Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Lejąca się woda


TomaszM

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie!

Wielkie zdziwko ogarnęło mnie 2 dni temu bo moim audi jeżdże już od 2 lat a dopiero przedwczoraj zobaczylem że z okolic słupka kierowcy u gory leje mi się woda do auta i to strumieniem podczas skrętu, dodam że tego dnia lało jak z cebra. widze że podsufika zaczyna w rogu mieć brzydki kolor pewnie od deszczu . i co teraz robić czy ta woda leje się z powodu niedrożnych kanalików szyberdachu? a może co innego? jak w ogóle można rozebrać słupek kierowcy ? ponoc jest na wcisk ciągnąłem wczoraj z calych sił i nie puszczal więc odpuścilem bo nie chce nic połamać.

czy ktoś mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęć pomocy ale nie przeczytałeś dokładnie mojego posta. Ja w przeciwieństwie do tamtych przypadków wiem którędy leci woda i dosłownie leciała mi na spodnie podczas tego deszczu . I dlatego też między innymi w górnym rogu podsufitki robi się plama - pewnie z wilgoci.I właśnie kombinuje co jest grane źle klejona szyba? przewód szyberka spadł?

trudno mi stwierdzić bo nie moge wyszarpać tapicerki słupka a nie chcę nic zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprobuj wsadzić od góry tego słupka śrubokręt i podważyć ,jednocześnie po odchyleniu szarpnąć mocniej drugą ręką. Jak zdejmiesz to musisz odkręcić:

-rączkę z boku w podsufitce,

-osłonę przeciwsłoneczną i jej mocowanie oraz lampkę ze sterowaniem szyberdachu.

Wtedy przy otwartych drzwiach zciągasz uszczelkę na odcinku próg - słupek środkowy.

Jeśli to już zrobisz odciągasz delikatnie róg podsufitki i masz wszystko jak na tacy. Ja miałem przecięty ten gumowy przewód i zrobiłem tak, że poprowadziłem nowy odpływ. Odciąłem kawałek starego przewodu (użyłem jako redukcji). Jako odływ kupiłem przewód paliwowy plastykowy o średnicy 10mm. Poprowadziłem go pod tą obudową słupka od wewnątrz auta. Między deską ,a słupkiem jest szczelina ,a po wyjęciu schowka można znaleźć otwór którym da sią poprowadzić przewód do spływu. Tam należy znowu zastosować redukcję i wszystko. Najwięcej roboty jest z rozkręcaniem ,reszta to chwila. Wszystko ładnie wyszło nakładka słupka nie odstaje ,woda ładnie spływa. Długo nad tym kombinowałem ,ale w końcu się udało :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege!!

Dzieki bardzo za ustosunkowanie się do mojego pytanka - jestem wdzięczny. Z resztą rzeczy na pewno dam sobie rade, najważniejsze to tylko rozmontować ten slupek tak by nic nie połamać :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...