Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stacje Multimedialne Pioneer AVH AVIC


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że jest coraz wiecej użytkowników tych stacji, postanowiłem zgromadzic info w jednym wątku
Instrukcja obsługi dla AVH 3XXX
instalacja http://docs.pioneer.eu/Manuals/AVH_3200BT_CRD4450_manual/GetPDF.ashx
instrukcja http://docs.pioneer.eu/Manuals/AVH_3200BT_CRB3159_manual/GetPDF.ashx
Instrukcja obsługi AVIC F700/F900
F700 http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/Manuals/Navigation/CRB2684AS.pdf
F900 http://instrukcja.pl/download/file/6258/728783859.pdf

Opis dotyczy Modeli AVH 3100/3200/3300

VIDEO IN MOTION
Radio po podłaczeniu do instalacji często ma zabezpieczenie w postaci zablokowanego Video in motion. Pliki video nie są odtwarzane w czasie jazdy. Wyswietla sie taki napis
radio1k.jpg

Można ogladać tylko na postoju z zaciagnietym ręcznym, o ile ma sie ori wiązke z podłaczeniem do hamulca. Rozwiazanie tego problemu polega na przelutowaniu z sobą 2 kabelków.
wtyczkau.jpg
Nie sugerujcie sie kolorami kabelków, ponieważ wiązka jest uniwersalna. Myk polega na zlutowaniu w sposób widoczny na zdjeciu kabli 1 i 4 od strony prawej patrząc na kostke od strony radia :good: w ori wiazce jest to kabel MUTE seledynowy

Kamera cofania
Podłaczenie kamery cofania sygnalizuje nam każdo razowe takie okienko powitalne informujące o odwróconym ekranie
radio4z.jpg
Z tego co wiem można to jakos wyłaczyć, kamerki jeszcze nie mam, ale mozna podłaczyć kazdą uniwersalną, nie musi to być Pioneer :good:

Nawigacja w modelach AVH
Do radia są dedykowane moduły GPS Pioneer AVIC U220, ale koszt jest ogromny, jak za zwykłe pudełko :gwizdanie: (1500zł), wiec navi mozna podłaczyc za pomocą innych modułów. np phantom GPS bądź poprzez telefon
W przypadku Iphone jest specjalna aplikacja działajaca przez bluetooh.


Mozna również przesłać obraz video z telefonu uzywajac specjalnego kabla, tak jak podłączanie do TV
z jednej strony zakończone wejściem mini jack 3,5mm
z drugiej strony 3 x chinch
http://allegro.pl/kabel-pro-tv-out-samsung-i9000-galaxy-s-s8500-wave-i1922918347.html

Bluetooth
Jeśli ktos sie zdecyduje na zakup tego radyjka to polecam dołożyć i kupić z wbudowanym BT, ksiazka adresowa jest dla 5 telefonów, widać ją na radiu, mozna wybierać numery nie używajac telefonu. Łączy sie z telefonami po 2005r bezproblemowo.
Kod uwierzytelnienia to 1111 bądź 0000 :good: Mikrofon standardowy, choc polecam kupić ori Pionka(max 50zł). Po uwierzytelnienu z telefonem wystarczy że ma sie BT w telefonie właczone, automatycznie nawiązuje łacznosć z radiem

Wyłączanie radia AVH
Aby wyłączyć tryb DEMO trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk SRC OFF aż w lewym górny rogu pojawi się napis Source Off a następnie nacisnąć i przytrzymać przycisk MUTE
Aby wyłączyć radio trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk SRC OFF aż w lewym górny rogu pojawi się napis Source Off a następnie przycisk MODE

Konwertowanie video
Radia z serii AVH odtwarzają filmy w formacie AVI, ale do rozdzielczości 720-480. Filmy HD i FullHD nie odpalą(chyba że specyfikacja w modelu 3300 sie zmieniła). Najlepiej wrzucac filmy w formacie DIVX, XVID. Filmów nie trzeba samemu przełaczać, wszystko działa w playliscie automatycznie, oraz automatycznie dopasowuje sie do wielkosci ekranu.
Do konwertowania polecam program Total video converter bądź Xilisoft Video Converter Ultimate 6.
Radio nie czyta MP4

Co do konwertowania video to robiłem total video converterem 3.02 w ten sposób
Wrzuca sie wybrane video na okienko porgramu, wybiera sie kodek DIVX
schowek01li.th.jpg
Póxniej klika sie w settings
schowek02lc.th.jpg
i przechodzi na zakładke video resize, zmienia rozdzielczosć na max 640x480
schowek03f.th.jpg
OK
i convert :hi:

