Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Bieżnikowane opony


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje poczytac testy opon zobaczycie jak wypadaja micheliny w porownaniu z goodyear daleko z tylu,mimo tego ze goodyear ma duzo wieksza scieralnosc bieznika po pzrejechaniu kilku tysiecy kilometrow zachowuje duzo lepsze wlasciwosci jezdne niz Michelin w ktorym zostalo duzo wiecej bieznika,taka prawda nie wymyslona tylko potwierdzona w testach,pozdrawiam........

w jakich testach :decayed: Te wszystkie testy to pic na wode fotomontaż. Ranking sie układa w zależności od tego ile który producent wyłoży kasy testującemu takie się wnioski wyciąga :przebiegly:

A jak Kolego definiujesz trzymanie bo może nie mówimy o tym samym ?

I to niestety chyba jest prawda :good: Dobry marketing, reklamy, kilka imprez dla dziennikarzy i opinie dana opona ma super, owszem pewnie jest dobra, ale nie koniecznie tak dużo lepsza od innych.

W tym sezonie pierwszy raz testuje na busach chiny wanli/sunny czy coś takiego, jak do tej pory to złego słowa nie mogę na nie powiedzieć, wcale nie są głośniejsze od nokianów które też mam na busach, na wodzie też są ok a na śniegu tylko raz jeździły póki co bo taka aura i też nie zauważyłem różnicy może dlatego że są nowe to tak dobrze się zachowują w różnych warunkach ale chociaz bym miał je po 2 sezonach wyrzucić to i tak za ta cenę to rewelacja a na nokianach też chyba 3 sezonów nie przejeźdzę patrząc na bierznik po zeszłym sezonie to ta zima chyba też bedzie ich ostatnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na michelinach smigalem 4 sezony i bieznik mial nadal 5 mm wiec je spzredalem i kolejny wlasciciel byl zadowolony bo ni epatrzyl ze kiepsko juz trzymaja ale opieral sie na wysokosci bieznika,nokiany po 2 sezonach spadly mi do 5mm,dunlopy po jednym sezonie 6,5mm,co do opon budzetowych mialem do czynienia z kenda ,wanli,sunny i ironman,byly to opony letnie,kenda byla w miare natomiast wanli sunny i ironman wyly tak ze masakra nie dalo sie jechac myslalem ze lozyska mi padly a tu sie okazalo ze opony wyja najbardziej wyly wanli,takze ja juz takich opon na pewno nie zakupie i nikomu nie polece,pozdrawiam...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na uwadze test opon zimowych o rozmiarach 205/55/16 na dystansie 8 tysiecy kilometrow

Michelin Primacy Alpin po 8 tysiacach wzgledna wysokosc bieznika 100%

Dunlop SP Winter Sport-92,7%

Sportiva-82,7%

Pirelli Winter 210 Sottozero-80%

Bridgestone Blizzac LM-25-77,3%

Continental WinterContact TS810-66,4%

Goodyear Ultragrip 7+-62,7%

Mimo tego ze bieznik w oponach goodyear najszybciej sie zuzywa zapeania jednak najlepsza trakcje,najkrotsza droge hamowania,najwyzsza zmierzona predkosc na sniegu oraz najlepsze wyniki przy aquaplaningu,podsumowania:

Juz przy przebiegu 8 tys km wlasciwosci opon zimowych znaczaco sie pogarszaja,co ciekawe nie zalezy to wcale od ceny zamontowanego ogumienia.W dodatku kupujac opone ktora zuzywa sie najwolniej-Michelin niekoniecznie dokonujemy najlepszego wyboru.Kierowcy powinni wybierac jezeli moga sobie na to pozwolic opony zimowe z miekkiej gumy,Wprawdzie zuzywaja sie one szybciej ale w warunkach zimowych zapewniaja duzo lepsze prowadzenie-Goodyear,oczywiscie kazdy moze sie kierowac innymi porownaniami i ni emusi sie z tym zgadzac,test byl jednak pzreprowadzony i uwazam go za miarodajny,pozdrawiam..........

