Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Bardzo ciężko odpala


maciejas002

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wracam z diagnozy i wynika z tego ze nie mam grzania wstepnego swiec , prad pojawia sie na fajkach dopiero po odpaleniu silnika wiec dziala tylko dogrzewanie a wstepnego najwyrazniej niemam. Pytanie gdzie jest przekaznik od swiec hmmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prad pojawia sie na fajkach dopiero po odpaleniu silnika wiec dziala tylko dogrzewanie a wstepnego najwyrazniej niemam.

Szukasz problemu tam gdzie go niema, jeżeli po urucomieniu silnika pojawia się prąd, to przekaźnik jest sprawny, bo przecież jest tylko jeden. Najwidoczniej była za wysoka temp. aby zostały włączone świece podczas rozruchu. Aby się przekonać, czy świece grzeją, zdejmij wtyczkę od czujnika temp. płynu. A przyczyna ciężkiego rozruchu może tkwić w pompie wtryskowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pyta jak długo świeci kontrolka od grzania świec ? Jaką temperaturę widzi komputer rano ? I jak wyżej kolega pisze odpiąć wtyczkę czujnika temperatury na czas rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie ze jednak swiece swieca na zimnym calkiem silniku. Bede reklamowal usluge regulacji POMPY w serwisie. Gwarancji nie dostalem na pompe bo nie wymienilem korpusu jak mi mowili. Pompa mi lala ale palil idealnie - teraz jest sucha ale znowu palenie zostawia wiele do zyczenia. Na usluge moge brac reklamacje ale i tak odnosze wrazenie ze polskie warsztaty nawet te drogie to naprawia jedno a zpie..... nastepne :confused4:

Zaplacilem dodatkowo za regulacje a wychodzi na to ze zrobili to byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Wlasnie zapodalem grupe BS 000 wartosc w pozycji 2................ waha sie od 22-24 max 25. :wallbash: czeka mnie to ? http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/25/ nie ma innego rozwiazania ?

nie ma.Ustaw 55-58 i bedzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Wlasnie zapodalem grupe BS 000 wartosc w pozycji 2................ waha sie od 22-24 max 25. :wallbash: czeka mnie to ? http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/25/ nie ma innego rozwiazania ?

nie ma.Ustaw 55-58 i bedzie git

Czy jest opcja jesli nie mam jak pchac auta na 5tym biegu, by ustawic latwiej kolo pasowe od pompy ? Probowalem dzis, ale mam dostep tylko do 1 sruby, 2giej nie ma szans dojsc, probowalem w pompke lekko puknac drewienkiem,ale ani me ani be...any ideas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da radę zrobić. Kombinuj, a na pewno się uda :wink4: Jak nie masz możliwości pchania, to auto na lewarek i kręć kołem na 5 biegu :hi:

Kurde chyba na 2 lewarki by przod wisial :kox: wczoraj mialem problem z oslona rozrzadu i jak sie wkur....zylem to przestalem, moze jutro podejme temat, jakby co licze na pomoc ;):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drugiej śruby będziesz miał dojście jeśli napinacz paska klinowego dasz do dołu w lewą strone i zablokujesz kluczem wtedy nasadka na klucz 13 wejdzie bez problemu. Ja sobie dorobiłem długie klucze płasko oczkowe 13 i 15 i spokojnie daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie d*pa z tego dzis wyszla, nie dalem rady nic zrobic, malo tego pocialem lapy o kolo zebate od pompy i o rolki, ten klucz co mialem ( jestem u tesciow na urlopie :P ) to badziew i 13stka sie obsmykala troche, w ogole nie dalo sie tej sruby podejsc, tej 1szej co jest na lewo a o 2giej to nawet nie marzylem, zlozylem znowu to do kupy i jak wroce do domu to moze sie uda, a jak nie to pompiarz albo mechanik znajomy, samemu bez narzedzi to katorga. Grunt ze VAG dziala :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...