Program nie działa na windows 64bit

Pojemnosć nosników pamieci
Radio z powodzeniem czyta karty SDHC 32gb class 10. Można również podłaczyc dysk przenosny, lecz format plików musi być ustawiony na FAT32 :)

Moduł diagnostyki auta Pioneer VDP-1
Moduł pozwala na określenie predkosci, połozenia w terenie, momentu obrotowego, mocy silnika, przyspieszenie itd.
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Accessories/AVG-VDP1



Ściąganie video
Ściągajcie w miare mozliwosci wersje HD, programem konwertujcie wtedy do wybranej rozdzielczosc i video jest w miare dobrej rozdzielczosci :good:
2 sposoby które polecam bez kopiowania linków instalowania programów, wszystko robicie kliknięciem :wink4:
Firefox+download chelper(ciagnie wszystko co jest multimedialne na stronie(wrzuta vimeo yotube i podkąłdy dzwiękowe na stronach prezentacyjnych)
firefoxs.jpg
Google chrome + videodownloader( ciagnie filmiki z youtube tylko
chromepm.jpg

W miare rozgryzania funkcji bede pisał co mozna a czego nie w modelu AVH3200 bo taki mam, Może jakis zbiór tapet w odpowiedniej rozdzieloczosci dla radia z motywem audi :przebiegly:

Ugrade softu w serii AVIC
100% uprgad avika F900bt na F910bt i F700bt na F710bt sprawdzony sposob, opis pochodzi ze strony peb.pl, Robicie to na własna odpowiedzialność
instrukcja krok po kroku


1.Włóż mini kartę
2.Włącz odtwarzacz,pamiętaj ze musi wystarczyć prądu na około 45min albo odpal silnik!
3. Zresetuj odtwarzacz (naciśnij i puść ten Mały reset przycisk na gorze po lewej) w tym czasie trzymaj przyciski menu,map i eject. Pojawi sie niebieski ekran zignoruj meldunek ”please push resetbutton again” .
4.Wparować następujący ”kod”: (kursor)
gora,gora,dol,menu,lewo,prawo
5.wybierz update WinCE(format)-wybierając naciśnij na środek (kursor)-zaczekaj az procesy
sie zakończa i naciśnij reset kiedy pojawi sie taki napis(po dwóch razach do 100%.
6.Odtwarzacz wystartuje teraz z Windows i musisz skopiować CALA zawartość F910bt- folderu
Z mini karty do ”my flach drive”- naciskaj tak dla przeniesienia wszystkich folderów.
Możesz skopiować to prościej za pomocą Total Commander
Do którego jest skrót na pulpicie.Jak potrzebujesz skalibrować ekran przejc do My device-Control panel-Stylus.
W Total Commander przejdziesz do folderu ”f910bt” w ”my Storage Card” i z drogiej strony przejdziesz do ” My Flash Drive”
Zaznacz zawartość ”f910bt”i przenieś to do ”My Flash Drive” .pamiętaj o zaznaczeniu wszystkich plików i folderów!!
może iść to szybciej, jeśli zrobisz kopię w następującej kolejności wszystkie pojedyncze pliki, wszystkie foldery z wyjątkiem APL2, APL2 Skopiuj na końcu (zajmuje dużo czasu).
7.Wyjmij kartę i przy czymaj przycisk RESET przez 5 sekund
8.Odtwarzacz wystartuje z programem i mapami 2009
Zmień jezyk i tapetę

Linki do nowego softu
F910BT

odblokowanie AVIC
Trzeba ściągnąć plik o nazwie AVIC NET. To jest soft z odblokowanym systemem. Jak go ściągniemy to robimy tak jak w przypadku kopiowania softu f910bt z tym, że wcześniej należy usunąć z urządzenia wszystkie mapy pozostawiając tylko polske i plik basemap. Żeby to zrobić na kartę pamięci wrzucamy tylko testmode i uruchamiamy. Wchodzimy w pamięc urządzenia-szukamy folderu iGO-folderu map i usuwamy inne Państwa A NASTEPNIE PUNKTY POI. wiecej na stronie 4-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zeszłego tygodnia mam avic-f900bt.

Troszkę pogrzebałem w necie i zmieniłem w nim oprogramowanie na f910bt, od tego momentu szybciej się uruchamia i lepiej działa ekran dotykowy.