Weź też pod uwagę że ważne jest gdzie i jak ktoś jeździ. Jak ktoś lata duzo po autostradach gdzie przeważnie nie ma dużo śniegu tylko woda lub błoto pośniegowe więc bardzo miękka opona nie będzie idealna i skończy się szybko przy dużych przebiegach, co innego jak ktoś jeździ dużo poza miastem lub w górach gdzie na drogach często leży śnieg wtedy miękka opona i bardziej agresywny bieznik będzie pomagał. Więc lepiej opony dobierać pod siebie i drogi po jakich się głównie jeździ a testy to między bajki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy sa po to aby pomoc wybrac opone,oczywiscie nie za pelnym wykladnikiem i nie mozna sie tylko i wylacznie na nich opierac,nie mniej jednak na pewno nie jednemu kierowcy pomogly we wlasciwym wyborze opony,bo wlasnie po to sa one przeprowadzane,tematem postu bylo czy kupowac opony bieznikowane wiec napisze jeszce raz ze nigdy w zyciu,pozdrawiam............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy sa po to aby pomoc wybrac opone,oczywiscie nie za pelnym wykladnikiem i nie mozna sie tylko i wylacznie na nich opierac,nie mniej jednak na pewno nie jednemu kierowcy pomogly we wlasciwym wyborze opony,bo wlasnie po to sa one przeprowadzane,tematem postu bylo czy kupowac opony bieznikowane wiec napisze jeszce raz ze nigdy w zyciu,pozdrawiam............

Oczywiście zgadzam się ale trzeba też te testy odpowiednio czytać i pod siebie dobierać, a jak budżet mocno ograniczony to wolał bym nowe chińskie niż bieżnikowane czy jakieś 5 letnie używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alpine A4 - super opony na zimę. Świetnie odprowadzają wodę, są ciche i do tej pory w sytuacjach awaryjnego hamowania spisują się wzorowo:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy w zyciu bierznikowanych opon i to na tyl. Tyl powinien byc lepszy albo taki sam jak przod! Przodem mozesz manewrowac a co zrobisz jak w zakrecie tyl pusci :mysli:

Pozatym to zadna oszczednosc, tu masz 4 http://moto.allegro.pl/opony-goodyear-ug8-195-65r15-195-65-r15-nr1-ace-i1971877547.html nowe za 1099zl :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bieżnikowane już na 100% odpadają, chyba te swoje micheliny jednak kupię w najbliższym czasie jak się nic nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 5 lat jeżdze na bieżnikowanych w zimie bo o tej porze roku nie lata się autem po 150km/h. Moi rodzice od zeszłej zimy na nich śmigają i jesteśmy zadowoleni. Opony kupuję od tegosamego producenta i poza dwoma aspektami jak wyważenie(średnio mam o ciężarek więcej niż na letnich) i troszę wiekszy hałas to żadnych różnic nie widze. Używki sobie odpuszczam bo spażyłem się dwukrotnie, a ich cena jest minimalnie niższa od nalewek. Pozatym są bez gwarancji i zazwyczaj takie opony mają przynajmniej 5-6 lat, a guma po tym czasie sami wiecie na co się nadaje.

W tym roku zakupiłem 2 komplet i kolejne 3-4 sezony mam z grzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 5 lat jeżdze na bieżnikowanych w zimie bo o tej porze roku nie lata się autem po 150km/h. Moi rodzice od zeszłej zimy na nich śmigają i jesteśmy zadowoleni. Opony kupuję od tegosamego producenta i poza dwoma aspektami jak wyważenie(średnio mam o ciężarek więcej niż na letnich) i troszę wiekszy hałas to żadnych różnic nie widze. Używki sobie odpuszczam bo spażyłem się dwukrotnie, a ich cena jest minimalnie niższa od nalewek. Pozatym są bez gwarancji i zazwyczaj takie opony mają przynajmniej 5-6 lat, a guma po tym czasie sami wiecie na co się nadaje.

W tym roku zakupiłem 2 komplet i kolejne 3-4 sezony mam z grzywki.

na nalewkach jeżdzisz 3-4 sezony :shocked: to sie nadaje na jeden sezon, kolejną wadą jest ich waga :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewka nalewce nierówna,zależy od źródła, ja jeżdżę na nalewkach robionych w Czechach, kolega ma wulkanizację więc mam z pewnego miejsca, w 3 autach na zime miałem nalewki i byłem zadowolony, kupiłem a4 na 2 letnich zimówkach w bdb. stanie ale coś z nimi było jednak nie tak, przyzwyczajony byłem do poprzednich, kupiłem nalewki i nie było żadnych problemów. Kolega zaś kupił w innym miejscu i po roku wybuliło ale to i w nowych oponach się zdarza. Osobiście jestem zadowolony, nie jeżdzę po 160km/km w zimie dlatego uważam że jest to dla mnie dobra alternatywa, a różnica w cenie jakby nie było spora. Letniej opony bieżnikowanej radzę się strzec!!! Są kompletnie do d....śliskie, piszczą przy byle ruszeniu...wujo miał i badziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wam współczuje, ale widzę że jak ktoś myśli inaczej niż pozostali to jest "be". Prawda jest taka, że postępujecie według utartych schematów z cudownych opinii z neta, macie klapki na oczach i nie mieliście z nimi styku. Fakt ręce opadają.

PS Ja wam również gratuluje :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...