ori w bagażniku to bzyczenie ustaje ale oczywiście tył nie gra . zastanawiam się jakby to była wina wzmacniacza to dlaczego nie bzyczy na wyłączonych światłach :mysli:miał ktoś z was taki przypadek/ ? POMOCY [br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 18:20_________________________________________________naprawdę nikt nie wie kto jest sprawcą tych zakłuceń :wallbash:[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 20:10_________________________________________________czy to może być wina radia ? wraz z włączeniem świateł włącza się podświetlenie radia :mysli: może podświetlenie radia daje te zakłócenia , bo bez swiateł wszystko jest ok a innego związku świateł z głośnikami tylnymi i wzmacniaczem nie widzę proszę o pomoc :notworthy: [br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 21:46_________________________________________________dodam że zmieniłem radio ostatnio na concert CD a miałem chorusa na kasety przedtem było ok jak zamontowałem to nowe radio nic nie bzyczało przez 2 tygodnie aż do wczoraj, ale dzisiaj zrobiłem podmiankę założyłem z powrotem stary odtwarzacz i cisza gra jaj należy , czyli radio coś nie tak , a radio zakupiłem na alegro :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Bzyczenie jest słyszalne po włączeniu świateł i po uruchomieniu radia mam w głośnikach z tyłu odgłos altrnatora ,a brzmi jak świst turbiny. Po odłączeniu głośników tylnych zakłócenia ustają ,radio gra tylko na przodach. Podejrzewam jakiś kondensator w wzmacniaczu tylnych głośników.Ale nie jestem elektronikiem . Każda informacja będzie cenna. :sick3:[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 22:48_________________________________________________Bardzo dziwne rozwiązanie tego problemu. Ktoś mi podpowiedział że może to być problem z masą. Posłuchałem rady . wypiąłem kostkę z głośników i popryskałem takim płynem do odświeżania styków elektrycznych. Po czym wysunąłem radio z kieszeni i poprawiłem wszystkie kostki .Jest ok!. Nie wiem czy to pomogło czy to zbieg okoliczności . Zakłócenia zniknęły .Rozmawiałem potem z elektronikiem to podsumował sprawę następująco: Jak pada system przeciwzakłóceniowy to będzie to słyszalne we wszystkich głośnikach a nie tylko na tyłach.Może coś w tym jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zaczynają się schody: Co to są HIDy ? .Ale raczej wątpię bo mam fabryczny zestaw radiowy bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie swiatla w samochodzie - xenon/bixenon/zwykle H7? Jezeli masz ori xenon/bixenon to faktycznie dziwny problem. Pytanie studzianego zmierza w kierunku przetwornic - jezeli nic nie kombinowales ze swiatlami (zmiana na xenon) lub kupiles przetwornice cyfrowe to szukalbym problemu w instalacji radiowej nie w samym radiu - chocby nawet wiazka kabli w drzwiach - post wojtka123 - jest cos na rzeczy zmienialem concert II na alpine i zostal wpiety jakis dodatkowy modul przeciwzakloceniowy pomiedzy wyjsciem z radia na antene ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim traktorze są orginalne lampy na H-4. To wylkucza wszystkie możliwości w kierunku przetwornic ... nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...