Póki co dopiero poznaję radyjko, ale zauważyłem kilka "niefajnych" rzeczy.

iGo mapa i w szczególności głos prowadzącego jak dla mnie lipny, może dlatego że od zawsze korzystam z Garmina.

Tu akurat w tym radiu trzeba troszkę pokombinować i można uruchomić automapę, więc garmina pewnie też.

Drugą i gorszą rzeczą jest odtwarzanie filmów. Przy odtwarzaniu muzyki mamy na ekranie ikonę lista i możemy sobie wybrać jaki utwór chcemy odtwarzać. Przy odtwarzaniu filmów takiej możliwości nie ma, a sama zmiana filmów trwa strasznie długo.

Plus za WinCE, ale póki co za bardzo z zakupu zadowolony nie jestem.

Aaaaaaaaaa i jeszcze jedno radio nie ma przycisku on/off, jedynie po kluczyku.

Kowi jak u ciebie z odtwarzaniem filmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przerzucanie filmów odbywa sie w miare szybko w zalezności o jakich filamch mówimy, jeśli są to teledyski zajmujace max 100mb jest w miare szybko, gorzej z typowymi filmami, przewijanie jest w miare czułe. Jesli wchodze w video mode to filmy przeskakują automatycznie tak jak mp3 podczas słuchania :wink4:

Jak odpaliłes iGO to da rady w tle słuchać muzyki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przerzucanie filmów odbywa sie w miare szybko w zalezności o jakich filamch mówimy, jeśli są to teledyski zajmujace max 100mb jest w miare szybko, gorzej z typowymi filmami, przewijanie jest w miare czułe. Jesli wchodze w video mode to filmy przeskakują automatycznie tak jak mp3 podczas słuchania :wink4:

Jak odpaliłes iGO to da rady w tle słuchać muzyki :mysli:

iGo jest w standardzie w tym radiu. I normalnie muzyka leci podczas używania nawigacji, bez różnicy czy FM SD czy USB.

Jedynie przy modzeniu z automapą, dźwięk jest tylko z SD lub USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przerzucanie filmów odbywa sie w miare szybko w zalezności o jakich filamch mówimy, jeśli są to teledyski zajmujace max 100mb jest w miare szybko, gorzej z typowymi filmami, przewijanie jest w miare czułe. Jesli wchodze w video mode to filmy przeskakują automatycznie tak jak mp3 podczas słuchania :wink4:

Jak odpaliłes iGO to da rady w tle słuchać muzyki :mysli:

iGo jest w standardzie w tym radiu. I normalnie muzyka leci podczas używania nawigacji, bez różnicy czy FM SD czy USB.

Jedynie przy modzeniu z automapą, dźwięk jest tylko z SD lub USB.

o to tego nie wiedziałem że naviGATE to iGO :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowi ty masz u siebie w radiu możliwość playlisty plików filmowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowi ty masz u siebie w radiu możliwość playlisty plików filmowych?

Filmy u mnie traktowane sa jako playlista przechodze na tryb video i ręce na kierownice :decayed: plik za plikiem sam sie odtwarza jeśli chodzi o divx :wink4: niewiem jak jest w formacie DVD jak apre filmów by było na płycie, jak wrzucam film typowy z gazety na DVD, to odpala sie normalne menu filmu i jest play, ale dzwięk jest znacznie cichszy wtedy niz przy słuchaniu FM/USB/SD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o teledyski. Dajmy na to że masz plik z teledyskami, i chcesz obejrzeć jeden konkretny, gdzie do licha jest playlista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o teledyski. Dajmy na to że masz plik z teledyskami, i chcesz obejrzeć jeden konkretny, gdzie do licha jest playlista?

Przechodzi sie do katalogu z plikami, w tym trybie pokazuje tylko foldery z plikami video

Typowej playlisty jak to jest na pececie tam nie ma, jest poprostu lista plików video znajdujacych sie w danym folderze który wskażesz :wink4:

