Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Źle obsadzone drzwi, u kogo to poprawić ?


dziku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważylem ze mam zle obsadzone drzwi od strony kierowcy przez co zamykają sie znacznie gorzej niż wszystkie inne które sa obsadzone idealnie. Ponadto przez to ze są źle założone slychac świst wiatru przy wiekszych predkosciach. Wiem ze trzeba je po prostu dobrze ustawić,ale chciałbym to zlecic jakiemuś fachwcowi. Czy wiecie moze gdzie mogłym to najtanszym kosztem zrobic w Warszawie (lub okolice do 10-20 km)? Mozecie mi polecić jakiś zakład czy lepiej udac sie do ASO VW/ Audi i tam zostanie to zrobione profesjonalnie? Jaki bedzie ewentualny koszt takiego ustawienia drzwi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli znajdziesz coś w tej kwestii to daj znać.

Mam podobny problem (świst wiatru i hałas spod uszczelek drzwi :angry:) i chciałbym wyregulować drzwi na zawiasach, ewentualnie ramę okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nastąpiło pierwsze rozczarowanie - w serwisie AUDI Szewczyk sp.j. w Warszawie Pan blacharz stwierdził, że nie podejmie się naprawy moich drzwi, ponieważ nie wie jak długo by mu to zajeło czasu i nie jest w stanie tego wycenić.. A więc prawdopodobnie wiekszosc ASO mozna sobie odpuścić... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli znajdziesz coś w tej kwestii to daj znać.

Mam podobny problem (świst wiatru i hałas spod uszczelek drzwi :angry:) i chciałbym wyregulować drzwi na zawiasach, ewentualnie ramę okna.

[br]Dopisany: 19 Marzec 2008, 10:14 _________________________________________________Rame okna możesz sobie sam utawic , wystarczy ze zdejmiesz boczek , jakby co to moge ci powiedziec jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam np szparę między drzwiami tylnymi prawymi a autem (na wysokości granicy tapicerki z oknem) (widać ją z pozycji kierowcy jak sie odchyli) tak jak by sie poprostu nie domykały .... rygielek drzwi wsunołem do oporu i szczelina jest dalej minimala autko kupiłem po miewielkiej stłuczce od znajomego znajomego i ktoś mu taką kaszane odstawił np. przednie prawe drzwiczki bardzo cięźko chodzą tuż przed domknięciem co moge zrobić macie jakiegoś fahmana z okolic krakowa olkusza DG ???

sorki za OT ale tak mi sie przypomniało jak zobaczyłem tego posta pozdrawiam i dzięki za ewentualną podpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msc79 jeśli możesz to proszę o wskazówki, na pewno sie przydadzą. :th:

A czy wiesz jak wyregulować drzwi na zawiasach bo mam minimalnie opuszczone, a z tego co wiem to przed regulacja ramy powinno się dobrze ustawić drzwi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msc79 jeśli możesz to proszę o wskazówki, na pewno sie przydadzą. :th:

A czy wiesz jak wyregulować drzwi na zawiasach bo mam minimalnie opuszczone, a z tego co wiem to przed regulacja ramy powinno się dobrze ustawić drzwi.

Pozdrawiam

Poluzuj lekko sróby i podnies do góry, tylko minimalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo masz

http://www.a4-klub.pl/smf/nadwozie/b5_aah_wieje_szumi_drga_drzwi_od_kierowcy-t27693.0.html

[br]Dopisany: 19 Marzec 2008, 16:30 _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/nadwozie/a4_b5_97_swiszczenie_z_boku_podczas_jazdy_120_kph-t10402.0.html

[br]Dopisany: 19 Marzec 2008, 16:31 _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/nadwozie/b5_jak_wymienic_uszczelke_drzwi-t5014.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msc79 jeśli możesz to proszę o wskazówki, na pewno sie przydadzą. :th:

A czy wiesz jak wyregulować drzwi na zawiasach bo mam minimalnie opuszczone, a z tego co wiem to przed regulacja ramy powinno się dobrze ustawić drzwi.

Pozdrawiam

Poluzuj lekko sróby i podnies do góry, tylko minimalnie

Należy poluzować wszystkie śruby tzn w górnym i dolnym zawiasie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msc79 jeśli możesz to proszę o wskazówki, na pewno sie przydadzą. :th:

A czy wiesz jak wyregulować drzwi na zawiasach bo mam minimalnie opuszczone, a z tego co wiem to przed regulacja ramy powinno się dobrze ustawić drzwi.

