Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] moje 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ! Postanowiłem pokazać moje autko choć się nad tym trochę zastanawiałem ;)

Rocznik: 1995

Wersja: podstawa

2 Air-Bag

- Elektryczne lusterka

- Climatronic

- Wspomaganie kierownicy

- Abs

- Centralny zamek z alarmem

Silnik: AHU 1.9 TDI 90 Ps.

Aktualny przebieg: 258 tys.

Autem śmigam już ponad 2 lata, kupiłem go z przebiegiem 208 tys, sprowadzone z Niemiec.

W czasie tych dwóch lat wymieniłem:

- rozrząd

- zawiesznie

- czujniki ABS (oś przednia)

- zacisk hamulcowy + tarcze, klocki, prowadnice zacisku

- łożyska

- uszczelki pokrywy zaworów

- termostat

- nagrzewnice

- kompletne sprzęgło

- tuleje tylnej belki

- kompresor klimatyzacji

- chłodnice

- naprawa alternatora

- intercooler

- pompa wspomagania

Do tego wspomnę o podstawowych wymianach oleju, filtrów, nabijaniu klimy, odgrzybianiu układu itd.

Auto więc w pełni doinwestowane, prawdopodobnie najbardziej doinwestowane w Piekarach :)

W lato śmigam na 17 z polerowanym rantem ( oponka przód 225, tył 235), a w zimę na stalówkach świeżo pomalowanych w czarny mat.

Co zrobiłem ?

-poprawki lakiernicze + polerka

-zakup cb radia

-pomalowanie anteny cb w czarny mat

-pomalowanie stalówek w czarny mat

-wymiana lamp tylnych na CLEAR RED WHITE (stop świeci z przeciwmgielnymi)

-przemalowanie ramki grilla w czarny mat

Plany:

-gleba :) w końcu musi być, to podstawa na przyszły sezon

-oklejenie dekorów

-renowacja alu, brak pomysłu jak, a na wymarzone brak kasy ;(

-może ramki na zegary

-wymiana przednich lamp, ale jak na razie to daleka przyszłość chyba że nadarzy się jakaś okazja ;)

Z obecnymi chce coś zrobić ale co ? Malowane środki ? Coś żeby wyglądały trochę lepiej, a nie było wsi ;D

-zmiana kierunków bocznych.

To chyba na tyle, czekam na jakieś sugestie, a tu aktualne foty klekota:

Zdj_cie0408.jpgZdj_cie0512_001.jpgZdj_cie0476.jpgZdj_cie0485.jpgZdj_cie0514_001.jpgZdj_cie0515_001.jpg]Zdj_cie0506.jpgZdj_cie0507.jpgZdj_cie0236.jpg

Opublikowano

Zacznij od wymiany bocznych kierunków na białe, mała rzecz a cieszy.

Później zająłbym się przednimi lampami tj. wymienił na zespolone (+ksenon).

Następnie, lekka gleba i wystarczy :good:

A i pokrowce :thumbdown:

Opublikowano

Pokrowiec na kierownicy :bag: Zdejmuj! :bicz3:

Opublikowano

Pokrowiec na kierownicy :bag: Zdejmuj! :bicz3:

Nie tylko kierownica, siedzenia również :gwizdanie:

Reszta :kox::good:

Opublikowano
  • Autor

pokrowca by nie było jakby nie przetarcia :(

Opublikowano

To zmieniaj wieniec kierownicy, chłopaki często zmieniają swoje kierowniczki na te z eSy, idzie czasem tanio wyrwać skórzaną bez przetarć ;) I w sumie nieduży koszt :good:

Opublikowano

To zmieniaj wieniec kierownicy, chłopaki często zmieniają swoje kierowniczki na te z eSy, idzie czasem tanio wyrwać skórzaną bez przetarć ;) I w sumie nieduże koszt :good:

Autko ładne ale pokrowce fatalne....

Opublikowano

Kolorek LZ5T blau perleffect???? :) Ładna tylko zmień środek :>

Opublikowano

ja bym jeszcze zerwał z tylu dwa znaczki a4 i tdi ;)

Opublikowano
  • Autor

boje się że pójdą z lakierem ;p

Opublikowano

nie no cos ty podważasz delikatnie i patrzysz co sie dzieje bo one sa przyklejone jakby taka pianka tak no wygląda ostatnio zdzierałem u siebie i bylo spoko bo musiałem lakierować klapę :good:

Opublikowano

ja wczoraj czy przedwczoraj zdejmowałem oznaczenia z tylnej klapy, bez obawy :)

opalarką zdejmowałem :D i nawet lakier na klapie został :P

więc spokojnie zdejmuj bez obaw :naughty:

Opublikowano

Wiec kolego nie czekaj i zrywaj a autko od razu zaczyna ładniej wyglądać :good:

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Dawno mnie tutaj nie było. Dodaje aktualną fotkę po modach. Tylko czekać na lato wrrr ;)

SNC00046.jpg

Opublikowano

Ładne autko oby się jak najlepiej trzymało i mechniorów omijało. Mam taki sam kolorek ale ADR od miesiąca. Co miałeś na myśli o poprawkach lakierniczych? Ja mam zonka na lewym błotniku na rancie nadkola i nie wiem co zrobić. Myślę na razie szczycić do czystej blachy podkład i zaprawka pędzlem. Co sądzisz???

Opublikowano
  • Autor

Co do poprawek lakierniczych to pewne elementy były odświeżane, malowane w całości.

Niestety po tej zimie też widzę jakieś drobne bomble, odpryski od kamieni i zamierzam delikatnie wyczyścić i zaprawką powalczyć. Myślę że będzie okej :wink:

Jeśli mowa o mechanicznych sprawach to najbardziej doinwestowane auto u mnie w mieście ;D

Opublikowano

Silnik to 1Z a nie AHU.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.