Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problemy z odpalaniem na ciepłym silniku


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Przeszukałem prawie całe forum i nigdzie nic nie znalazłem na ten temat :(

Jak rano odpalam autko to prawie że od kopa, jeden obrót to max. Natomiast jeżeli już złapie temp. no to go muszę troszkę pomęczyć 3-4 obroty... Czego to może być przyczyna, bo jak na moje doświadczenia z dieslami to raczej nie świece, więc co ?

zle szukales]

http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_diesla/b5_afn_dziwne_odpalanie_silnika_jak_jest_cieplo-t8749.0.html;highlight=ciepło

Dziękuję :hi: chociaż nie wiem komu... Niestety FAQ nie działa... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kąt wtrysku to nie najgorzej, ale jeżeli to pompa... Wiecie może jakie koszta ? Czy kupować wówczas jakąś regenerowaną ? Czy lepiej nową ? I jeżeli to pompa to czy nie powinno być jeszcze jakiś innych objawów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kat wtrysku, istnieje tez mozliwosc ze pompa wtryskowa sie konczy

kąt wtrysku nie ma nic do zapalania na ciepło

prawdopodobnie pompa juz nie domaga i jedyny ratunek naprawa jej lub tansze optymalne wyjscie podjechac do tunera na myk w sofcie zwiekszajac dawke rozruchowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kat wtrysku, istnieje tez mozliwosc ze pompa wtryskowa sie konczy

kąt wtrysku nie ma nic do zapalania na ciepło

prawdopodobnie pompa juz nie domaga i jedyny ratunek naprawa jej lub tansze optymalne wyjscie podjechac do tunera na myk w sofcie zwiekszajac dawke rozruchowa

i tej diagnozy bym sie trzymal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dopóki pompa nie siądzie całkiem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj znajomego, który też miał taki problem, tyle że w skodzie felicii. W Siewierzu zrobił mu to koleś, trwało to dzień i kosztowało 100zł. Niestety nie powiedział mu co się dokładnie stało, tylko że była to kwestia regulacji.

Czyli generalnie jak ? Najpierw zwiększyć w sofcie dawkę rozruchową i rozglądać się powoli gdzie naprawiać pompę, czy od razu dawać ją do szpeca :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj znajomego, który też miał taki problem, tyle że w skodzie felicii. W Siewierzu zrobił mu to koleś, trwało to dzień i kosztowało 100zł. Niestety nie powiedział mu co się dokładnie stało, tylko że była to kwestia regulacji.

Czyli generalnie jak ? Najpierw zwiększyć w sofcie dawkę rozruchową i rozglądać się powoli gdzie naprawiać pompę, czy od razu dawać ją do szpeca :?:

zanim ta pompa wysiadzie po zwiekszeniu dawki rozruchowej to ty jeszcze pojezdzisz kilka lat i nastepny klijent jeszcze ze 100 k :naughty::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ostatnie pytanko:

jeżeli bym chciał chipować teraz autko, to także się nie obawiać i zwiększać dawkę w sofcie, czy w takim przypadku już robić coś z pompą :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ostatnie pytanko:

jeżeli bym chciał chipować teraz autko, to także się nie obawiać i zwiększać dawkę w sofcie, czy w takim przypadku już robić coś z pompą :?:

Ocena nalezy do chiptunera.

Mój AFN`ek tez ma słabą pompę, ale resztę zdrową i dostał wiruska.

Na razie (odpukać) wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

to dobra niech ci będzie jeżeli tak sądzisz :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zwiększyć dawkę rozruchowa,jakie efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

ale on niema pompy od silnika 2,5 vp44 tylko od AFN,a regeneracja polega na zrobieniu tego co jest uszkodzone....wiec te 1700 to jest duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłes ten kąt wtrysku?

Święta przecie były :decayed:

Może jak znajdę chwilkę to w tygodniu podjadę do jakiś szpeców mi zobaczę co mi powiedzą...

A Vagiem dopiero w niedzielę na spociku się sprawdzi to napiszę co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz po vaga i zobaczysz co wypluje

ja za regeneracje pompy wtryskowej płaciłem w serwisie boscha ze wszystkim z montażem i naprawą 1700żł

gwarancja 2 lata może taniej znajdziesz ale ja wolałem pewne źródło bo pompa wtryskowa to ważny element i na tym

się nie da oszczędzić ZA tą cene kolego to ci niewiele w tej pompie powymieniali napewno połowe gratow w pompie masz starych 1200 kosztuje sam korpus pompy a gdzie reszta wiec nie mow ze masz pompe po regeneracji bo masz tylko usuniętą usterke w niej i tyle.

ale on niema pompy od silnika 2,5 vp44 tylko od AFN,a regeneracja polega na zrobieniu tego co jest uszkodzone....wiec te 1700 to jest duzo

Jesli kolega dostał niebotyczny rabat na części a robotę wykonano za friko, jestem w stanie uwierzyć w 1700 PLN.

Same graty potrzebne do remontu kosztują prawie 2 kPLN, nie mówiąc o robocie.

U mnie w okolicy taka usługa kosztuje 2700-3000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...