Pozdrawiam

Poluzuj lekko sróby i podnies do góry, tylko minimalnie

Należy poluzować wszystkie śruby tzn w górnym i dolnym zawiasie??

[br]Dopisany: 20 Marzec 2008, 06:37 _________________________________________________w kwestii zawiasu wam nie pomoge ale z ramą jak najbardziej.jak odkrecisz i zdejmiesz boczek to bedziesz miał od strony zawiasu dwie duze sruby torx i swie od strony "zatrzasku" drzwi.

58877161vj6.jpg

78639678xr2.jpg

43704306ju6.jpg

85991462lo1.jpg

jak je poluzujesz to musisz sobie delikatnie podniesc rame i sklinowac je takim klinem ,

115hy0.jpg

on jest w drzwiach kierowcy od strony zawiasu ( na zdjeciu akurat sa drzwi pasażera ) metodą prób i błędów mozna to wszystko ustawic. Oczywiscie chodzi o regulacje góra/dół ,choć mozna jeszcze na tych srubach lekko skorygowac docisk ramy z szybą do auta ale w małym zakresie. to tyle .pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i zdjęcia. :th:

Jak tylko się ociepli to rozkręcę drzwi i spróbuję wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drarek jak tylko cos porpbisz to daj znac czy cos to pomoglo bo sam mam ten problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w ten weekend wyregulować ramę drzwi.

Dam znać jak poszło i czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po rozbieraniu

wnioski koncowe:

- sruby mocujace rame i zawiasy maja taki ksztalt, ze nic z tym nie zrobilem bo nie mialem takich kluczy :(

- niby obwieszone drzwi nale zaczely super sie zamykac jak podlozylem pod zaczepy tapicerki grube kawalki maty bitumicznej (teraz zamykakja sie jak nowe)

- co do slyszalnego wiatru to podjalem sie tej najprostrzei i spartanskiej metodzie czyli dogiecia przy otwartej szybie :) ( czy to pomoglo nie wiem bo jeszcze nie mialem okazji wyprobowac ;) - dam zanc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos o tym pomysle z mata bitumiczna pod zaczepami.

Przkleiles ja do tych zaczepów tapiecki które wchodzą w drzwi? Skutek napisałeś jaki dało ale w sumie to co mialo to na celu?

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze wiesz jak wyglada mata bitumiczna :)

pociolem ja na takie paski aby weszly w te otwory w blasze drzwi. tam gdzie przychodza te gumowe nakladki, to oprocz nich jeszcze dokleilem te paski z maty bitumicznej, czyli tapicerka wchodzi o wiele ciasniej i nie opada ponizej otworow pocznych na srubki.

Mialo to na celu wlasnie to aby drzwi sie lepiej zamykaly. Myslalem ze mam obwieszone na zawiasach ale po tym zabiegu okazalo sie ze zawiasy nie maja nic do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he

Zrobiłem tak samo juz wczesniej. Mysałem ze na zaczepy nakleiłes które wchodzą w otwory w drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze wiesz jak wyglada mata bitumiczna :)

pociolem ja na takie paski aby weszly w te otwory w blasze drzwi. tam gdzie przychodza te gumowe nakladki, to oprocz nich jeszcze dokleilem te paski z maty bitumicznej, czyli tapicerka wchodzi o wiele ciasniej i nie opada ponizej otworow pocznych na srubki.

Mialo to na celu wlasnie to aby drzwi sie lepiej zamykaly. Myslalem ze mam obwieszone na zawiasach ale po tym zabiegu okazalo sie ze zawiasy nie maja nic do tego...

Napisz czy naklejenie tej maty bitumicznej pomogło?? Nie ma już szumu wiatru??

Nie kapuje w jakie otwory w drzwiach nakleiłeś te paski z maty bitumicznej?? Rozumiem że muszę zdjąć tapicerkę drzwi i tam są gdzieś te otwory?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te otwory w ktore wchadza zaczepy tapicerki, wiec bez zdejmowania nie da rady :(

Dzis specjalnie sie przejade kawalek dalej to sprawdze bo osrtatnio tylko do pracy przez miasto jezdze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...