Co do playlisty musze spróbować, wrzuce kiedyś na próbe plik playlisty .m3u itp

Jest poprostu cos takiego jak manager plików i tam mozesz sobie wybrać konkretny film, jeśłi nie masz wyboru losowego po nim bedzie leciał automatycznie następny w kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gdyby nie ty nie przetestował bym dzisiaj swojej nowej puszeczki bo fimy się nie odpalały , połączyłem 1 z 4 pinem i wszystko gra najlepsze jest to że masz odrazu wbudowaną złączkę którą łączysz te dwa przewody czekam na ramke i montuje w audicy , dzisiaj tylko trochę pobawiłem się w vw bo nie mam kluczy do wyjęcia radia w moim a4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gdyby nie ty nie przetestował bym dzisiaj swojej nowej puszeczki bo fimy się nie odpalały , połączyłem 1 z 4 pinem i wszystko gra najlepsze jest to że masz odrazu wbudowaną złączkę którą łączysz te dwa przewody czekam na ramke i montuje w audicy , dzisiaj tylko trochę pobawiłem się w vw bo nie mam kluczy do wyjęcia radia w moim a4 :)

Ty lepiej testuj ten kabelek i opisuj jak działa :kox:

Moduł do navi, minimalne zamówienie 20szt, produkt chiński :naughty: nie moge nic o tym dziadostwie znaleźć, nawet ceny 1szt :wallbash: model Winwintek kd900 GPS box

http://www.alibaba.com/product-gs/510170093/Car_GPS_Navigation_Box_For_Panasonic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro może będzie paczka z ramką i kluczami tak że montuje :) jedyne na co muszę czekać to ten kabelek do N8 ... jutro dopiero wyśle mi go wyśle dopiero teraz dostałem maila , a co do tego kabelka to obawiam się że może nie grać ten tył ale się okaże bo to zwykłą kostka z dwoma chinczami ale rysioo mówi że będzie hulać zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma nie chodzić?

Na złącze miniISO trzeba podać sygnał RCA z jednostki i remote do odpalenia ori wzmaka (b5 na głośniku, b6 avant na subie, sedan w boczku)

Żadnej kosmicznej technologi tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieje że będzie ok :) tyle że pamiętasz mam cabrio i żadnego suba nie mam a wzmacniacz ? też nie mam pojęcia ;) tylko dlaczego na allegro są też takie ? http://allegro.pl/audi-a2-a3-a4-a6-iso-adapter-glosniki-audi-p-i1929429815.html ? i ogólnie przeróżne jak wpiszemy ISO a4 różne modele występują i ceno to się różni u jednego są jakieś za 20 drugi już chce 80zł i są całkiem inaczej zrobione jedne mają chincze a drugie nie , nie kumam tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojej kostki podłaczenie będzie wyglądało tak

Zakupiłem odpowiedni adapter, na allegro dostępny pod nazwą mini iso, który wygląda tak:

zrsmiso2rcas.jpg

i złączkę do podpięcia kabelka sterującego wzmacniaczem, który zasila głośniki tylne i głośnik basowy w bagażniku.

img5431resize.jpg

Dodatkowo musiałem dokupić pełną wiązkę dla radia Sony, ponieważ w dostarczonej z radiem nie było wszystkich kabelków, w tym kabelka odpowiedzialnego za sterowanie wzmacniaczem.

Po zmontowaniu wygląda to tak:

img5434f.jpg

Wystarczy teraz połączyć:

-czerwoną wtyczkę adaptera z czarną wtyczką od tylnych głośników i głośnika basowego

-czarną wtyczkę zasilania z czarną wtyczką zasilania samochodu

-czerwoną wtyczkę od głośników z brązową wtyczką od przednich głośników

-wtyczki chincz z odpowiednimi gniazdami wyjścia liniowego radia (Line Out)

-ostatnią wtyczkę z radiem

W sposobie jaki opisałem zaletą jest cena, ale radio musi posiadać wyjście liniowe chinch (Line Out) i trzeba wyregulować balans głośności przód/tył ponieważ tył gra znacznie ciszej. Dla mnie to rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę, moje radio ma funkcje przełączania trybu pracy wyjścia liniowego z Line Out na Sub Out, czyli na sterowanie subwooferem. W trybie Sub Out jest dostępny filtr dolnoprzepustowy, który odcina częstotliwości powyżej ustalonej wartości, co w efekcie poprawiło jakość tonów niskich.

Róznica polega na tym, że kupując kostke taką

94987920.th.jpg

Nie ma problemów z nierówną głosnością P-T :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa ramka do mnie idzie trzeci tydzień co ja frajerzyna się trafiła na tym allegro :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa ramka do mnie idzie trzeci tydzień co ja frajerzyna się trafiła na tym allegro :wallbash: :wallbash:

Pewnie jełop jest posrednikiem wystawił czego nie ma, a sam kupił na ebay i teraz czeka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie radio masz? może coś pomoge

3300BT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...