Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaki okres wymiany płynu chłodniczego ?


ciupek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanko jeżeki chodzi o płyn chłodniczy.Czy to prawda,że po rocznym okresie używania płynu moze on tracić swoje wartości i należy go wymienić?Z gory dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje ci wypowiedz

Dostępne na rynku płyny chłodnicze wymienia się raz na 2-3 lata lub co 100.000 km. W przypadku płynów chłodniczych o wydłużonej trwałości okres wymiany płynu wydłuża się do 5 lat lub 250.000 km."

Stan płynu chłodniczego sprawdza sie :

Aerometrem-Tester do kontroli temperatury zamarzania płynu w chłodnicy.

Zawsze warto sprawdzić prametry płynu chłodnicowego, a szczególnie zimą nie warto ryzykować zamarznięcia płynu w chłodnicy i uszkodzenia chłodnicy lub bloku silnika!

Ja stosuje zasade wymiana płynu razem z rozrządem.

Płyn nie jest aż taki drogi wiec nie warto na nim oszczędzać tak samo jak na oleju do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezy sprawdzac parametry plynu chlodzacego tzn. temperaure zamarzania oraz wlasciwosci antykorozyjne.

o ile jezeli nie dodajemy w trakcie ekploatacji wody, temperatura zamarzania nie ulega zmianie. jednak z czasem ulegaja pogorszeniu, wlasnie wlasnosci antykorozyjne. glowica uszczelka pod glowica, chlodnica, pompa wody, blok silnika nagrzewnica to elementy o ktore mozemy dbac wlasnie regularnie wymieniajac plyn chlodzacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do marki samego plynu to koniecznie musi to byc g12, czy zamiennie mozna zastosowacc g11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie płyn chłodniczy wymienia się co 5 lat ale najlepiej sprawdzić wczesniej sobie testerem czy płyn nie stracił swoich właściwości na zamarzanie bo była może dolewana woda,najlepiej stosować płyn G 12 i G12+,co do G11 o ile dobrze pamiętam to nie zaleca się go mieszać z G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem troche przymalo...

u mnie jest -35 przy tym G11 ktory mam zalany teraz, mierzylem w poprzednim ktory byl wlany po tym jak kupilem auto to mial przed wymiana -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...