Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Vag'owanie" Opla


Mariusz90r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rejestracją na forum Opla więc może spróbuję tutaj :wink4:

Jest na forum ktoś kto miał do czynienia z diagnostyką opla i poleciłby jakiś dobry interfejs z allegro najlepiej taki który dogada się z Win 7? Albo może jest ktoś ze śląska kto mógłby podpiąć mi Zafirę 2.0 DTi pod kompa (oczywiście za opłatą)?

Problem z autem jest następujący, podczas jazdy łapie tryb awaryjny (kontrolka z kluczem i auto traci moc), na początku zdarzało się to raz na jakiś czas, teraz problem mocno się nasilił. Kopci delikatnie jak na diesla przystało, bez tragedii nawet pod butem, turbo czuć jak ciągnie, świszczenia też jakiegoś nie słychać, dlatego turbiny bym raczej nie obstawiał. Ale bez podpięcia pod kompa to takie trochę wróżenie z fusów, tym bardziej że o Oplach wiem tyle co nic...

Liczę na jakąkolwiek pomoc :notworthy:

Aha jak macie jakiś dobry kontakt kto mógłby mi to auto zdiagnozować, to również będę wdzięczny za informację :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% bedziesz mial blad 1125.Zawor od sterowania turbo prawdopodobnie.Czesta usterka w 2.0 DTH/DTL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program opel Tech II + kabel. Być może podejdzie kabel VAG bo to przecież też interfejs OBDII Dodatkowo w oplu istnieje możliwość zwarcia odpowiednich pinów w gnieździe EOBD i wtedy będzie mrugał checkiem zapisane w pamięci błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% bedziesz mial blad 1125.Zawor od sterowania turbo prawdopodobnie.Czesta usterka w 2.0 DTH/DTL

kolega ma rację często ten zaworek szwankuje .O ile sie nie myle to też są dwa inne zaworki które warto sprawdzić .

Często wężyki które do nich idą tracą gdzieś szczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Tato ma opla vectre C i też szukałem kabla do niego. Kupiłem w końcu Opel-tech'a. Z tym że na allegro ich albo nie ma, albo są takie, które diagnozują ople do roku 2004, a ojciec ma z 2008r. Więc radze kupić taki kabelek na ebay.co.uk. Z przesyłką wyszło coś koło 130zł, a u nas jak są na allegro to krzyczą coś koło 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...