Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problemy z odpalaniem na ciepłym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Przeszukałem prawie całe forum i nigdzie nic nie znalazłem na ten temat :(

Jak rano odpalam autko to prawie że od kopa, jeden obrót to max. Natomiast jeżeli już złapie temp. no to go muszę troszkę pomęczyć 3-4 obroty... Czego to może być przyczyna, bo jak na moje doświadczenia z dieslami to raczej nie świece, więc co ?

zle szukales]

http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_diesla/b5_afn_dziwne_odpalanie_silnika_jak_jest_cieplo-t8749.0.html;highlight=ciepło

Dziękuję :hi: chociaż nie wiem komu... Niestety FAQ nie działa... :(

Opublikowano

sprawdz kat wtrysku, istnieje tez mozliwosc ze pompa wtryskowa sie konczy

Opublikowano

prawdopodobnie masz to samo co ja kiedyś miałem pompa wtryskowa do regeneracji albo kat wtrysku przestawiony :mysli::disgust:

Opublikowano
  • Autor

jeżeli kąt wtrysku to nie najgorzej, ale jeżeli to pompa... Wiecie może jakie koszta ? Czy kupować wówczas jakąś regenerowaną ? Czy lepiej nową ? I jeżeli to pompa to czy nie powinno być jeszcze jakiś innych objawów ?

Opublikowano

jesli to bedzie pompa to oddaj swoja do regenacji do jakiegos pozadnego zakladu, jesli to bedzie pompa nie bedzie zadnych inny objawow niestety

Opublikowano

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić :hi:

Opublikowano

sprawdz kat wtrysku, istnieje tez mozliwosc ze pompa wtryskowa sie konczy

kąt wtrysku nie ma nic do zapalania na ciepło

prawdopodobnie pompa juz nie domaga i jedyny ratunek naprawa jej lub tansze optymalne wyjscie podjechac do tunera na myk w sofcie zwiekszajac dawke rozruchowa

Opublikowano

sprawdz kat wtrysku, istnieje tez mozliwosc ze pompa wtryskowa sie konczy

kąt wtrysku nie ma nic do zapalania na ciepło

prawdopodobnie pompa juz nie domaga i jedyny ratunek naprawa jej lub tansze optymalne wyjscie podjechac do tunera na myk w sofcie zwiekszajac dawke rozruchowa

i tej diagnozy bym sie trzymal ...

Opublikowano

tak dopóki pompa nie siądzie całkiem :evil:

Opublikowano
  • Autor

Pytałem dzisiaj znajomego, który też miał taki problem, tyle że w skodzie felicii. W Siewierzu zrobił mu to koleś, trwało to dzień i kosztowało 100zł. Niestety nie powiedział mu co się dokładnie stało, tylko że była to kwestia regulacji.

Czyli generalnie jak ? Najpierw zwiększyć w sofcie dawkę rozruchową i rozglądać się powoli gdzie naprawiać pompę, czy od razu dawać ją do szpeca :?:

Opublikowano

Pytałem dzisiaj znajomego, który też miał taki problem, tyle że w skodzie felicii. W Siewierzu zrobił mu to koleś, trwało to dzień i kosztowało 100zł. Niestety nie powiedział mu co się dokładnie stało, tylko że była to kwestia regulacji.

Czyli generalnie jak ? Najpierw zwiększyć w sofcie dawkę rozruchową i rozglądać się powoli gdzie naprawiać pompę, czy od razu dawać ją do szpeca :?:

zanim ta pompa wysiadzie po zwiekszeniu dawki rozruchowej to ty jeszcze pojezdzisz kilka lat i nastepny klijent jeszcze ze 100 k :naughty::wink4:

Opublikowano
  • Autor

to jeszcze ostatnie pytanko:

jeżeli bym chciał chipować teraz autko, to także się nie obawiać i zwiększać dawkę w sofcie, czy w takim przypadku już robić coś z pompą :?:

Opublikowano

Sprawdziłes ten kąt wtrysku?

Opublikowano

to jeszcze ostatnie pytanko:

jeżeli bym chciał chipować teraz autko, to także się nie obawiać i zwiększać dawkę w sofcie, czy w takim przypadku już robić coś z pompą :?:

Ocena nalezy do chiptunera.

Mój AFN`ek tez ma słabą pompę, ale resztę zdrową i dostał wiruska.

Na razie (odpukać) wszystko ok.

Opublikowano

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

Opublikowano

ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

to dobra niech ci będzie jeżeli tak sądzisz :polew:

Opublikowano

Próbował ktoś zwiększyć dawkę rozruchowa,jakie efekty?

Opublikowano

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

ale on niema pompy od silnika 2,5 vp44 tylko od AFN,a regeneracja polega na zrobieniu tego co jest uszkodzone....wiec te 1700 to jest duzo

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłes ten kąt wtrysku?

Święta przecie były :decayed:

Może jak znajdę chwilkę to w tygodniu podjadę do jakiś szpeców mi zobaczę co mi powiedzą...

A Vagiem dopiero w niedzielę na spociku się sprawdzi to napiszę co wyjdzie.

Opublikowano

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

ale on niema pompy od silnika 2,5 vp44 tylko od AFN,a regeneracja polega na zrobieniu tego co jest uszkodzone....wiec te 1700 to jest duzo

Jesli kolega dostał niebotyczny rabat na części a robotę wykonano za friko, jestem w stanie uwierzyć w 1700 PLN.

Same graty potrzebne do remontu kosztują prawie 2 kPLN, nie mówiąc o robocie.

U mnie w okolicy taka usługa kosztuje 2700-3000 PLN.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.