Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Dziwny dźwięk z silnika


sebanglia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakis czas temu kupilem A4 B7 170Km. Autko fajne i wydaje sie byc ok ale od niedawna pojawil sie dziwny dzwiek przy dodaniu gazu w momencie jak auto schodzi z obrotow slychac taki jak by suchy szurajacy dzwiek ( jak by sie cos zacieralo ). Mechanik posluchal i stwierdzil ze to Turbo jednak ten dzwiek jest rowniez gdy przegazuje go do 1500 obrotow gdzie Turbo sie jeszcze nie zalacza lub nawet przy stalej jezdzie na rownych obrotach tak kolo 1500-2000.

Czy ktos ma jakis pomysl co to moze byc?

Dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! temat wałkowany od dawna.obojetnie czy to awx czy brd te szuranie ,chrobotanie zwiazane jest ze schodzeniem cisnienia w turbinie-i to nic zlego.Ja w moim brd wywalilem dpf i teraz wogole tego nie slychac.takze dla swietego spokoju na poczatek zrob logi i zobacz jak pompuje ci turbina a potem wytnij puche, zobaczysz ze auto bedzie smigalo duzo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy widze namawiaja cie na eksperymenty a chyba nie mieli nigdy do czynienia z BRD.Nic nie rob w BRD tak ma byc ,i tak sobie wlasnie turbinka szursza.Mialem to w BRD jezdzilem jeczsze kilkoma innymi BRD ktre to mialy co wiecej w obecnym TFSI tez to jest. :notworthy:Niektore turba takpo prostu maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podłącze sie do tematu.

Jak ja gazuje na moik 1,9 bke to słysze jak by dzwonienie i to tak w zakeresie od 15, 2,5 tys. dziwnie. moze ktoś ma pomysł skad to .

Dzwoneczek pojawia sie tylk ow momencie jazdy. na postoju przy gazowaniu nie ma nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szuranie to na bank turbina(już to przeżyłem), mnie to osobiście denerwowało, więc zregenerowałem turbo i teraz tylko świst :evil:, ale fakt faktem słyszałem że niektóre turbiny tak mają, szególnie w BRD. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szuranie to na bank turbina(już to przeżyłem), mnie to osobiście denerwowało, więc zregenerowałem turbo i teraz tylko świst :evil:, ale fakt faktem słyszałem że niektóre turbiny tak mają, szególnie w BRD. pozdrawiam.

jezeli regenerowales turbo tylko ze wzgledu na szurszanie to sie troche dziwie.W 2.0 TFSI tez to mam a jest fabrycznie nowe , wiec watpie abym dostal nowy samochod z padnieta turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc , skoro wielu to mialo i jest to taka charakterystyka tego Turbo to to zostawie bo koszta nie sa male ( chociaz jestem osoba uczulona na rozne dziwne dzwieki w aucie ). Jezeli jest ktos z okolic Bristolu w UK kto pomoglby mi z LOGAMI to chetnie bym zrobil. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabieg pomógł w 100%, a miałem dość słyszalne szuranie(jakby łopatki tarły o obudowę w momencie spadania turbiny z obrotów). Od momentu regeneracji o dziwo słyszę tylko świst turbinki jak wkręcam ją na obroty, więc coś w tym jest. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DPF to go usuń sobie mechanicznie i programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...