Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwna maż na feldze. Wyciek?


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem koła na zimowe u wulkanizatora, od razu udałem się na myjke by umyć felgi i opony przed zimowym leżakowaniem. Na feldze założonej wcześniej na prawym przodzie po wewnętrznej stronie cała felga dookoła jest w jakiejś mazi której nie dało się zmyć gąbką z płynem. Nie zaglądałem jeszcze pod auto ale zapewne jest jakiś wyciek. Przychodzi komuś do głowy co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem koła na zimowe u wulkanizatora, od razu udałem się na myjke by umyć felgi i opony przed zimowym leżakowaniem. Na feldze założonej wcześniej na prawym przodzie po wewnętrznej stronie cała felga dookoła jest w jakiejś mazi której nie dało się zmyć gąbką z płynem. Nie zaglądałem jeszcze pod auto ale zapewne jest jakiś wyciek. Przychodzi komuś do głowy co to może byc?

Pewnie masz uszkodzoną osłonę przegubu i smar wylądował na feldze. Lepiej sprawdź to bo szkoda przegubu a tak wymienisz samą gumowa osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaraz jade do mechanika niech to obejzy. A jak sama osłona to gdzie ją kupic obojetnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłonę możesz kupić w każdym sklepie z częściami, ale lepiej wybrać jakies lepszej firmy, zawsze to starczy na dłużej ;) pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się ze do wymiany tylko opaska mała od osłony przegubu. Mam kupić jakąś skręcaną byle nie poprzecinała przegubu wiecie moze jaką najlepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim założysz nową opaskę lepiej uzupełnij smar, bo skoro część już wyleciała to niedługo może cię czekać wymiana całego przegubu. Moja rada - kup zestaw naprawczy i będziesz miał tam wszytko co trzeba: osłonę, smar, opaski zaciskowe i śrubę do przegubu. Tylko że wtedy jest znacznie więcej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił ze uzupełni smar. A jeśli mówisz o tym zestawie naprawczym to gdzie takiego szukac? To nie lepiej teraz samą opaskę i smar uzupełnic bo reszta jest ok a tylko opaska odpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił ze uzupełni smar. A jeśli mówisz o tym zestawie naprawczym to gdzie takiego szukac? To nie lepiej teraz samą opaskę i smar uzupełnic bo reszta jest ok a tylko opaska odpadła.

No szukać w sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że do przegubów jest specjalny smar i na przegub daje się całą załączoną do zestawu tubkę. Ponad to w tej chwili nie wiesz ile smaru zostało w przegubie a ile zgubiłeś.

Jeśli jednak mechanikowi uda się nasmarować przegub bez zdejmowania to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zrobić to jak najszybciej, bo przy obecnej pogodzie może spotkać cię niemiła niespodzianka w postaci zatartego przegubu, a wtedy koszta będą o wiele większe :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi i pojedzie dopiero do mechanika celem właśnie naprawy tego. A ten zestaw naprawczy to ma być dedykowany do modelu auta? Czy to jakies uniwersalne zestawy są?

Doradzcie jak w koncu zrobic uzupełnic smar i załozyc opaske czy kupic zestaw naprawczy i wymienic wszystko co w zestawie? Z tego co mówił uzupełni smar bez zdejmowania przegubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi i pojedzie dopiero do mechanika celem właśnie naprawy tego. A ten zestaw naprawczy to ma być dedykowany do modelu auta? Czy to jakies uniwersalne zestawy są?

Doradzcie jak w koncu zrobic uzupełnic smar i załozyc opaske czy kupic zestaw naprawczy i wymienic wszystko co w zestawie? Z tego co mówił uzupełni smar bez zdejmowania przegubu.

W ASO kupisz oryginalne opaski na sztuki. Według mnie warto kupić same opaski które można rozpiąć i można poprzestać na samym zdjęciu gumowej osłony co zrobi bez demontażu przegubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie chce jeżdzić autem przed naprawą tego a do ASO Audi mam kawałek jednak pod blokiem mam ASO Skody czy te opaski są uniwersalne i kupie taką w Skodzie czy jednak tylko ASO Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka opaska ma jakiś nr ? Bo jak kiedyś pytałem w tym aso o mozliwość zamówienia czesci do audi to nie mozna było ale moze w skodzie stosują takie same opaski tylko pewnie musiałbym znac nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka opaska ma jakiś nr ? Bo jak kiedyś pytałem w tym aso o mozliwość zamówienia czesci do audi to nie mozna było ale moze w skodzie stosują takie same opaski tylko pewnie musiałbym znac nr.

po nr. vin powinni ci wszystko znaleźć, tak przynajmniej to działa w grupie vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem się do salonu skody bo mam pod blokiem i po nr części bo już znałem nr ten zacisk występuje w superbie i zamówiłem, dzisiaj do odbioru. Koszt 8 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...